Prvi Prvi na Skali
  • Advertisement

 
 

Događaji

31.10.2020

Kalendar događaja u Kragujevcu

Prvi Prvi na Skali
https://prviprvinaskali.com/clanci/kg-vodic/dogadjaji/kalendar-dogadjaja-u-kragujevcu.html http://www.vfphysical.rs/ http://www.prviprvinaskali.com/clanci/apeli/za-nedin-oporavak-i-bolju-buducnost.html http://prviprvinaskali.com/clanci/kg-vodic/prestoni-kragujevac.html http://prviprvinaskali.com/clanci/kg-vodic/sumadija-i-pomoravlje-dusa-srbije.html http://prviprvinaskali.https://prviprvinaskali.com/strane/donacije-i-sponzorstva.html http://prviprvinaskali.com/clanci/kragujevac-bez-gmo.html

PREPORUKA SADRŽAJA PPNS




IZLOŽBENI PROSTORI

GALERIJE
AKTUELNE IZLOŽBE
  • Muzej 21. oktobar: Dokumentarna izložba "Plakat - vizuelni skandal, odjek stvarnosti i glasnik propagande" - Istorijski arhiv Požarevca, do 30. oktobra
  • Mali likovni salon: Izložba "Metamorfoza kolektivnog i individualnog" Anđele Micić, do 6. novembra
  • Galerija Rima: Izložba Andree Ivanović, do 20. novembra
  • Galerija Biblioteke: Izložba bukmarkera "Gde smo stali?" i "Novo čitanje Petra Kočića - sloboda je uzvišena majka pravde"
  • Kuća Đure Jakšića: Izložba skulptorskih formi malog formata Nikole Vukosavljevića
  • KC UMMUS: Kolektivna izložba

PRVI PRVI NA SKALI Log glava 75

Donacija za udruzenje PRVI PRVI NA SKALI 2020

KULTURA I SPORT; EKOLOŠKE, HUMANITARNE I DRUŠTVENO KORISNE AKCIJE
DOGAĐAJI U KRAGUJEVCU

PRVI PRVI NA SKALI Kragujevac moj glavni grad 75p

OKTOBAR 2020

31. 10.
__:__

Hala Gordana Goca Bogojević Košarka (ž): Radnički-021, 6. kolo SRLŽ

31. 10.
__:__

SBB hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Zaječar 1949, 4. kolo SRLŽ

31. 10.
12:00

Pozorište za decu Lepotica i zver

29. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Briši od svoje žene

29. 10.
20:00

Svečana sala Prve kragujevačke gimnazije

OKTOH: violončelista Nemanja Stanković i pijanistkinja Maja Mihić

28. 10.
19:00

Kuća Đure Jakšića Predavanje "Budim i Pešta u Đurino doba" - Dragan Jakovljević

28. 10.
18:00

Pozorište za decu Želim da budem normalan

27. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Festival Bašteatar

27. 10.
11:00

Hram Svete Petke, Vinogradi Program CZNTK Abrašević (orkestar, solisti,
folklorni ansambl)

26. 10.
20:00

Dom omladine Bašteatar, dan peti

26. 10.
20:00

Stara skupština Pozorište mladih CZNTK Abrašević: Napred u otadžbinu

25. 10.
20:00

Dom omladine Bašteatar, dan četvrti

25. 10.
13:30

Stadion Čika Dača Fudbal: Radnički 1923-Zemun, 12. kolo PLS

24. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Festival Bašteatar

24. 10.
20:00

Dom omladine Bašteatar, dan treći

24. 10.
19:30

SBB hala Jezero Košarka (m): Radnički-Sloboda, 4. kolo KLS

24. 10.
17:00

SBB hala Jezero Odbojka: Radnički - Borac (Starčevo)

24. 10.
16:30

Hala Gordana Goca Bogojević Košarka (ž): Radnički - Vojvodina 021

24. 10.
14:00

SBB hala Jezero Rukomet (m): Radnički-Obilić, 4. kolo ALS

24. 10.
12:00

Pozorište za decu Kroki i prijatelji

23. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Festival Bašteatar

23. 10.
20:00

Dom omladine Bašteatar, dan drugi

23. 10.
19:00

Kino-sala Muzeja 21. oktobar Promocija reizdanja knjige "Ime i broj" Staniše Brkića

23. 10.
__:__

SBB hala Jezero Futsal: Ekonomac-Vranje, 5. kolo PFLS

22. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Ženidba i udadba

22. 10.
20:00

Dom omladine Bašteatar, dan prvi

22. 10.
18:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje knjige "Kulturna ideologija Milana Kašanina" Jane Aleksić - OTKAZANO!

