Radnički pobedom završio prvenstvo

Rukometašice Radničkog su u poslednjoj ovosezonskoj utakmici pred svojom publikom savladale ekipu beogradskog Juniora rezultatom 35:30 (22:15).

U utakmici bez rezultatskog značaja, u prvom poluvremenu se vodila izjednačena bitka do 13. minuta i rezultata 9:9. Junior dolazi do dva gola prednosti 11:9, ali od tog trenutka Tigrice preokreću rezultat i serijom 9:1 dolaze do vođstva 18:12 u 25. minutu. Na odmor se odlazi prednošću domaćih rukometašica od sedam golova prednosti 22:15.

Drugo poluvreme je proteklo u sličnom ritmu, Tigrice su bile sve vreme u vođstvu, a u celini je viđen odličan rukomet sa pregršt lepih i atraktivnih poteza.

Kod domaćina su najefikasnije bile Katarina Stepanović i Dejana Kulić (rekord u dresu Radničkog) sa po sedam pogodaka, dok su se kod gošći istakle Jelena Bulatović sa sedam i Ivana Rupčić sa šest postignutih golova.

Važno je i napomenuti da je na golu Radničkog briljirala Snežaja Ležaja sa 20 odbrana, a kuriozitet je da je bila i strelac tri pogotka za svoj tim.

Igrač utakmice bila je Katarina Stepanović.

Isključenja: Radnički 4 min, Junior 6 min

RADNIČKI: Ćosić (2 odbrane), Petrović, Begović, Jelesijević 4, Blagojević, Radović, Ležaja 3 (20 odbrana), Lukić 5, Stajković (6 odbrana), Stoiljković, Blagojević, Stepanović 7, Kulić 7, Janković 4

JUNIOR: Kužet, Rupčić 6, Kraljevski, Potkonjak 5, Bojičić 2, Stošić 3, Bulatović 7, Stanojević (11 odbrana), Ivan 1, Klicov 5, Bogunović, Đorović 1, Mihajlović, Kosanović

Ovom utakmicom je stavljena tačka na ovogodišnje prvenstvo. Ekipu Radničkog očekuje polufinalna utakmica Kupa Srbije protiv Naise u Nišu 31. maja.