Prvi Prvi na Skali
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement

 
 

Događaji

31.10.2017

Kalendar događaja u Kragujevcu

Prvi Prvi na Skali
http://www.kkkradnicki.com/clanci/kalendar/sezona-20172018.html http://www.prviprvinaskali.com/clanci/apeli/za-nedin-oporavak-i-bolju-buducnost.html http://www.prviprvinaskali.com/clanci/dom/roditelji/dozivotni-zatvor-za-ubice-dece.html http://www.prviprvinaskali.com/strane/podrzi-ppns.html

MESEČNI REPERTOARI I PROGRAMI

PRVI PRVI NA SKALI PZD logotip PRVI PRVI NA SKALI KST logotip PRVI PRVI NA SKALI NBVK logotip PRVI PRVI NA SKALI SKC logotip

AKTUELNE IZLOŽBE
PRVI PRVI NA SKALI Narodni muzej logotip 100 PRVI PRVI NA SKALI Spomen-park logotip 100 PRVI PRVI NA SKALI Muzej Stara livnica PRVI PRVI NA SKALI Akvarijum
       - Galerija Narodnog muzeja: Dvadeseti vek - slikarstvo i skulptura
       - Stara skupština: Narodne skupštine u Kragujevcu u 19. veku
       - Kuća prote Miloja Barjaktarevića: Gradski život u Kragujevcu u drugoj polovini 19. veka
       - Konak manastira Voljavča: Etnološka postavka - svakodnevni život monaha u 19. veku
PRVI PRVI NA SKALI Ko nam truje decu

ppns - modli

KALENDAR DOGAĐAJA U KRAGUJEVCU - ARHIVA

APELI


PPNS/KG VODIČ

PPNS/RADION

PPNS/RADION - EMISIJE KOJE VIŠE NISU NA FM

PRVI PRVI NA SKALI SMS 292 na 3030 #spasimoteodoru

OKTOBAR

31. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Moje bivše, moji bivši (50. izvođenje) - repertoar KST

30. 10.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Filum - pobednici Muzičkog festivala u Bidgošću (Poljska) - Oktoh 2017

29. 10.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Džez fest

29. 10.
12-18:00

Univerzitet, Balkan Kazna doživotnog zatvora za ubice dece - podrži inicijativu i u Kragujevcu!

28. 10.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Džez fest

28. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Pidžama za šestoro - repertoar KST

28. 10.
12-18:00

Univerzitet, Balkan

Kazna doživotnog zatvora za ubice dece - podrži inicijativu i u Kragujevcu!

28. 10.
12:00

Pozorište za decu

Hilperik 4+ - repertoar PZD

27. 10.
12-18:00

Univerzitet, Balkan Kazna doživotnog zatvora za ubice dece - podrži inicijativu i u Kragujevcu!

26. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar San letnje noći - repertoar KST

26. 10.
12-18:00

Univerzitet, Balkan Kazna doživotnog zatvora za ubice dece - podrži inicijativu i u Kragujevcu!

25. 10.
21:00

KC UMMUS Jazzanje - najava Džez festa

25. 10.
18:00

Pozorište za decu Princezin rođendan 7+ - repertoar PZD

25. 10.
12-18:00

Univerzitet, Balkan Kazna doživotnog zatvora za ubice dece - podrži inicijativu i u Kragujevcu!

24. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Vrapčić - repertoar KST

24. 10.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Pavel Tovpič, pijanista (Carsko Selo, Rusija) - Oktoh 2017

24. 10.
12-18:00

Univerzitet, Balkan Kazna doživotnog zatvora za ubice dece - podrži inicijativu i u Kragujevcu!

23. 10.
12-18:00

Univerzitet, Balkan Kazna doživotnog zatvora za ubice dece - podrži inicijativu i u Kragujevcu!

22. 10.
19:00

Pozoriste za decu Ružno pače - Dramski studio Petar Pan

22. 10.
14:00

Svečana sala PMF Audicija Dramske sekcije Akademskog pozorišta SKC programi SKC

21. 10.
22:30

Pivnica Gustav Pera Džo i Neša Zlatanović u Kragujevcu!

21. 10.
21:00

Čaurnica (Knežev arsenal) Koncert: KBO! - Prvih 35 godina

21. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Ujka Vanja - repertoar KST

21. 10.
12:00

Pozorište za decu Lepotica i zver 3+ - repertoar PZD

21. 10.
11:00

Kod Spomenika streljanim đacima i profesorima u Šumaricama Veliki školski čas

20. 10.
20:00

Hala Jezero Košarka (m): KKK Radnički-Beovuk 72, 2. kolo KLS

20. 10.
20:00

Muzej 21. oktobar Bdenje; izložba 19. Međunarodnog salona antiratne karikature; promocija dramskog prikaza "Igre brojeva" Demića; GKH Liceum - Oktoh 2017

20-25. 10.
__:__

Plaza Promocija XVIII IJFK, izložba najboljih plakata Džez festa

19. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Prevaranti u suknji - repertoar KST

19. 10.
19:00

Galerija Biblioteke Promocija: Ptičji sud - Agnes Ravatn - Programi NBVK

19. 10.
13:00

Kuća prote M. Barjaktarovića Izložba "Fotografije detinjstva - 16 priča" Nataše Nikolić

18. 10.
18:00

Pozorište za decu Kraljević Marko 7+ - repertoar PZD

18. 10.
11:00

Rektorat Univerziteta Predavanje o industriji muzike, medija i zabave - prof. Tom Štajn programi SKC

17. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Do gole kože - repertoar KST

17. 10.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert: Denis Krasnokutski, viola (SAD) i Maja Rajković, klavir (Srbija) - Oktoh 2017

17. 10.
19:00

Galerija Biblioteke Promocija: Prvo lice jednine; Zapisi iz prošlog veka - Miodrag Stojilović - Programi NBVK 

16. 10.
22:00

Kontakt galerija SKC Džez ponedeljak: Aca Pejčić i prijatelji programi SKC

15. 10.
19:30

Hala Jezero Odbojka (m): Radnički-Jedinstvo (SP), 1. kolo Superlige

15. 10.
17:30

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički 1964-Vranje 1957, 4. kolo Super B lige

15. 10.
15:00

Hala Jezero Rvanje: Radnički KG-Radnički BG, 3. kolo PLS

14. 10.
22:00

KC UMMUS Promocija albuma Kokblokers

14. 10.
22:00

Dom omladine Koncert: Khara (Makedonija), There (Niš)

14. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Piter Kvilter - Slavna Florens (predstava u čast nagrađenih), 12. Joakiminter fest - repertoar KST

