Prvi Prvi na Skali
  • Advertisement
  • Advertisement

 
 

Događaji

12.06.2019

Sajam knjiga i grafike - Kragujevac 2019

Prvi Prvi na Skali
http://www.vfphysical.rs/ http://www.prviprvinaskali.com/clanci/apeli/za-nedin-oporavak-i-bolju-buducnost.html http://prviprvinaskali.com/clanci/kg-vodic/akcije/solidarno-za-miroslava-jovanovica.html http://prviprvinaskali.com/clanci/kg-vodic/prestoni-kragujevac.html http://prviprvinaskali.com/clanci/podrska-ppns.html http://prviprvinaskali.com/clanci/kg-vodic/dogadjaji/festival-fotografije-srbije-kragujevac-2019.html

Sajam knjiga i grafike biće zvanično otvoren na Šumadija sajmu u sredu 12. juna u 12 časova.

Na sajmu će premijerno biti predstavljena mnoga izdanja, a posetioci će imati priliku da prisustvuju brojnim promocijama, diskusijama i predavanjima o književnosti i izdavaštvu, pripremljenim za svaki dan sajma - do nedelje 16. juna.

Preko trideset izdavačkih kuća predstaviće se na sajmu i ponuditi sajamske popuste za posetioce.

Nagrade za najboljeg izdavača i najbolju knjigu biće dodeljene i ove godine.

Pored velikog broja izdavačkih kuća na sajmu će se predstaviti i studenti Filuma sa svojom godišnjom izložbom. 

Radno vreme sajma je od 10 do 19 časova, a ulaz i parking su besplatni.

Organizatori ove manifestacije su: Šumadija sajam, Narodna biblioteka Vuk Karadžić i Filološko-umetnički fakultet, pod pokroviteljstvom lokalne samouprave.

PROGRAM

Sreda 12. jun

  • 12:00 Svečano otvaranje Sajma; beseda – Gabriela Babnik i Mirko Demić
  • 13:00 Izložba – odsek za primenjenu i likovnu umetnost FILUM-a Univerziteta u Kragujevcu
  • 14:00 Intimno, Gabrijela Babnik (Klio, 2019); učestvuju: Gabriela Babnik, Jelena Budimirović, Zoran Hamović i Mirko Demić


  • 15:00 Gosti pesnici: Marina Meljnikova, Vladimir Babošin, Vidak Maslovarić, Milan Rakulj, Miljurko Vukadinović, Milan Mihajlović, Dragomir Šoškić, Branislav Zubović, Slavomir Nišavić, Goran Gavrić Grga
  • 16:00 Pesnici Udruženja pisaca Kragujevca (UPK)
  • 17:00 Radionica „Srletova škola crtanja“, koordinator Srđan Stamenković Srle
  • 18:00 Dani izraelske kulture u Kragujevcu – predavanje o jevrejskom piscu Amozu Ozu; učestvuje Dženi Sedov, zamenica ambasadora Izraela (Galerija Narodne biblioteke)
  • 19:00 Gosti pesnici: Marina Meljnikova, Vladimir Babošin, Vidak Maslovarić, Milan Rakulj, Miljurko Vukadinović, Milan Mihajlović, Dragomir Šoškić, Branislav Zubović, Slavomir Nišavić, Goran Gavrić Grga (Galerija Narodne biblioteke)

Četvrtak 13. jun

  • 13:00 Ruski pesnici uz pratnju gitare: Vladimir Babošin, Tatjana Neporoda, Aleksandar Brikov, Eduard Giršov, Marina Meljnjikova, Tatjana Čižovkina; moderator: Radenko Bjelanović
  • 15:00 Radionica lutaka; koordinator: Slavica Atanacković
  • 16:00 Prozni pisci Udruženja pisaca Kragujevca (UPK)
  • 17:00 Šumadijski aforističari: Milan R. Simić, Radmilo Mićković, Raša Papeš, Radmilo Ristić, Rade Kecojević, Marko Miljković, Željko Jovanović; moderator: Vladimir Stefanović
  • 18:00 Knjiga i pisac u Vizantiji, Aleksandar Každan (Evoluta, 2018); učestvuju: dr Larisa Orlov (vizantološkinja), dr Milena Repajić (vizantološkinja), Bojana Ćebić, glavna urednica IK Evoluta

Petak 14. jun

  • 14:00 Non imprimatur ili cenzura u bibliotekarstvu i izdavaštvu, Dejan Vukićević (Biblioteka „Vlada Aksentijević“, Biblioteka „Dimitrije Tucović“, 2019); učestvuju: Dejan Vukićević, Ivana Janošević i Tatjana Janković
  • 15:00 Pećina bez odjeka, Danijela Vulićević (Vrane, 2018)
  • 15:50 Omlađeno cveće, Života Marković Puškin (Udruženje književnika Srbije, Književna zajednica Kragujevac, 2019); moderator: Sanja Živković
  • 16:40 Gosti pesnici: Tatjana Čižovkina, Miloš Janković, Gordana Boranijašević, Radoslav Zlatanović, Radomir Stojanović, Aleksandar Brikov, Tatjana Neporoda, Ivan Lalović, Eduard Giršov, Sonja Keča
  • 18:00 Značenje džokera, Vladimir Pištalo (Agora, 2019); učestvuju: Vladmir Pištalo i Nenad Šaponja
  • 19:30 Gosti pesnici: Tatjana Čižovkina, Miloš Janković, Gordana Boranijašević, Radoslav Zlatanović, Radomir Stojanović, Aleksandar Brikov, Tatjana Neporoda, Ivan Lalović, Eduard Giršov, Sonja Keča; moderator: Sanja Živković (Galerija Narodne biblioteke)

Subota 15. jun

  • 12:00 Pobednici konkursa za decu (Dečje iskre i dr.)
  • 13:00 Ja sam Akiko, Stefan Mitić Tićmi (Laguna, 2019); učestvuje: Stefan Mitić Tićmi; moderator: Sanja Živković
  • 14:00 Radionica „Figurativa književnost“; koordinator: Vesna Zdravković
  • 15:00 Radionica „Engleski jezik za osnovce“; koordinator: Slavica Dimitrovska
  • 17:00 Miting poezije; učesnici: Udruženje pisaca Kragujevca (UPK), Književna radionica SKC, Književni klub „Abrašević“, Književna zajednica Kragujevca, Književni klub „Saša Božović“

Nedelja 16. jun

  • 13:00 Radionica „Pišem, dakle postojim“; koordinator: Sanja Živković
  • 14:00 Predstavljanje učeničke organizacije Sopče i Đački parlament Prve kragujevačke gimnazije 


NASLOVI IZ BIBLIOTEKE

NARODNA BIBLIOTEKA SAJTFB STRANAJUTJUBINSTAGRAM


PRVI PRVI NA SKALI Podrzite PPNS - Zoran Modli manji


ARHIVA PPNS

PRVI PRVI NA SKALI Slikom

PPNS/SLIKOM

ARČIBALD RAJS

PPNS/RADION

PPNS/RADION - EMISIJE KOJE VIŠE NISU NA FM

Print Friendly and PDF

Komentara (0)



Dodaj komentar