21. 10.
21:00

Dom omladine Predstava "Kugin vilajet" - Savremeno pozorište, premijera

21. 10.
20:00

SKC Stalna galerija antiratne digitalne umetnosti

21. 10.
18:00

Pozorište za decu Hrabri olovni vojnik

21. 10.
17:00

SBB hala Jezero Odbojka: Radnički-Borac (Paraćin), 1/8-finale Kupa Srbije

21. 10.
10:00

Plato kod Spomenika streljanim đacima i profesorima Veliki školski čas

20. 10.
21:00

Dom omladine Kinoteka: Andrej Tarkovski - Stalker

20. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Briši od svoje žene

20. 10.
19:00

SKC Filmska projekcija: Ivan

20. 10.
19:00

Kino-sala i sprat Muzeja 21. oktobar Bdenje: promocija drame "Izrešetane duše" Venka Andonovskog; OKTOH: Akrobaleno gudački kvartet

20. 10.
18:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje knjige "Idea et natura - Polisemija kontinuiteta" Ljiljane Stamenković

19. 10.
20:00

CZNTK Abrašević Književni klub: Pesnici ranjenom gradu

19. 10.
19:00

Muzej 21. oktobar Dokumentarna izložba "Plakat - vizuelni skandal, odjek stvarnosti i glasnik propagande" - Istorijski arhiv Požarevca, do 30. oktobra

19. 10.
19:00

Dom omladine Džez ponedeljak

19. 10.
12:00

Galerija Biblioteke Izložba bukmarkera "Gde smo stali?"

17. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Negri ili Ljubov ko sočelovekom svojim

17. 10.
18:00

SBB hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Mladost NP, 2. kolo SRLŽ

17. 10.
12:00

Sala zgrade Gradske uprave Predavanje genetičara prof. dr Miodraga Dimitrijevića ("Srbija bez GMO - dva zakona, 20 godina")

17. 10.
12:00

Pozorište za decu Carev zatočenik

16. 10.
19:00

Galerija Rima Izložba Andree Ivanović, do 20. novembra (istovremeno i u Beogradu)

15. 10.
19:00

Dom omladine Koncert škole moderne muzike Oktava i DJ na terasi

15. 10.
__:__

Mali likovni salon Izložba "Metamorfoza kolektivnog i individualnog" Anđele Micić, do 6. novembra

15. 10.
18:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje knjige "Prvi srpski Codex Diplomaticus" Zdravka Malbaše

14. 10.
20:00

Druga kragujevačka gimnazija OKTOH: Kamerata Akademika, Novi Sad

14. 10.
19:00

SKC Predstavljanje haiku zbirke Cvrkut u magli – Zoran Antonijević, OTKAZANO!

14. 10.
18:00

Pozorište za decu Tihi dečak

13. 10.
21:00

Dom omladine Kinoteka: Andrej Tarkovski - Andrej Rubljov

13. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Joakimfest 2020: Životnjska farma - Narodno pozorište Anton Panov (Strumica, Severna Makedonija), OTKAZANO!

13. 10.
20:00

SKC Filmska projekcija: Kreativna kontrola

13. 10.
17:00

SBB hala Jezero Odbojka: Radnički-Partizan, 4. kolo SLS

12. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Joakimfest 2020: Filoktetova rana - Pozorišna laboratorija Sfumato (Sofija, Bugarska)

12. 10.
19:00

Dom omladine Džez ponedeljak

12. 10.
18:00

Galerija Biblioteke Otvaranje izložbe "Novo čitanje Petra Kočića - sloboda je uzvišena majka pravde"

11. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Joakimfest 2020: Rumunski dnevnik. Temišvar - Nemačko državno pozorište (Temišvar, Rumunija)

11. 10. 2020.
18:30

SBB hala Jezero Futsal: Ekonomac-Zemun Samo pravo, 3. kolo PFLS

10. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Joakimfest 2020: Lutkina kuća - Državno mađarsko pozorište (Kluž, Rumunija) - OTKAZANO!