14. 10.
20:00

Hala Park Šumadija fest 2017, danu drugi

14. 10.
18:00, 20:30

Hala Jezero Kherson-Nikars, Sporting-Ekonomac - Glavna runda Lige šampiona

14. 10.
14:00

Sala PMF Audicija za dramsku sekciju Akademskog pozorišta SKC programi SKC

14. 10.
12:00

Pozorište za decu Basne iz senke 3+ - repertoar PZD

14. 10.
10:00

Prva tehnička škola Mural mladosti

13. 10.
20:00

Mostovi Balkana Izložba grafika "Iza pojavnog", zbirka Mostova Balkana - do 29. oktobra

13. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Ž. B. P. Molijer - Tartif, 12. Joakiminter fest - repertoar KST

13. 10.
20:00

Hala Park Šumadija fest 2017, dan prvi

12. 10.
22:00

Kontakt galerija SKC Koncert: Rastko Obradović kvartet - otkazan za 6. decembar

12. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Mark St. Džermejn - Poslednja Frojdova seansa, 12. Joakiminter fest - repertoar KST

12. 10.
20:00

Muzej Stara Livnica Koncert: Aleksandar Stojić, gitara

12. 10.
19:00

Galerija Biblioteke Izložba "Dečje novine - gigant jugoslovenskog izdavaštva

12. 10.
19:00

Mali likovni salon Izložba Ivana Nedeljkovića - do 30. oktobra

12. 10.
18:30

Kafe Hill (Kneza Miloša 1a) Biznis ćoše - skup preduzetnica u Kragujevcu

12. 10.
18:00, 20:30

Hala Jezero Nikars-Sporting, Ekonomac-Kherson - Glavna runda Lige šampiona

11. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Dušan Kovačević - Hipnoza jedne ljubavi, 12. Joakiminter fest - repertoar KST

11. 10.
20:00

Kutija šibica SKC Promocija: Zbirka pesama "Supermen je barbika" - Herman Štern - programi SKC

11. 10.
18:00, 20:30

Hala Jezero Sporting-Kherson, Ekonomac-Nikars - Glavna runda Lige šampiona

11. 10.
18:00

Pozorište za decu Ah, taj zmaj 4+ - repertoar PZD

10. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Vladimir Žerebcov - Vojnici, 12. Joakiminter fest - repertoar KST

10. 10.
19:00

Konak kneza Mihaila Obrenovića Izložba slika "Bojilišta" - Miroljub Filipović Filimir

10. 10.
19:00

Univerzitetska galerija Koncert: Klavirski duo Jelena i Julija

10. 10.
19:00

Galerija Rima  Izložba Milorada Bate Mihailovića - do 10. novembra

09. 10.
22:00

KC UMMUS Džez ponedeljak

09. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar V. Šekspir - Sonet 66, 12. Joakiminter fest - repertoar KST

09. 10.
12-17:00

Kontakt galerija SKC Fotografska radionica Belgarde raw programi SKC

08. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Džim Kartrajt - Dva, 12. Joakiminter fest - repertoar KST

08. 10.
20:00

Hala Gordana Goca Bogojević Košarka (ž): Šumadija-Spartak, 1. kolo PLS

08. 10.
11-17:00

Kontakt galerija SKC Fotografska radionica Belgarde raw - programi SKC

08. 10.
11-15:00

Šumarice Oktobarska trka sećanja 2017

08. 10.
11.00

Kancelarijа za mlade Škola devete umetnosti Svet stripa

07. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Ivan Viripajev - Iluzije, 12. Joakiminter fest - repertoar KST

07. 10.
17:00

Hala Jezero Košarka (m): KKK Radnički-Zlatibor, kontrolna utakmica

07. 10.
15:00

Stadion Čika Dača Fudbal: Radnički 1923-Teleoptik, 8. kolo PLS

07. 10.
12:00

Pozorište za decu Princezin rođendan 7+, repriza - repertoar PZD

07. 10.
11-13:00

Botanička bašta Međunarodni dan zaštite životne sredine

06. 10.
22:00

Kontakt galerija SKC Koncert Alex Johnson & Barbarisms (Švedska) programi SKC

06. 10.
21:30

KC UMMUS Svirka: Dragoslav Tanasković Trnda

05. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Četiri brata, II repriza

05. 10.
19:00

Galerija Biblioteke Promocija: Ako dugo gledaš u ponor - Enes Halilović - Programi NBVK 

05. 10
13:00

Galerija Narodnog muzeja Izložba grafika "Čitanje linije" - do 23. oktobra

05. 10.
16:30

Prva kragujevačka gimnazija Projekcija filma "Šepurenje"i razgovor sa autorima

04. 10.
20:00

KC UMMUS Izložba Paralelne realnosti - Arhitektonski studio Simović i studio Ured

04. 10.
18:00

Hala Gordana Goca Bogojević

Košarka (m): KKK Radnički-KK Radnički 1950, kvalifikacije za Kadetsku ligu Srbije

04. 10.
16:00

Hala Gordana Goca Bogojević Košarka (ž): ŽKK Radnički-KŽKK Radnički 2016, kvalifikacije za Kadetsku ligu Srbije

04. 10.
18:00

Pozorište za decu Princezin rođendan 7+, premijera - repertoar PZD

03. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Četiri brata, I repriza

03. 10.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert: Državni kamerni hor "Peterburške serenade", Sankt Peterburg (Rusija) - Oktoh 2017

03. 10.
18:00

Pozorište za decu Princezin rođendan 7+, pretpremijera - repertoar PZD

03. 10.
16:30

Dom omladine Tribina "Tabloidne aveti i žalbe građana zbog neistinitog izveštavanja"

02. 10.
22:00

Kontakt galerija SKC Džez ponedeljak: Aca Pejčić i prijatelji programi SKC

02. 10
19:00

Galerija Biblioteke Izložba Jovana Simovića: Skulpture i crteži 2009-2017 - do 10. oktobra - Programi NBVK

02. 10.
18:00

Hol Ekonomskog fakulteta Koncert: Ansambl Stanislav Binički i AVIA Arhangela

01. 10.
17:00

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički 1964-Metalac, 1. kolo Prve lige-Zapad

01. 10.
09-13:00

Ispred Gradske uprave Trka za srećnije detinjstvo 2017

SEPTEMBAR

30. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Četiri brata, premijera - repertoar KST

30. 09.
19:30

Hala Jezero Rukomet: Radnički 1964-Dubočica, Super B liga

30. 09.
17:00

Otvorena scena - Veliki park Festival tradicionalnih narodnih igara "Bogatstvo različitosti"

30. 09.
15:00

Stadion Čika Dača Fudbal: Radnički1923-TSC Bačka Topola, 7. kolo PLS

30. 09.
12:00

Pozorište za decu Lepotica i zver 3+repertoar PZD

30. 09.
10:00

Hala Jezero Škola rukometa - Radnički 1964

29. 09.
18:00

Knjaževsko-srpski teatar Festival tradicionalnih narodnih igara "Bogatstvo različitosti"

