Kalendar događaja u Kragujevcu

Kalendar događaja u Kragujevcu

PRVI PRVI NA SKALI: KG VODIČ

  • Sadržaj posvećen Kragujevcu
  • Kultura i sport, ekološke i humanitarne akcije - na jednom mestu
  • Na PPNS od 2014. godine - najčitanija stranica portala
KALENDAR DOGAĐAJA U KRAGUJEVCU

SEPTEMBAR 2022.

Aktuelne izložbe
  • Univerzitetska galerija: Revijalni radovi Foto-kluba Kragujevac, do 30. septembra
  • Dom omladine: Radovi osoba sa autizmom - do 3. oktobra
  • Mali likovni salon: Strune - Milena Belenzada, do 5. oktobra
  • Muzej 21. oktobar: O fabrikama i radnicima - industrijsko nasleđe Srbije, do 16. oktobra
  • Galerija Kuće Đure Jakšića: Lipovački vidici - izbor umetničkih dela sa likovnih kolonija u Lipovcu
  • Narodni muzej: Slike poklon zbirke Đorđa Ilića
  • Kontakt galerija SKC: Blizanci - Sofija Pašalić

Stalne postavke - Narodni muzej

  • Od srednjevekovnog trga do prestone varoši - hronologija istorijskog razvoja Grada Kragujevca
  • Stariji i mlađi neolit na tlu centralne Šumadije
  • 20. vek - slikarstvo i skulptura iz zbirke Narodnog muzeja
  • Petrova vodenica u Grošnici
  • Stalna etnološka postavka u konaku manastira Voljavča
  • Objekti iz 19. veka: Amidžin konak; Knez Mihailov konak; Stara skupština
  • Kuća Svetozara Markovića (Prote Miloja Barjaktarovića): Politički život u Kragujevcu u drugoj polovini 19. veka - Nataša Milosavljević
EKOLOGIJA KRAGUJEVAC: Eko kalendar

TERMINI, MESTA I DOGAĐAJI

(linkovi preko mesta dešavanja vode do detaljnih najava)

01. 09.
19:00; 20:30; 20:45; 23:00

Dom omladine

Festival BAŠTeAtar: Otvaranje izložbe slika, scenografskih radova Anne Kolbjanove; svečano otvaranje festivala; Tamo gde pevaju (takmičarski program); FreeKayla i Kale

02. 09.
17:00; 18:00; 20:30; 22:00

Dom omladine; Galerija Artium

Festival BAŠTeAtar: Promocija romana "Tajkun" Aleksandra Bećića; Projekcija filma "Alone"; Blizina dodira (takmičarski program); Nezoob/Fank’ fana

02. 09.
18:00

Muzej 21. oktobar Izložba "O fabrikama i radnicima - industrijsko nasleđe Srbije", do 16. oktobra

02. 09.
19:00

SBB hala Jezero Futsal: Ekonomac-Palež, 1. kolo PFLS

02. 09.
22:00

UMMUS Svirka: Bit’s

03. 09.
12:00

Pozorište za decu

Životinjske priče (poklon-ulaznice na PPNS)

03. 09.
17:00; 18:00; 20:00; 22:00
Dom omladine; Pozorište za decu Festival BAŠTeAtar: Prezentacija doktorskog rada, performans "Crni čovek" i projekcija izložbe slika dr Mateje Ristića; Vrpca (takmičarski program); LoMaya/Fank’ fana

04. 09.
17:00; 19:00; 22:00

Dom omladine; Pozorište za decu

Festival BAŠTeAtar: Promocija romana "Dobar rep" Bg Fanka; Na litici (takmičarski program); Bg Fank

05. 09.
16:00

Čika Dača

Fudbal: Radnički 1923-Novi Pazar, 10. kolo SL

05. 09.
18:00; 20:00; 22:00

Dom omladine

Festival BAŠTeAtar: Projekcija filma "Čvorovi, dokumentarni film o duhu jedne scene"; Moji posedi (takmičarski program); Shoomadisco/Fank’ fana

05. 09.
21:00

Kontakt galerija SKC Jazz monday
06. 09.
17:00; 19:00; 20:00; 20:30; 22:00
Dom omladine Festival BAŠTeAtar: Javno čitanje drame "Terapija oklagijom"; Otvaranje izložbe plakata Dejana Petrovića; Dodela nagrada; Predstava u čast nagrađenih "Krici i šaputanja"; Naopak