10. 10.
19:30

SBB hala Jezero Košarka (m): Radnički-Napredak, 2. kolo KLS

10. 10.
19:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert: Muzika kompozitora akademika - putovanje po Srbiji

10. 10.
17:00

SBB hala Jezero Rukomet (m): Radnički-Šamot 65, 2. kolo ALS

10. 10.
14:00

Stadion Čika Dača Fudbal: Radnički 1923-OFK Žarkovo, 10. kolo PLS

10. 10.
14:00

Hala Gordana Goca Bogojević Košarka (ž): Radnički-Student, 4. kolo PŽLS

10. 10.
12:00

Pozorište za decu Goli kralj

10. 10.
10:00

Muzeja 21. oktobar Radionica antiratne karikature - "Dosta su svetu jedne Šumarice"

10. 10.
09-15:00

Aerodrom (iza ambulante) Bazar za Minju

09. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Joakimfest 2020: Zašto je poludeo gospodin R? - Jugoslovensko dramsko pozorište

09. 10.
20:00

SKC Performans "(Re)konstruiertes Ich"/"Rekonstruisano Ja" - Akademsko pozorište studenata germanistike 

09. 10.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert: pijanistkinja Antonina Tea Sala -"Nokturno iz Šumarica" - (posvećen žrtvama Kragujevačkog oktobra)

09. 10.
18:15

Bazen Vaterpolo: Radnički-Vojvodina, 3. kolo SLS

09. 10.
18:00

Galerija Biblioteke "Živa reč pesnika"

09. 10.
12:30

Galerija Biblioteke Radionica "Od svađe slađe"

09. 10.
12:00

Kuća Đure Jakšića Promocija antologije savremene dijalekatske poezije "Maternji jezik"

09. 10.
11:00

Galerija Biblioteke Izložba ručno rađenih obeleživača za knjige od strane osnovaca povodom obeležavanja Dečje nedelje

08. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Joakimfest 2020: Gustav je kriv za sve - Pozorište Kostolanji Deže (Subotica)

08. 10.
19:00

Dom omladine Koncert škole moderne muzike Oktava i DJ na terasi

08. 10.
19:00

Trg Kod krsta Humanitarni koncert: CZNTK Abrašević - Orkestar, prvi tim

08.10.
18:00

Kuća Đure Jakšića Predstavljanje antologije "Figure u tekstu. Gradovi u fokusu"

08. 10.
11:00

Kuća Đure Jakšića

Međunarodna književna manifestacija "Pismo Ćirilovo"

07. 10.
20:00

Druga kragujevačka gimnazija OKTOH: Gradski kamerni orkestar Šlezinger

07. 10.
20:00

SKC Projekcija: SKrC dokumentarac

07. 10.
19:00

Kuća Đure Jakšića Izložba skulptorskih formi malog formata Nikole Vukosavljevića

07. 10.
19:00

KC UMMUS Kolektivna izložba

07. 10.
19:00

SBB hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Naisa, 1. kolo SRLŽ

07. 10.
18:00

Pozorište za decu Carev zatočenik

06. 10.
21:00

Dom omladine Kinoteka: Andrej Tarkovski - Ivanovo detinjstvo

06. 10.
20:00

SKC Filmska projekcija: Sudija

05. 10.
19:00

Dom omladine Promocija knjige "Piščevo putovanje" Kristofera Voglera

05. 10-
-10. 10.

Dečje odeljenje, Milovana Glišića 44 Ne sudi po koricama

04. 10.
10:00; 11:00

Ispred zgrade Gradske uprave (ul. dr Zorana Đinđića) Trka za srećnije detinstvo; 8. Kragujevački polumaraton 2020

03. 10.
12:00

Pozorište za decu Ah, taj zmaj

03. 10.
12:00

Galerija Biblioteke Radionica: Festival središnje jeseni

03. 10.
10:00

Veliki park Sportski dan za Minju - humanitarna akcija SPD Radnički

03. 10.
10-18:00

Ispred Plaze Humanitarni bazar za Minju

02. 10.
20:00

Đački trg ispred Prve kragujevačke gimnazije OKTOH: Hor Niška crkvena pevačka družina "Branko"

02. 10.
18:00

Galerija Biblioteke Literarno veče "Sergej Jesenjin-duša ruske poezije"

01. 10.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert: Marija Turšijan (harmonika)

01. 10.
20:00

CZNTK Abrašević Veče poezije: Kafe Lira - Pozorište mladih

01. 10.
19:00

Dom omladine Koncert škole moderne muzike Oktava i DJ na terasi

01. 10
13:00

Muzej 21. oktobar Svečano zatvaranje izložbe "Jasenovac, pravo na nezaborav"

01. 10.