29. 09.
17-22:00

Đački trg i ul. B. Radičevića Noć istraživača 2017: Znanje na prvi pogled

28. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Moje bivše, moji bivši - repertoar KST

28. 09.
19:00

Univerzitetska galerija Koncert: Večer barokne muzike - Trio flauta "Miodrag Azanjac"

28. 09.
12:00

Galerija Biblioteke Pomiriti se sa sobom – Dragiša Milovanović - Programi NBVK

27. 09.
19:00

Hala Jezero Košarka (m): KKK Radnički-Spartak (Sankt Peterburg), prijateljska utakmica

27. 09.
19:00

Galerija Biblioteke Klio i Prvi svetski rat - Programi NBVK

27. 09.
19:00

Amidžin konak - Narodni muzej Izložba portreta Rad Van Ladomerskog (Slovačka) - do 15. oktobra

27. 09.
18:00

Pozorište za decu Hilperik 4+ - repertoar PZD

26. 09.
20:00

Kontakt galerija SKC Izložba fotografija "Dokumenti" Ivana Petrovića - do 9. oktobra

26. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Jelisavetini ljubavni jadi zbog molera - repertoar KST

26. 09.
18:00-20:00

Plato kod Krsta Svetski dan kontracepcije

25. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Led - Bogdan Milojević, gostujuća predstava

25. 09.
19:00

Galerija Biblioteke Film "Maestro" - Jurij Rakitin (film i razgovor) - Programi NBVK

25. 09.
19:00

Politehnička škola Košarka (m): KKK Radnički-Paraćin, kvalifikacije za Juniorsku ligu Srbije

24. 09.
10:00

Hala Jezero Škola rukometa - Radnički 1964

23. 09.
21:30

KC UMMUS Flamenko muzika: Pata Negra

23. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Opet plače, al’ sad od sreće - repertoar KST

23. 09.
13-18:00

Tempo (Delta park) Korpa dobrote - akcija Crvenog krsta Kragujevca

23. 09.
12:00

Pozorište za decu Ah, taj zmaj 4+ - repertoar PZD

23. 09.
11:00; 13:30

Sala. h. Šumarice Odbojka (m): Meč za treće mesto i finale - 11. Memorijal "Aleksandar Gigović-Giga"

23. 09.
10:00

Hala Jezero Škola rukometa - Radnički 1964

22. 09.
22:00

Kontakt galerija SKC Koncert: Dogs in Kavala programi SKC

22. 09.
19:00

Konak kneza Mihaila Izložba "Rimski novac Šumadije" - do 22. oktobra

22. 09.
19:00

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički 1964-ORK Bela Palanka, 1. kolo Super B lige

22. 09.
16:00; 18:30

Sala. h. Šumarice Odbojka (m): Ribnica-Al Kadzia (Kuvajt); Radnički-Nova Gorica (Slovenija) - 11. Memorijal "Aleksandar Gigović-Giga"

21. 09.
21:15

О. š. Vuk Karadžić Škola košarke KKK Radnički

21. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Do gole kože - repertoar KST

21. 09.
20:00

Mostovi Balkana Izložba crteža Mehmeda Slezovića "Meditacije na Seni" - do 11. oktobra

21. 09.
19:00

Mali likovni salon Izložba crteža Vladimira Lalića - do 11. oktobra

21. 09.
18:00

Narodni muzej Izložba "Filter" Gorana Dimića - do 30. septembra

20. 09.
21:15

О. š. Vuk Karadžić Škola košarke KKK Radnički

20. 09.
18:00

Pozorište za decu Princeza na zrnu graška 4+ - repertoar PZD

19. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Bašta sljezove boje - repertoar KST

19. 09.
19:00

Galerija Biblioteke Dani češke kulture u Kragujevcu 2017. - Programi NBVK

17. 09.
20:00

Sala PMF 186. Stepenik - Studentsko pozorište Pale, gostujuća predstava

17. 09.
12:00

Topolivnica Zastava fan klub

17. 09.
10:00

Hala Jezero Škola rukometa - Radnički 1964

16. 09.
19:00

Dom omladine Кoncert: Paranoid (Dani Srpske u Srbiji)

16. 09.
16:00

Stadion Čika Dača Fudbal: Radnički 1923-Sinđelić, 5. kolo PLS

16. 09.
12:00

Pozorište za decu Kroki i prijatelji 3+ - repertoar PZD

16. 09.
10:00

Hala Jezero Škola rukometa - Radnički 1964

16. 09.
09:00

Veliki park (fontana) Dan pešačenja u Srbiji – šetnja kroz Šumarice

16. 09.
09-19:00

Jezero u Šumaricama Pižonova kuhinja - UG Kaldrmaš

15. 09.
22:00

Letnja scena SKC Koncert: Artan Lili - programi SKC

15. 09.
20:00

Konak kneza Mihaila Izložba crteža Gordona Pikena (Škotska) - do 29. septembra

14. 09.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert: Robert Lakatoš (violinista), Sanja Lukovac (klavirska saradnja)

14. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Iz glave: Dijalog monologa

14. 09.
19:00

Galerija Biblioteke Prezimena i njihovo poreklo na sjeničko-pešterskoj visoravni - Salih Selimović - Programi NBVK

13. 09.
19:00

Kontakt galerija SKC Književno veče: Božija volja - Đorđe Kadijević

13. 09.
19:00

Eparhijski dom Оkrugli sto "Književnost i čovek na putu - оd Edena do večnosti" (Gospojinske svečanosti 2017)

13. 09.
18:00

Pozorište za decu Put po svetu na trotinetu 4+ - repertoar PZD

12. 09.
12:00

Galerija Biblioteke Izložba o Dušku Radoviću "Bio jednom jedan laf" - do 27. septembra, Programi NBVK

12. 09.
12:00

Prva kragujevačka gimnazija Osme Gospojinske svečanosti

11. 09.
22:00

KC UMMUS Džez ponedeljak

10. 09.
18:30

Dom kulture Knić Izložba fotografija "Gružani i Knićani" - Foto-klub Kragujevac, do 23. septembra

10. 09.
10:00

Hala Jezero Škola rukometa - Radnički 1964

09. 09.
20:00

Zastavina bašta Memorijalni festival "Ludi rakun"

09. 09.
20:00

Kontakt galerija SKC Književno veče: Marčelo Malterego dva - programi SKC

09. 09.
18:00

Druga kragujevačka gimnazija Humanitarna utakmica za Nađu Kvrgić: Emisia Consulting vs Wild Boars

09. 09.
12:00

Pozorište za decu Jan Bibijan 5+ - repertoar PZD

09. 09.
10:00

Hala Jezero Škola rukometa - Radnički 1964

08. 09.
22:00

Letnja scena SKC Koncert: Stuttgart Online - programi SKC

08. 09.
20:00

Kontakt galerija SKC Književno veče: Dan mladih - programi SKC

08. 09.
19:00

Galerija Art Izložba slika Dejana Ulardžića - do 23. septembra

08. 09.
16-19:00

Atelje Anart Likovne radionice za odrasle i decu

07. 09.
22:00

Đački trg Koncert: Martin Harley - programi SKC

07. 09.
20:00

Galerija "Mostovi Balkana" Izložba digitalnih crteža Tomislava Buntaka "Naked Rock i druga putovanja" - do 19. septembra

