Tigricama se revanširao Junior

Rukometašice Radničkog poražene su u 13. kolu Super lige, kao domaćin nadigrao ih je beogradski Junior 28:25 (12:15). Time su se Beograđanke revanširale za poraz u prvom delu sezone i zauzele šesto mesto sa pet pobeda i osam poraza, koliko imaju i Kragujevčanke na sedmoj poziciji.

Osvojile su Tigrice prvo poluvreme stvorivši distancu od tri pogotka - 15:12. Usledio je šokantan početak drugog poluvremena. Junior serijom 6:0 preuzima vođstvo, a gol prima tek posle devet minuta. Nakon tog preokreta gostujuća ekipa je u par navrata imala minimalni zaostatak, ali nije imala umeća ove večeri da ponovo preuzme vođstvo do 36. minuta. Tada domaćin pravi završnu seriju 3:0, pa u preostalih minut i po nije bilo iznenađenja.

Najefikasnija u redovima Radničkog bila je Stoiljković sa osam pogodaka, istakle su se Ćosić i Ležaja sa po šest odbrana, ali to nije bilo dovoljno za uspeh.

Isključenja: Junior 6 min, Radnički 6 min

JUNIOR: Kužet 2, Rupčić 2, Kraljevski, Kosanović (7 odbrana), Cvijanović 1, Bojičić 2, Pušonja, Stošić 2, Bulatović 5, Mihajlović, Petrović 4, Klicov, Stanojević (3 odbrane), Bogunović 1, Simatović 9

RADNIČKI: Ćosić (6 odbrana), Petrović 4, Todorović 3, Jelesijević, Radović 1, Ležaja (6 odbrana), Lukić, Stajković (odbrana), Kojić, Stoiljković 8, Stepanović 3, Kulić 2, Lojpur 4, Janković

Igrač utakmice bila je Tijana Simatović.