Mali likovni salon Izložba Lazara Vujaklije (1914-1995), do 15. oktobra

SEPTEMBAR 2020


30. 09
19:00

Letnja scena SKC Predstavljanje zbirke pesama "Pesme o kavezu" - Ivan Novčić

30. 09.
18:00

Pozorište za decu Carev zatočenik - prva repriza

30. 09.
16:30

Hala Gordana Goca Bogojević Košarka (ž): Radnički-Partizan 1953, 2. kolo PŽLS

29. 09.
21:00

Letnja scena SKC Filmska projekcija: Teret

29. 09.
21:00

Dom omladine Kinoteka: Pedro Almodovar - Pain and glory

29. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Ko nema u vugla, gugla

28. 09.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert mecosoprana Zorice Beloice i pijanistkinje Natalije Petrović

28. 09.
19:00

Dom omladine Džez ponedeljak

26. 09.
19:00

UMMUS Gitarsko-vokalni duo Isidora Grujić i Ana Rafailović

26. 09.
18:30

SBB hala Jezero Košarka: Radnički-Vršac, 1. kolo KLS

26. 09.
18:00

Stara skupština Predstavljanje projekata Narodnog muzeja: Stalna postavke o stvaranju moderne srpske državnosti;Virtuelna šetnja kroz dvor kneza Miloša

26. 09.
12:00

Pozorište za decu Kroki i prijatelji

26. 09.
11-18:00

Kuća Đure Jakšića Đurin etno dan

26. 09.
10:00

Šumaričko jezero Šta nam teško da očistimo - velika volonterska akcija

25. 09.
20:00

Knežev arsenal Predstava: Totovi (SKC) - Za Minjinu šansu

24. 09.
20:00

Letnja scena SKC Otvorena proba: Izolacione vežbe (Dramska sekcija SKC)

24. 09.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija 7. Internacionalni festival kamerne muzike Convivium Musicum: Novosadski duvački kvintet

24. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Bašta sljezove boje

24. 09.
19:00

Ispred Doma omladine

Koncert škole moderne muzike Oktava

24. 09.
19:00

Plato kod fontane u centru

CZNTK Abrašević: Mini koncert

24. 09.
19:00

Kuća Đure Jakšića

Predstavljanje rodne kuće Spomen-muzeja Đure Jakšića (Srpska Crnja) - OTKAZANO!

23. 09.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija 7. Internacionalni festival kamerne muzike Convivium Musicum: Klavirski duo Gereg Sisters

23. 09.
18:00

Pozorište za decu Hrabri olovni vojnik

23. 09.
18:00

Botanička bašta Zaštita prirode – potreba, obaveza ili dužnost čoveka? (razgovor na ekološke teme)

23. 09.
16:00

Stadion Čika Dača - bez publike Fudbal: Radnički 1923-Radnički (P), 7. kolo Prve lige

22. 09.
21:00

Letnja scena SKC Filmska projekcija: Ljubav na mrežama

22. 09.
21:00

Dom omladine Kinoteka: Pedro Almodovar - Talk to her

22. 09.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija 7. Internacionalni festival kamerne muzike Convivium Musicum: Vokalna grupa Constantine

22. 09.
19:00

Galerija Biblioteke

Izložba Udruženja likovnih umetnika Kragujevca "Kult", do 10. oktobra

21. 09.
19:00

Amfiteatar Fakulteta medicinskih nauka Promocija knjige "Medicina, etika i politika" profesora Zorana Radovanovoća

19. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Blitva i krompir

19. 09.
18:00

SBB halа Jezero

Оdbojka: Radnički-Niš, 2. kolo Super lige

19. 09.
12:00

Sala Skupštine Grada 

Promocija knjige "GM sistemi ishrane i njihov ekonomski uticaj" i predavanje "Samodovoljnost u proizvodnji hrane u uslovima globalizacije proizvodnje i potrošnje hrane“ – predavač doc. dr Tatjana Brankov

19. 09.
12:00

Pozorište za decu Tihi dečak

19. 09.
12:00

Porta Stare crkve

Dodela priznanja i nagrada učesnicima "Đurđevdanskih pesničkih susreta"

19. 09.
10:00

Jezero Bubanj Svetski dan čišćenja

18. 09.
20:00

Letnja scena SKC Predstava Totovi

17. 09.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert "Veče ruskih romanski": sopran Ksenija Milenković i alt Tatjana Milovan; klavir - Natalija Mijović

17. 09.
19:30

Kod krsta Mini koncert: Arhaika

16. 09.
19:00

Letnja scena SKC Vampiri u srpskoj tradiciji i delima Aleksandra Tešića

16. 09.
19:00

Kuća Đure Jakšića Dobitnici nagrade "Đura Jakšić": Dragan Jovanović Danilov, dobitnik za 2019.