07. 09
19:00

Univerzitetska galerija Predavanje i radionica: Pisanje, ideja i inspiracija - Tadija Miletić

07. 09.
18:00

Kutija šibica Književno veče: Antologija priče za odrasle - Dragica Šreder - programi SKC

06. 09.
21:00

KC UMMUS Jam session

06. 09.
19:00

Galerija Biblioteke Nezapamćena bitka; Srpski dobrovoljci 1914-1918 - Milan Micić - Programi NBVK

06. 09.
18:00

Pozorište za decu Basne iz senke 4+ - repertoar PZD

05. 09.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncertna sezona 17/18: Pavel Kačnov (klavir)

03. 09.
16:30

Stadion Čika Dača Radnički 1923-ČSK Pivara, Prva liga Srbije - 3. kolo

03. 09.
10:00

Hala Jezero Škola rukometa - Radnički 1964

02. 09.
20:00

KC UMMUS Nova sezona: izložba aksesoara Marije Đokić - humanitarna akcija, do 16. septembra

02. 09.
12:00

Pozorište za decu Pepeljuga 3+ - repertoar PZD

02. 09.
10:00

Hala Jezero Škola rukometa - Radnički 1964

AVGUST

31. 08.
19:00

Mali likovni salon Izložba "Skice, dokumenti i predlošci za oslikavanje tri kragujevačka hrama" - Maja Stanković, do 20. septembra

30. 08.
17:30

Američki kutak Predavanje o meksičkoj hrani i kulturi

28. 08.
19:00

Saborna crkva Osme Gospojinske svečanosti

28.-30. 08.
18:00

Đački trg Festival mladih "Bleja 2017"

26. 08.
21:00

Bašta Doma omladine Humanitarni koncert za Miljanu

26. 08.
11:00

Stara skupština Tribina "Kragujevac ratna prestonica 1914/1915"

25. 08.
19:00

Univerzitetska biblioteka Izložba fotografija "I am home" - mladi fotografi Japana i Srbije - do 16. septembra

25. 08.
17:00

Rogojevac Izviđački višeboj "Bobini dani" - OI "Bogoljub Boba Popović"

24. 08.
20:00

Hol Druge ragujevačke gimnazije XII Međunarodni festival kamernih horova i vokalnih ansambala - dan peti

23. 08.
20:00; 21:30

Svečana sala Prve kragujevačke gimnazije; Saborna crkva XII Međunarodni festival kamernih horova i vokalnih ansambala - dan četvrti

23.-27. 08.
14:00

Veliki park Sportski dani 2017. - Đački parlament Prve kragujevačke gimnazije

22. 08.
20:00; 21:30

Svečana sala Prve kragujevačke gimnazije; Narodni muzej

XII Međunarodni festival kamernih horova i vokalnih ansambala - dan treći

21. 08.
20:30

Knjaževsko-srpski teatar

Letnja radionica filma "Frka" 2017: Javno prikazivanje završnih radova

21. 08.
20:00; 21:30

Svečana sala Prve kragujevačke gimnazije; Stara srpska skupština XII Međunarodni festival kamernih horova i vokalnih ansambala - dan drugi

20.-24. 08.
20:30

Prva kragujevačka gimnazija XII Međunarodni festival kamernih horova i vokalnih ansambala

19. 08.
17:30

Stadion Čika Dača Fudbal: Radnički 1923-Budućnost (Dobanovci), Prva liga Srbije - 1. kolo

19. 08.
09:00, 19:00

Manastir Divostin Sveta Liturgija; duhovni i kulturno-umetnički program (predavanje i koncert)

18. 08.
10:00

Crveni krst (Sv. Markovića 7) Dobrovoljno davanje krvi

16. 08.
12:00

Narodna biblioteka Izložba fotografija "Solidarnost u vreme krize" (Fondacija Ana i Vlade Divac) - do 30. avgusta

15. 08.
20:00

Letnja scene Univerziteta Koncert tango ansambla Liberkvatro

15. 08.
09-17:00

Transfuziomobil u Pešačkoj zoni i Hotel Kragujevac Druga letnja akcija dobrovoljnog davanja krvi

12. 08.
12:00

Mali likovni salon Izložba "Kragujevac u očima mladih"

12. 08.
11:00

Kod Krsta Poseta levačkim manastirima (GTO)

11. 08.
22:00

Letnja bašta SKC Koncert: Grupa "Ti" (Festival Dan mladih) - programi SKC

09. 08.
22:00

Letnja scena SKC Koncert: Trio Sveti - programi SKC (POKLON ULAZNICE PPNS)

03. 08.
22:00

Letnja scena SKC Koncert: Cyanna Mercury (Atina, Grčka) - psihodelični pop-rok programi SKC 

01.-21. 08.
09-12:00, 18-21:00

Knjaževsko-srpski teatar Letnja radionica filma "Frka" 2017

JUL

29. 07.
19:00

Veliki park - Letnja scena Koncert: CZNTK Abrašević i ansabla iz Palestine

27. 07.
22:00

Letnja scena SKC Koncert: Banny Brickmann band - "Nišvil" festival

27. 07.
20:00

Galerija Mostovi Balkana Izložba crteža - Đurđa Suvački, do 5. septembra

26. 07.
22:00

Letnja scena SKC Koncert dream pop, Ana Avramov programi SKC

24. 07.
22:00

Letnja scena SKC Džez ponedeljak: Aca Pejčić i prijatelji programi SKC

21. 07.
20:30

Đački trg Koncert folklora Gibaro de Puetro Rico programi SKC

21. 07.
09-16:00

Hotel Kragujevac Velika letnja akcija dobrovoljno davanja krvi - Crveni krst

19. 07.
20:00

Kontakt galerija SKC Pesničko-muzičko-satirični kabare SkRouz programi SKC

18. 07.
16:30-20:30

Veliki park Global village - AIESEC Serbia

18. 07.
19:00

Narodni muzej Izložba Muzeja afričke umetnosti "Kad prestaneš da me češljaš, prestaću da te mrzim" - 15. septembra

15. 07.
17:00

SC Park - bazeni Kup Srbije u visinskim skokovima u vodu

14. 07.
22:00

Letnja scena SKC

Koncert: Tamara Ristić Kezzprogrami SKC

14. 07.
20:00

Letnja scena Univerziteta Koncert: prof. dr Vojislav Spasić i AVIA Arhangeli

13. 07.
18:30

Šumaričkoj jezero Otvaranjee Avantura parka

10. 07.
22:00

Letnja scena SKC

Jazzy Monday: Epiphany live - programi SKC

09. 07.
18:00

Veliki park Prvi humanitarni reli i susret starovremenskih vozila

08. 07.
22:00

Letnja scena SKC

Koncert: Sara Renar - promocija albuma "Tišina"- programi SKC
07. 07.
21:00
Letnja scena SKC Revija najboljih dokumentarnih filmova sa Beldoks festivala 2017, dan osmi - programi SKC

