Radnički drugi put poražen od Beovuka

KKK Radnički ni drugi put nije uspeo da nadigra Beovuk 72, još ubedljivije je poražen na gostovanju - 102:86 (31:19, 23:29, 25:15, 23:23), u susretu 15. kola KLS. U Kragujevcu je bilo 75:86.

Posle 15 ligaških rundi, Beovuk je jedna od šest ekipa sa sedam pobeda u sezoni (7-8), dok je KKK Radnički pretposlednji za skorom 2-13. Sa te pozicije pratiće duel kraljevačke Sloge (1-13) koja kao poslednjeplasirana dočekuje valjevski Metalac (9-5).

Izuzev početnog vođstva 2:0 i dva rana izjednačenja (5:5, 8:8) gostiju, domaća ekipa je sve vreme imala prednost. Šumadinci su posle tri i po minuta imali minimalni zaostatak 12:11, a onda su doživeli klasičan košarkaški nokaut. Beovuk pravi seriju 17:0(!), a KKK Radnički čitava četiri minuta ne beleži ni jedan poen. Ipak, oružje nije položeno tako rano. Svojom prvom serijom 8:0 (poenima Kolmena, Beadera i Jovanovića), igrači Bojana Kusmuka dolaze do 29:19, da bi nespretno dopustili još jedan pogodak četiri sekunde pre kraja prve četvrtine za 31:19.

Naredni period bolje otvaraju gosti, serijom 7:0 su došli do 31:26, a uskoro su imali i "minus četiri" - 33:29. Tada neshvatljivim greškama, srljanjem u par akcija, Radnički očas-posla ponovo pada na deset poena razlike - 41:31. Usledili su prazni minuti domaćina, što za poslednju seriju 9:0 koriste Lalović, Kolmen i Jovanović i rezultat 43:42 na isteku 17. minuta. Pribraniji u završnici, igrači Beovuka su ipak osvojili poluvreme 54:48, ali je Kragujevčanima pripala deonica 29:23, što je pružalo nadu da je prvi brejk ipak moguć.

Drugi deo susreta nije otvoren po planu gostujućeg sastava. Domaćin pravi dve kobne serije za gosta, čiji igrač dobija nesportsku, a trener tehničku grešku. Posle serije 6:0, Beovuk ostvaruje i 13:0 za 73:50 u 25. minutu. Usledilo je naizmenično poentiranje, ali kod Kragujevčana više nije bilo energije iz koje bi se rezultatski vratili u ovaj meč. Osvajanjem kvartala 25:15, domaća ekipa je posle 30 minuta vodila 79:63.

U završnih deset minuta više nije bilo moguće iznenađenje. Beovuk je imao maksimalnih +24 na 2:45 pre kraja, a KKK Radnički je braneći čast napravio seriju 8:0 kojom je zaključio ovaj meč.

Najkorisniji igrač utakmice bio je Kolmen - indeks 37: 30 poena i 11 skokova za svih 40 minuta u igri.

U Beovuku najefikasniji su bili Matijašević i Bezbradica (deset skokova) - po 21 poen, a za njima Nerandžić sa 19 poena (uz 12 skokova) i Dragović sa 12.

Dvocifreni na listi strelaca Kragujevčana bili su Beader sa 17 i Jovanović sa 16 poena.

Statistički apsurd: bila je ovo druga utakmica po realizaciji Kragujevčana (tek poen više ubeležen je jedino u prošlom kolu, takođe bez konačnog uspeha), ali je večeras i primljeno najviše poena u sezoni.

STATISTIKA

U 16. kolu KLS KKK Radnički dočekuje Dunav koji je 12. na tabeli (6-8), a susret je zakazan za subotu 27. januar od 19 časova i 30 minuta.

Ilustracija: KLS TV