Prvi Prvi na Skali

Sport

12.05.2017

Rukometaši osvojili Zapad, viši rang overen

Rukometaši Radničkog 1964 ubedljivo su savladali na svom terenu Metalac 43:29 u 20. kolu Prve lige-Zapad i tim 16. trijumfom u sezoni izborili ulazak u Super B ligu.

Izabranici Dragana Študera demonstrirali su šampionski pristup svih 60 minuta, a osvajanjem prvog poluvremena 21:15 Kraljevčanima su dali do znanja da su čvrste namere da iskoriste prvu meč loptu za overu višeg ranga.

U trijumfu sa 14 golova razlike, najraspoloženiji strelci bili su Dobrosavljević i Radenović sa po šest pogodaka, a sledili su ih sa po pet golova Milosavljević i Radivojević. Veselinović je zatresao mrežu četiri puta, po tri pogotka imali su Ilić, Stanojev i Poskurica, dok su Đukić, Stevanović i Barjaktarević dodali po dva gola, a Stošić i Knežević po jedan - vredan titule.

U narednom kolu Kragujevčani su gosti Mladosti, a sezonu završavaju u Jezeru protiv Arilja. Oba rivala savladana su u prvom delu sezone.