06. 07.
21:00

Đački trg Koncert: Adonai and friends - Ima nade (turneja 2017)

06. 07.
21:00

Letnja scena SKC Revija najboljih dokumentarnih filmova sa Beldoks festivala 2017, dan sedmi - programi SKC

06. 07.
20:00

Mostovi Balkana Izložba crteža Antanasija Punoševca "Lica" - do 25. jula

05. 07.
21:00

Letnja scena SKC Revija najboljih dokumentarnih filmova sa Beldoks festivala 2017, dan šesti - programi SKC

05. 07.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Simfonija za Evu, premijera

05. 07.
20:00

Park Rektorata Otvaranje Univerzitetske letnje scene - hor i orkestar FPN Jagodina

05. 07.
19:00

Galerija Biblioteke

Predstavljanje autobiografske knjige "Neispričane priče" - Neđo Goga - programi Biblioteke

04. 07.
21:00

Letnja scena SKC

Revija najboljih dokumentarnih filmova sa Beldoks festivala 2017, dan peti - programi SKC

04. 07.
20:00

Galerija SKC

Izložba "Arhitecture a heuristic game" Natalije Bogdanović i Alekse Đurića, do 31. jula - programi SKC
03. 07.
21:00
Letnja scena SKC Revija najboljih dokumentarnih filmova sa Beldoks festivala 2017, dan četvrti - programi SKC

02. 07.
21:00

Letnja scena SKC Revija najboljih dokumentarnih filmova sa Beldoks festivala 2017, dan treći - programi SKC

02. 07.
10:00

Hala Jezero Međunarodni rvački turnir "Ljubomir Ivanović Gedža", dan drugi

01. 07.
21:00

Letnja scena SKC Revija najboljih dokumentarnih filmova sa Beldoks festivala 2017, dan drugi - programi SKC

01. 07.
10:00

Hala Jezero Međunarodni rvački turnir "Ljubomir Ivanović Gedža", dan prvi


JUN

30. 06.
21:00

Letnja scena SKC

Revija najboljih dokumentarnih filmova sa Beldoks festivala 2017, dan prvi - programi SKC

30. 06.
20:00

Narodni muzej Koncert: Miroslav Pavlović i Biljana Gorunović - Prvi festival Muzičke omladine

29. 06.
20:00

Letnja scena SKC Završno predstavljanje radionice Akademskog pozorišta SKC - programi SKC

29. 06.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Do gole kože - repertoar KST

28. 06.
19:00

Galerija Biblioteke

Izložba "Vitezovi slobode" Miloša Ignjatovića - programi Biblioteke

28. 06.
19:00

Amidžin konak (Narodni muzej) Izložba fotografija "Hilandar" Stanka Kostića - do. 31. jula

27. 06.
20:00

Letnja scena SKC Veče akordeonista FILUM-a Univerziteta u Kragujevcu - programi SKC
27. 06.
20:00
Prva kragujevačka gimnazija Koncert: Duo Accordiano

26. 06.
22:00

Letnja scena SKC Jazzy Monday: Aca Pejčić i prijatelji

26. 06.
19:00

Univerzitetska galerija Koncert: Vasa Vučković, klarinet

26. 06.
18:00

Veliki Park Mladi protiv droga - Omladina JAZAS-a

25. 06.
10:00

Đački trg Kragujevac Comic Con 2017, dan četvrti
24. 06.
20:00
Knežev arsenal Arsenal fest 07, dan treći
24. 06.
19:00; 21:00
Kontakt galerija SKC Francuski filmski karavan - ciklus "Žene na filmu": Bruklin; Lepe godine - programi SKC
24. 06.
10:00
Đački trg Kragujevac Comic Con 2017, dan treći

23. 06.
20:00

Knežev arsenal Arsenal fest 07, dan drugi

23. 06.
19:00; 21:00

Kontakt galerija SKC Francuski filmski karavan - ciklus "Žene na filmu": Žeronimo; Fidelio, Alisino putovanje - programi SKC

23. 06.
17:00

Đački trg Kragujevac Comic Con 2017, dan drugi

22. 06.
20:00

KC UMMUS Izložba korisnika ustanove "Male Pčelice" - do 6. jula

22. 06.
19:30

Knežev arsenal Arsenal fest 07, dan prvi

22. 06.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Dnevnik jednog ludaka - repertoar KST

22. 06.
17:00

Đački trg Kragujevac Comic Con 2017, dan prvi

21. 06.
20:00

Knežev arsenal Arsenal fest 07, dan nulti: koncert Josipe Lisac

21. 06.
20:00

Dečja biblioteka, amfiteatar dvorišta (M. Glišića 44) Lična dokumenta - Ljubivoje Tadić - OTKAZANO

21. 06.
19:00

Univerzitetska galerija Promocija knjige i koncert Vesne Aćimović - sopran

21. 06
19:00

Veliki park

Svetski dan muzike

21. 06.
18:30

Dom omladine

Predavanje: Petar Peca Popović o fenomenu rok festivala

21. 06.
12:00

Galerija Biblioteke Izložba slika slovačkog KUD "Šafarik" (Dobanovci)

20. 06.
20:00

Galerija SKC Izložba grafike - do 2. jula

20. 06.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert: Mirko Jevtović, harmonika - Prvi festival Muzičke omladine

20. 06.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Zvala se Lorelaj, gostujuća predstava - repertoar KST

20. 06.
__:__

Galerija Biblioteke Dan Narodne biblioteke

20. 06.
19:00

Univerzitetska galerija Izložba radova nastavnika i studenata FILUM-a

19. 06.
22:00

KC UMMUS Jazz Monday: Pera Krstajić i Peđa Milutinović

19. 06.
18:00

Knjaževsko-srpski teatar Završni program škole folklora "Smilje"

18. 06.
10:00

Narodni muzej Koncerti za najmlađe Artish:Lab - Prvi festival Muzičke omladine

17. 06.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert: Nemanja Stanković, violončelo i Maja Mihić, klavir - Prvi festival Muzičke omladine

17. 06.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar To sam ja - Mirko Babić (45 godina sa vama) - repertoar KST

17. 06.
19:00

Pozorište za decu Projekcija filma "Bio dvaput jedan kralj"