06. 09.
19:00

Galerija Biblioteke

Promocija posednja tri broja časopisa "Koraci"

06. 09.
19:00

Narodni muzej Izložba slika poklon zbirke Đorđa Ilića

07. 09.
18:00

Pozorište za decu

Lepotica i zver (poklon-ulaznice na PPNS)

07. 09.
20:00

Univerzitetska letnja scena Veče kamerne muzike

07. 09.
21:00

RTK SKC kvart

08. 09.
19:00

Mali likovni salon

Izložba "Strune" - Milena Belenzada, do 5.oktobra

08. 09.
19:00

Manastir Divostin Predstavljanje knjige "Upoznajte Svetu zemlju" Miodraga Radenkovića

08. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

Negri

09. 09.
12:00

Istorijski arhiv Šumadije Promocija poštanske marke Srbije - kandidata u glasanju za najlepšu marku Evrope

09. 09.
18:00

Knjaževsko-srpski teatar

Mala scena: Predavanje "Joakim Vujić - najznačajniji organizator pozorišnog života u Srba"

09. 09.
18:00

Stara skupština Promociji knjige "Rodoslov Obrenovića" Predraga Obrenovića Jakovljevića

09. 09.
19:00

Kuća Đure Jakšića Koncert gitaristkinje Inon Međugorac - Koncertna sezona Muzičkog centra

09. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

Dani Srpske u Srbiji: Komedija ometena u razvoju - Gradsko pozorište "Semberija" Bijeljina

09. 09.
20:00

Univerzitetska letnja scena Koncert: Veče solo pesama i arija

09. 09.
21:00

UMMUS

DJ Shoomadisco

10. 09.
07:30

Kod Krsta

Akcija "Gledićka transverzala" - PD Žeželj

10. 09.
09:00

Veliki park, kod fontane PEK Gora: Dan pešačenja - korak bliže zdravlju

10. 09.
10:30

Bajčetina (raskrsnica)

Dan pešačenja

10. 09.
12:00

Pozorište za decu

Ježić Žožo (poklon-ulaznice na PPNS)

10. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

Ja od jutra nisam stao (poklon-ulaznice na PPNS)

10. 09.
20:00

Kontakt galerija SKC Diskusija i projekcija video rada Aleksandra Đevića "Pepeo - sećanje na Marka Stamenkovića"

10. 09.
21:00

UMMUS Filiman Mandić

11. 09.
18:00

UMMUS Godišnja izložba likovnih radova polaznika Malog Celusa

11. 09.
21:00

Kontakt galerija SKC Memorijalni koncert za Miloša Petrovića Šomija

13. 09.
18:00

Svečana sala Saborno hrama Predavanje: Velike sile i Srbi - dr Miloš Ković, dr Nemanja Dević

13. 09.
20:00

Galerija Biblioteke

Autorsko veče Radmile Knežević "Pesme prizrenske" i predstavljanje Umetničkog udruženja Prizrenaca "Bistrica"

13. 09.
20:00

Kontakt galerija SKC

Izložba "Blizanci" - Sofija Pašalić

13. 09.
21:00

Dom omladine

Kino klub

14. 09.
18:00

Pozorište za decu

Crvenkapa i zbunjeni vuk (poklon-ulaznice na PPNS)

14. 09.
21:00

RTK

SKC kvart

15. 09.
19:00

Galerija Biblioteke

Promocija knjige eseja o satiri "Od Zmaja do naših dana" Vitomira Teofilovića

15. 09.
20:00

Pozorište za decu

Neobičan događaj sa psom u noći - premijera (16+)

15. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

Uspomene na Crvenu zastavu

15. 09.
21:00

UMMUS Svirka: Magdalena i Danijel

16. 09.
10:00

Istorijski arhiv Šumadije

Likovna radionica "Reciklažom do znanja", 1. dan

16. 09.
16:00
Čika Dača

Fudbal: Radnički 1923-Mladost, 12. kolo SL

16. 09.
20:00
Pozorište za decu

Neobičan događaj sa psom u noći - prva repriza (16+)

16. 09.
22:00
UMMUS

Svirka: Bit’s

17. 09.
10:00
Pivarski park

Svetski dan čišćenja

17. 09.
12:00
Pozorište za decu

Bambi (poklon-ulaznice na PPNS)

17. 09.
16:00

Svečana sala PMF Tradicionalna gljivarska izložba

17. 09.
19:00

SBB hala Jezero Rukomet: Radnički-Dukla Prag, revanš 1. kola Kupa Evrope

17. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

Uspomene na Crvenu zastavu

17. 09.
21:00

Dom omladine

Koncert: Gift - otkazano!