16. 09.
18:00

Pozorište za decu Carev zatočenik - premijera

15. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Dnevnik jednog ludaka

15. 09.
20:00

Letnja scena SKC Izložba "Nekad su ovde bile sve same njive" - Aleksa Gajić

13. 09.
18:00

Svečana sala Sabornog hrama Predavanje: Vek ujedinjenja - prof. dr Miloš Ković i dr Nemanja Dević

12. 09.
21:00

Onlajn Arsenal Fest 2020: Lea Dobričić

12. 09.
17:00

Staro vojničko groblje Promocija monografije "Staro vojničko groblje u kragujevačkim Šumaricama"

12. 09.
16:00

Veliki park (kod fontane) Humanitarni bazar "Minjin vašar" - Za Minjinu šansu

12. 09.
09:00

Bešnjaja, Gradska pešačka staza, Veliki park i Šumarice Dan pešačenja

11. 09.
21:00

Onlajn Arsenal Fest 2020: Amira Medunjanin

11. 09.
21:00

Letnja scena SKC Slobodna Zona: Selfi (dok)

10. 09.
21:00

Letnja scena SKC
Slobodna Zona: Izbačeni (dok)

10. 09.
21:00

Onlajn Arsenal Fest 2020: KBO!

10. 09.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert: pijanistkinja Mina Mijović

09. 09.
21:00

Onlajn Arsenal Fest 2020: Čovek bez sluga

09. 09.
21:00

RTK Predstava: Peščanik - Akademsko pozorišta SKC

09. 09.
21:00

Letnja scena SKC Slobodna Zona: Stig Laršon: Čovek koji se igrao vatrom (dok)

08. 09.
21:00

Letnja scena SKC Slobodna Zona: Okrug

07. 09.
21:00

Letnja scena SKC
Slobodna Zona: Alis i gradonačelnik

05. 09.
20:00

Onlajn Džez fest - Kragujevac 2020

05. 09.
10:00

Muzej 21. oktobar Jasenovac - pravo na nezaborav

04. 09.
18:30

Kuća Đure Jakšića

Izložba "Na nebu nema zvezde da sija kao ti" - Ana Petrović, do 30. septembra

03. 09.
19:00

Mali likovni salon Izložba "Bila sam ovde: vidljivo-nevidljivo" - Tatjana Nikolajević Veselinov, do 23. septembra

02. 09.
21:00

Letnja scena SKC Koncert benda Naked - otkazan

02. 09.
21:00

RTK Koncert Akademskog folklornog ansambla SKC

01. 09.
19:00

Galerija Narodnog muzeja

Izložba "Figurativno u zbirkama Odeljenja za istoriju umetnosti Narodnog muzeja", do polovine oktobra

Naslovne fotografije: Predrag Cile Mihaјlović 


ARHIVA PPNS

STRANICA KOJA SE ČUJE - ZORAN MODLI
PRVI PRVI NA SKALI KRAGUJEVAC FB STRANATVITERINSTAGRAM

PRVI PRVI NA SKALI Podrska PPNS

ARHIVA PPNS

PRVI PRVI NA SKALI Udruzenje osnovano

DREN

DOM

POTROŠAČI

PRVI PRVI NA SKALI Sadrzaj O GMO

● O GMO ● Roba bez GMO ● Foto ● Video (O GMObez prevoda) ● Članci (domaći medijistrani mediji) ● Dokumenti (domaći izvoristrani izvori) ● Svet ● Evropa ● Srbija ● Gradovi-opštine ● Kragujevac bez GMO ● M. M. Ševarlić

KRAGUJEVAC BEZ GMO FB GRUPA
SRBIJA BEZ GMO FB STRANA 

Print Friendly and PDF

Komentara (0)



Dodaj komentar