17. 06.
12:00

Pozorište za decu

Kroki i prijatelji 3+ - repertoar PZD

17. 06.
11:00

Kod fontane - Veliki park Balkan fića fest

16. 06.
22:00

SKC  Koncert: Bojana Vunturišević - Daljine - programi SKC

16. 06.
20:00

Đački trg Sjaj mladosti i tradicije

16. 06.
19:00

SC Park Vaterpolo: Srbija-Australija, pripreme za Svetsku ligu

15. 06.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija

Koncert: Sensartika prvi put u Kragujevcu

15. 06.
19:00

Mali likovni salon Salon mladih 2017 - do 31. jula

14. 06.
20:00

CZNTK Abrašević Promocija romana "Zapisivač ljubavi" Slađane Dilić

14. 06.
20:00

Mostovi Balkana Izložba "Motivi Srbije i Rusije" Jordana Erčevića - do 4. jula

14. 06.
20:00

Kutija šibice SKC Multimedijalno književno veče: Gospodin sistem - Željka Jovanovića - programi SKC

14. 06.
20:00

Knjaževsko-sprpski teatar Nova zvrčka, repriza (Pozorište komedije)

14. 06.
18:00

Pozorište za decu Petar Pan 5+ - repertoar PZD

13. 06.
20:00

Kontakt galerija SKC Izložba "Once Upon a Dream" Slavice Obradović, do 4. jula - programi SKC

13. 06.
12:00

Galerija Biblioteke Tribina "Politička ekonomija medija: Vlasnici i gospodari" - Clio (edicija Multimedija) i Novi optimizam

12. 06.
22:00

Letnja scena SKC Džez ponedeljak: Aca Pejčić i prijatelji - programi SKC

12. 06.
20:00

Knjaževsko-sprpski teatar Treznilište, premijera - repertoar KST

12. 06.
20:00

Scena 303 (Pozorište za decu) Čorba od kanarinca, gostujuća predstava

12. 06.
20:00

Hotel Šumarice Alo kabare - Pozorište komedije

12. 06.
19:00

Narodni muzej Solistički kocert baritona Predraga Kačavende

12. 06.
18:00

Ogranak Biblioteke u Staroj koloniji (L. Marinkovića 56) Promocija zbirke pesama Vesne Sekulić "Pozdravi jutro"

10. 06.
22:30

KC UMMUS Muzički performans: Sintaja

10. 06.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Bašta sljezove boje - repertoar KST

10. 06.
18:00

Svečana sala PMF KK Šumadija 1991: 25 godina od osnivanja

10. 06.
17:00

Hala Jezero Koncert: CZNTK Abrašević

10. 06.
12:00

Pozorište za decu Cvrčak i mravi 5+ - repertoar PZD

10. 06.
10:00

Tereni hotela "Šumarice" Međunarodni mini basket festival

09. 06.
22:00

SKC Koncert: Sanja Marković & Brazilian Jazz Collective - poklon ulaznice PPNS

09. 06.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Opet plače, al’ sad od sreće - repertoar KST

09. 06.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Književno veče Mirka Demića

09. 06.
17:30

Ogranak Biblioteke na Aerodromu (Neznanog junaka 12) Izložba radova učenika Srletove škole crtanja

09. 06.
16:30

Hala Jezero Rukomet (m): Proslava ulaska RK Radnički 1964 u Super B ligu

08. 06.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Nova zvrčka, premijera (Pozorište komedije)

08. 06.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Summertime - Kragujevačko pevačko društvo

08. 06.
19:00

Galerija Biblioteke Promocija: Kragujevačke lepotice i titula "Mis" 1930-2016 - Slobodan Lazić

08. 06.
19:00

Narodni muzej Koncert: sopran Jovana Panić, mecosopran Zorica Beloica

08. 06.
13:00

O. š. Đura Jakšić Godišnja izložba studenata Odseka za primenjenu i likovnu umetnost Filuma

08. 06.
12:00

Fakultet inženjerskih nauka Godišnja izložba studenata Odseka za primenjenu i likovnu umetnost Filuma

07. 06.
22:00

KC UMMUS Džem sešn

07. 06.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Ujka Vanja - repertoar KST

07. 06.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Summertime - Kragujevačko pevačko društvo

07. 06.
18:00

Pozorište za decu Magareća koža 4+ - repertoar PZD

07. 06.
11:30

Institut za matematiku i informatiku PMF IT Start-up - Iskustva iz prakse

06. 06.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Pidžama za šestoro - repertoar KST

06. 06.
19:00

Galerija Rima Izložba Ivane Šuletić - do 1. jula

06. 06.
19:00

Galerija Biblioteke Promocija: Vreme zlih pastrmki - Igor M. Đurić

06. 06.
14:00

BIC Završna konferencija projekta Eko info

05. 06.
22:00

KC UMMUS Jazz Moday: Electro Jazz

05. 06.
20:30

Knjaževsko-srpski teatar Nema granica za Nedu - humanitarni plesni koncert

04. 06.
17:30

Stadion Čika Dača Fudbal: Radnički 1923-FAP - poslednje kolo Prve lige-Zapad

04. 06.
16:00

Pozorište za decu Naopaka bajka i Vasilisa Prekrasna - Dramski studio "Petar Pan"

04. 06.
09:00

Hala Jezero Kragujevački plesni festival 2017, dan drugi

03. 06.
22:00

KC UMMUS Koncert: Vacuum

03. 06.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Gospođa ministarka - repertoar KST

03. 06.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Prvi festival muzičke omladine:
Dejan Čekanović, etnomuzikolog

03. 06.
12:00

Pozorište za decu Pepeljuga 3+ - repertoar PZD

03. 06.
09:00

Hala Jezero Kragujevački plesni festival 2017, dan prvi

02. 06.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Prvi festival muzičke omladine:
Dejan Sinadinović, klavir

01. 06.
20:00

Druga kragujevačka gimnazija ’’Filmska čarolija Simfonijskog orkestra RTS u Kragujevcu

01. 06.
19:00

Galerija Biblioteke Promocija: Tajna crvenog zamka - Vule Žurić

MAJ

31. 05.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Moje bivše, moji bivši - repertoar KST

31. 05.
18:00

Pozorište za decu Radoznalo slonče (4+) - repertoar PZD

30. 05.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar San letnje noći- repertoar KST

30. 05.
19:00

Galerija Biblioteke Promocija: "Dnevnik čitaoca" - Milan R. Simić

29. 05.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Prevaranti u suknji - repertoar KST

29. 05.
19:00

Galerija Biblioteke Izložba radova učenika Druge tehničke škole

29. 05.
18:00

Ogranak Biblioteke u Staroj radničkoj koloniji Promocija: "Okean ljubavi" - Snežana Negovanović-Prokić

28. 05.
20:00

Dom Omladine Koncert: Consecration & Larska

28. 05.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Prvi festival muzičke omladine: Veljko Klenkovski, klarinet

28. 05.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Duodrama "Zvala se Lorelaj", prva repriza

27. 05.
22:00

KC UMMUS Koncert: Chickn

27. 05.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Do gole kože - repertoar KST