18. 09.
17:00

O. š. Milutin i Draginja Todorović Promocija knjige "Od snova do sreće" Nine Kuč

18. 09.
18:00

SBB hala Jezero

Rukomet (ž): Radnički-Bor, 2. kolo Arkus lige

18. 09.
21:00

Kafe Porta Salsanje nedeljom u Porti

19. 09.
10:00

Istorijski arhiv Šumadije

Likovna radionica "Reciklažom do znanja", 2. dan

19. 09.
14:00

Knjaževsko-srpski teatar

Ko nema u vugla, gugla - matine za mlade

19. 09.
20:00

Dom omladine

Izložba radova osoba sa autizmom

19. 09.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija

Festival kamerne muzike Convivium Musicum, 1. dan

19. 09.
21:00

Kontakt galerija SKC

Koncert: Jazz Monday

20. 09.
10:00

Istorijski arhiv Šumadije

Likovna radionica "Reciklažom do znanja", 3. dan

20. 09.
13:00

Svečana sala Rektorat Promocija knjige akademika Miloša Kojića "Computational Models in Biomedical Engineering - Finite Element Models Based on Smeared Physical Fields: Theory, Solutions, and Software"

20. 09.
19:00

Galerija Biblioteke

Promocija knjige Slobodana Ćirovića "Razgovori kod inspektora i priče o đavolu"

20. 09.
19:00

Univerzitetska letnja scena

Koncert: Jelena Stojković - viola, Nikola Stojković - klavir

20. 09.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija

Festival kamerne muzike Convivium Musicum, 2. dan

20. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

Na rubu pameti

20. 09.
20:00

Kontakt galerija SKC

Filmska projekcija: Notturno

20. 09.
21:00

Dom omladine

Kino klub: This Must Be the Place (2011)

21. 09.
18:00

Pozorište za decu

Kroki i prijatelji - otkazano (umesto predstave: besplatna radionica Jesenje boje)

21. 09.
19:00

Kontakt galerija SKC Predstavljanje knjige "Kako sam autostopom stigao do ginisa?" - Dragan Aranđelović Arči

21. 09.
19:00

Kuća Đure Jakšića

Otvaranje izložbe instalacija i haljina od limenki Milice Marinković

21. 09.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija

Festival kamerne muzike Convivium Musicum, 3. dan

21. 09.
21:00

RTK

SKC kvart

22. 09.
19:00

Galerija Biblioteke

Predstavljanje knjige psihoterapeutskih priča Biljane Ćulafić "Glasovi u nama"

22. 09.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija

Festival kamerne muzike Convivium Musicum, 4. dan

22. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

Revizor - otkazano

22. 09.
20:00

Kontakt galerija SKC

Projekcija filmova i razgovor sa autorima - Slobodna zona junior: Naše razlike, naša snaga

22. 09.
22:00

UMMUS Veče Lane Dej Rej

23. 09.
16:00; 18:30

SBB hala Jezero Odbojka (m): Memorijalni turnir Legende Radničkog (OK Partizan-Mladost Haok; OK Radnički-Salonit Anhovo)

23. 09.
17:00

Big Fashion Dečji ekološki festival - CEOOR

23. 09.
19:00; 21:00

Kontakt galerija SKC

Francuski filmski karavan: Pravo momak; Školski život

23. 09.
21:00

Dom omladine

Promocija albuma grupe Darkshines "Predaj se"

23. 09.
22:00
UMMUS Svirka: Hypnotic

24. 09.
12:00

Pozorište za decu

Šareno drvo (poklon-ulaznice na PPNS)

24. 09.
16:00; 18:00

SBB hala Jezero Odbojka (m): Memorijalni turnir Legende Radničkog (utakmice za treće i prvo mesto)

24. 09.
18:00

Udruženje Tori (Durmitorska 3) Tribina o pravu osnovaca na besplatne udžbenike

24. 09.
19:00; 21:00

Kontakt galerija SKC

Francuski filmski karavan: Plivaj ili potoni; Meteoriti

24. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

Briši od svoje žene

24. 09.
22:00

UMMUS

DJ: Srećko Divić

25. 09.
17:00

SBB hala Jezero

Rukomet (m): Radnički-C. zvezda, 2. kolo Arkus lige

26. 09
20:00

Kutija šibica SKC

Audicija 2022: Šta radiš od 8 do 10? (Kragujevačko pevačko društvo)