27. 05.
20:00

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički-Arilje, kraj sezone Prve lige-Zapad

27. 05.
20:00

Scena 303 (Pozorište za decu) "Državni posao" - gostujuća predstava

27. 05.
19:30

Klub Vidosav Promocija knjige "Tragedija jednog naroda" Momčila Đorgovića

27. 05.
17:30

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Junior, kraj sezone Super lige

27. 05.
12:00

Pozorište za decu Put po svetu na trotinetu (4+) - repertoar PZD

26. 05.
21:00

Dom omladine Beng fest

26. 05.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Duodrama "Zvala se Lorelaj", premijera

26. 05.
20:00

Scena "303" PZD "Udaj se muški" - gostujuća predstava

26. 05.
19:00

Narodni muzej Koncert u čast 50 godina pobratimstva Kragujevca i Sirena

26. 05.
11:00

Stadion Čika Dača Fudbal dijabetes kup - Kragujevac 2017

25. 05.
22:00

KC UMMUS Koncert: Fotorama sešn

25. 05.
22:00

SKC Koncert: Seineza Teodoru Vranješević

25. 05.
20:30

Prva kragujevačka gimnazija Koncert Danice Krstić: "A što ćemo ljubav kriti"

25. 05.
20:00

Mostovi Balkana Izložba "Pozorišni plakat" Dejana Petrovića - do 12. juna

25. 05.
19:00

Univerzitetska galerije Predavanje o Andriću - Jovan Delić

25. 05.
19:00

Pozorište za decu "Čarobna kreda" - Dramski studio "Petar Pan", gostujuća predstava

25. 05.
18:00

Ogranak Biblioteke u Staroj koloniji Neko vreme u Londonu - Gorica Pantović - programi NBVK

25. 05.
09:00

Hotel Kragujevac Fotorama - do 28. maja

24. 05.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Vrapčić - repertoar KST

24. 05.
19:00

Sala PMF Koncert Dečjeg folklornog ansambla AFA "Svetozar Marković" - programi SKC

24. 05.
19:00

Kontakt galerija SKC Tribina "Mogu li protesti promeniti Srbiju?" - Pokret "7 zahteva" - programi SKC

24. 05.
18:00

Univerzitetska galerija "(Pra)Sloven"

24. 05.
18:00

Pozorište za decu Crvenkapa i zbunjeni vuk (4+) - repertoar PZD

24. 05.
12:00

Galerija Biblioteke Obeležavanje Dana slovenske pismenosti; Izložba Jezik i pismenost - programi NBVK
23. 05.
21:00
Dom Omladine Koncert: Raggalution

23. 05.
21:00

Sala PMF Stend ap komedija: Srđan Olman i Dušan Varničić

23. 05.
20:00

Galerija SKC Izložba fotografija "Hidden" Borisa Burića - programi SKC - do 16. juna

23. 05.
20:00

Pozorište za decu Don Žuan se vraća iz rata (Dramski studio Doma omladine) - za Teodoru Vranješević

23. 05.
19:00

Galerija Biblioteke Isidora - prikazivanje filma i razgovor o Isidori Sekulić - programi NBVK

22. 05.
22:00

KC UMMUS Koncert: Džez ponedeljak

22. 05.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Prvi festival muzičke omladine, otvaranje: Dina Stojilković - klavir

20. 05.
20:00

Kontakt galerija SKC Izložba skulptura "Druga najvažnija stvar" Miće Stajčića, do 5. juna - programi SKC

20. 05.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Pidžama za šestoro - repertoar KST

 

20. 05.
17:00

 

Spomen-muzej, Kontakt galerija SKC, PMF, Galerija Art, Prva kragujevačka gimnazija, Fakultet medicinskih nauka, Dom omladine, KC UMMUS... Noć muzeja 2017

20. 05.
11:30

Veliki park-Spomen muzej Za Srbiju bez GMO - Marš protiv Monsanta 2017

20. 05.
12:00

Pozorište za decu Basne iz senke (3+) - repertoar PZD

19. 05.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Ujka Vanja - repertoar KSTza Teodoru Vranješević

19. 05.
19:00

Kuća prote Miloja Barjaktarovića Izložba "Deca, seoska nošnja i tekstil" - Zbirka Odeljenja za etnologiju Narodnog muzeja - do oktobra

19. 05.
12:00

Knjaževsko-srpski teatar Gusari - repertoar KST

19. 05.
20:00

Pozorište za decu Napred u otadžbinuza Teodoru Vranješević

17. 05.
21:00

Knjaževsko-srpski teatar Koncert: Barcelona Gipsy Balkan Orchestra

17. 05.
19:00

Galerija Biblioteke Promocija zbirke pesama Đorđa Nešića "Bolje je biti u manjini" - programi NBVK

17. 05.
18:00

Pozorište za decu Na belu nedelju (6+) - repertoar PZD - za Teodoru Vranješević

16. 05.
20:00

Druga kragujevačka gimnazija Koncert: Arhangeli s ljubavljuza Teodoru Vranješević

16. 05.
20:00

Hala park Za Nedu Kujundžić - humanitarni koncert

15. 05.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Yahoo - repertoar KST

15. 05.
18:00

Šumadija sajam Sajam knjiga i grafike 2017: Naši gosti - Narodna biblioteka

15. 05.
17:00

Šumadija sajam Sajam knjiga i grafike 2017: Naši gosti - Narodna biblioteka

14. 05.
19:00

Pozorište za decu Ružno pače - Dramski studio Petar Pan 

14. 05.
18:00

Knjaževsko-srpski teatar Gospodin Okatiza Teodoru Vranješević

14. 05.
18:00

Šumadija sajam Sajam knjiga i grafike 2017: Naši gosti - Narodna biblioteka

14. 05.
13:00

Sala h. Šumarice, Druga kragujevačka gimnazija XX Đurđevdanski turnir, dan drugi

14. 05.
11:00

PMF III Festival akvaristike, teraristike, ribarstva i ribolovnog turizma - dan prvi

14. 05.
10:00

Selo Borač Foto-safari Gruža-Borač-Knić 2017

14. 05.
11:00

Šumaričko jezero Vikend ekstremnih sportova, dan prvi + humanitarna trka za Teodoru Vranješević

14. 05.
09:30

Hotel Šumarice, O. š. "Stanislav Sremčević", Druga kragujevačka gimnazija Đurđevdanski odbojkaški turnir - Kragujevac 2017

13. 05.
22:00

KC UMMUS Harp Explosion

13. 05.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Opet plače, al’ sad od sreće

13. 05.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert AH "Kolegijum muzikum"