27. 09.
19:00

Galerija Biblioteke

Promocija zbirke priča Jovana Gligorijevića "Stara očeva fotografija"

27. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

Uspomene na Crvenu zastavu

27. 09.
20:00

Kontakt galerija SKC

Filmska projekcija: Notturno

27. 09.
21:00
Dom omladine Koncert: Darkshines
27. 09.
21:00
Dom omladine

Kino klub: The Consequences of Love (2004)

28. 09.
18:00
Pozorište za decu Tiho dečak (poklon-ulaznice na PPNS)

28. 09.
19:00

Kuća Đure Jakšića

Koncert: KUD Abrašević

28. 09.
20:00

RTK SKC kvart

29. 09.
17:00

Pozorište za decu Festival dečjeg pesničkog stvaralaštva "Želim da budem dete"
29. 09.
19:00
Galerija Biblioteke Predstavljalje knjige Desimira Blagojevića "Sni i dni"
29. 09.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar Blitva i krompir

30. 09.
16:00

Više lokacija - uskoro detaljnije Noć istraživača 2022

30. 09.
17:00

Big Fashion Evropska Noć istraživača

30. 09.
21:00

Kontakt galerija SKC Koncert: Vulk

OKTOBAR 2022

(linkovi preko mesta dešavanja vode do detaljnih najava)

01. 10.
19:00

Više lokacija - uskoro detaljnije

Noć istraživača 2022

02. 10.
__:__

Uskoro...

X kragujevački polumaraton

03. 10.
20:00

Dom omladine

Izložba crteža Sonje Ljubičić "Ona"

07. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

Živi pesak - Joakimfest, dan prvi

08. 10.
__:__

SBB hala Jezero

Rukomet (m): Radnički-Topličanin, 4. kolo Arkus lige

08. 10.
__:__

SBB hala Jezero

Rukomet (ž): Radnički-Bekament, 5. kolo Arkus lige

08. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

Skupština - Joakimfest, dan drugi

08. 10.
__:__
Zatvoreni bazen Vaterpolo: Radnički-C. zvezda, RL

09. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

Jugoslavija, moja otadžbina - Joakimfest, dan treći

09. 10.
__:__

Zatvoreni bazen Vaterpolo: Radnički-Partizan, RVL

10. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

Pristanak - Joakimfest, dan četvrti

11. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

My name is Goran Stefanovski - Joakimfest, dan četvrti

11. 10.
__:__

Zatvoreni bazen

Vaterpolo: Radnički-Partizan, SLS

12. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Boing-boing (predstava u čast nagrađenih) - Joakimfest, dan peti

14. 10.
__:__

SBB hala Jezero

Futsal: Ekonomac-Vranje, 3. kolo PFLS

15. 10.
__:__

Čika Dača

Fudbal: Radnički 1923-C. zvezda, 15. kolo SL

22. 10.
__:__

SBB hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Medicinar, 7. kolo Arkus lige

23. 10.
__:__

Čika Dača

Fudbal: Radnički 1923-Kolubara, 16. kolo SL

28. 10.
__:__

SBB hala Jezero

Futsal: Ekonomac-Novi Sad, 5. kolo PFLS

29. 10.
__:__

SBB hala Jezero Rukomet (m): Radnički-Proleter, 6. kolo Arkus lige

IZLOŽBENI PROSTORI

GALERIJA NARODNOG MUZEJA AMIDŽIN KONAK KNEZ MIHAILOV KONAK STARA SKUPŠTINA STARA LIVNICA ISTORIJSKI ARHIV ŠUMADIJE NARODNA BIBLIOTEKA
MUZEJ 21. OKTOBAR KUĆA SVETOZARA MARKOVIĆA (PROTE MILOJA BARJAKTAROVIĆA) MALI LIKOVNI SALON GALERIJA MOSTOVI BALKANA STUDENTSKI KULTURNI CENTAR DOM OMLADINE KUĆA "ĐURA JAKŠIĆ"
RIMA ART UMMUS ARTIUM      

PREPORUKA SADRŽAJA PPNS

ARHIVA PPNS

Print Friendly and PDF

Komentara: 0

Dodaj komentar

Facebook komentari