13. 05.
18:00

Šumadija sajam Sajam knjiga i grafike 2017: Naši gosti - Narodna biblioteka

13. 05.
17:00

Šumadija sajam Sajam knjiga i grafike 2017: Naši gosti - Narodna biblioteka

13. 05.
12:00

Pozorište za decu Hilperik (4+)repertoar PZD - za Teodoru Vranješević

13. 05.
11:30

Hala Jezero Rvanje (m): Seniorsko prvenstvo Srbije

13. 05.
11:00

PMF III Festival akvaristike, teraristike, ribarstva i ribolovnog turizma - dan drugi

13. 05.
11:00

Šumaričko jezero Vikend ekstremnih sportova, dan prvi

13. 05.
09:30

Sala h. Šumarice, Druga kragujevačka gimnazija XX Đurđevdanski turnir, dan prvi

12. 05.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija U ritmu popularne muzike

12. 05.
19:30

Knjaževsko-srpski teatar Koncert AFA Svetozar Marković i CZNTK Abraševićza Teodoru Vranješević

12. 05.
19:00

Kontakt galerija SKC Predstavljanje knjige "Feniksovim perom"za Teodoru Vranješević

12. 05.
19:00

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički 1964-Metalac, 20. kolo Prve lige-Zapad

12. 05.
19:00

Sala h. Šumarice  Odbojka (m): Radnički-Juniorska reprezentacija Srbije - za Teodoru Vranješević

12. 05.
16:00

Šumadija sajam Sajam knjiga i grafike 2017: Naši gosti - Narodna biblioteka

12. 05.
15:00

Druga kragujevačka gimnazija Futsal: Humanitarna utakmicaza Teodoru Vranješević

12. 05.
11:00

Stadion Čika Dača Igramo fudbal za Teodoruza Teodoru Vranješević

12. 05.
09:00

Udruženje Konvivium muzikum Master klas za klavir - do 22. maja

11. 05.
22:00

Kontakt galerija SKC Koncert: Oleg Kireyev quartetza Teodoru Vranješević

11. 05.
21:00

Oblomov

Donatorska žurka: Trio Pop Art i Kinepraktika - za Teodoru Vranješević

11. 05.
21:00

Dom omladine Koncert: Vesele ’80-e - za Teodoru Vranješević i Miljanu Ristić Stanković

11. 05.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Harmonija humanosti: Koncert učenika SMŠ "Dr Miloje Milojević"

11. 05.
18:00

Univerzitetska galerija Đurđevdanski pesnički susreti

11. 05.
11:00

Šumadija sajam Sajam knjiga i grafike - do 16. maja

10. 05.
20:30

Sala PMF Era ožalošćeni (SKC)za Teodoru Vranješević

10. 05.
19:30

Zatvoren bazen  Klupsko takmičenje plivačaza Teodoru Vranješević

10. 05.
18:00

Institut za fiziku, PMF Teslina fizika svetlosnog etra - prof. dr Velimir Abramović

10. 05.
18:00

Knjaževsko-srpski teatar

Gospođa ministarka

10. 05.
16:00; 18:00

Pozorište za decu Bjalistočko lutkarsko pozorište (Poljska): "Palko" - Zlatna iskra 2017 - za Teodoru Vranješević

10. 05.
10:00; 12:00

Knjaževsko-srpski teatar Dječje pozorište Republike Srpske (Banja Luka): "Mačak u čizmama" - Zlatna iskra 2017 - za Teodoru Vranješević

09. 05.
20:00

Sala PMF Harmonija humanosti: Predstava "Igrište"

09. 05.
19:00

Galerija Biblioteke Koncert učenika Muzičke škole "dr Miloje Milojević" - obeležavanje Dana Evrope

09. 05.
19:00

Galerija Rima Izložba Tadije Janičića - do 1. juna

09. 05.
19:00

Univerzitetska galerija Koncert kamerne muzike za duo klavir i harmonika
09. 05.
12:00, 18:00 
Pozorište za decu

Petar Pan - Zlatna iskra 2017 - za Teodoru Vranješević

09. 05.
10:00; 12:00

Knjaževsko-srpski teatаr

Nije me strah - - Zlatna iskra 2017 - za Teodoru Vranješević

08. 05.
19:00

O. š. Milutin i Draginja Todorović Seminar o veštini Tai či - za Teodoru Vranješević

07. 05.
18:00

Hala Jezero Rukomet (m): Srbija-Rumunija, 4. kolo kvalifikacija za EP 2018

07. 05.
07:30

Kod Krsta VIII Đurđevdаnski pohod nа Bešnjаju

06. 05.
22:00

Đački trg (Prvа kragujevačkа gimnazijа) Koncert: Vlatko Stefanovski - za Teodoru Vranješević

06. 05.
20:30

Kod Krsta Simfonija Smaka - za Teodoru Vranješević

06. 05.
19:00

Kutija šibica SKC Predstavljanje knjige "Ustupanje mesta" Stefana Tatalovića - programi SKC

06. 05.
18:00

Konak kneza Mihaila Izložba "Ordeni i heraldika u Karađorđevom domu" - do 6. juna

06. 05.
17:00

Veliki park (otvorena scena) Pozorišna radionica za decu

06. 05.
16:30

Stadion Čika Dača Fudbal: Radnički 1923-Mihajlovac 1934, 25. kolo Srpske lige-Zapad

06. 05.
12:00

Narodni muzej Izložba "Jugoslovenska umetnost druge polovine 20. veka" - do 18. maja, za Teodoru Vranješević

06. 05.
11:00, 12:00

Ul. kralja Aleksandra-kod Krsta Đurđevdanski dečji karneval - za Teodoru Vranješević

05. 05.
22:00

Kontakt galerija SKC Koncert: Aleksandar Škorić duo - programi SKC

05. 05.
22:00

Dom omladine Koncert: Irish Stew - za Teodoru Vranješević

05. 05.
19:00

Kutija šibica SKC Predstavljanje časopisa za književnost i kulturu "Sizif"  - programi SKC

05. 05.
19:00

Hala Jezero Futsal: Ekonomac-Fon, poslednje kolo prve lige

05. 05.
17:30

Scena Slavica Slaja Urošević Grebanje ili kako se ubila moja baka

05.05.
11:00

Dečja biblioteka (M. Glišića 44) Promocija zbirke pesama "Pozdrav suncu" - Momčilo M. Milojević

04. 05.
20:00

Mostovi Balkana Izložba grafika "Između" Ane Sadovske - do 18. maja

04. 05.
19:00

Galerija Biblioteke Promocija: Gluvo doba i Crna knjiga Crnorečja - Rade Janković

03. 05.
20:00

KC UMMUS Izložba radova Vojina Milojkovića

03. 05.
- 08. 05

Knjaževsko-srpski teatar Joakimovi dani

03. 05.
18:00

Pozorište za decu Lepotica i zver (3+) - repertoar PZD

03. 05.
18:00

CZNTK Abrašević Đurđevdanski pesnički susreti

01. 05.
18:00

Politehnička škola Košarka (m): KKK Radnički-Polet, poslednje kolo Juniorske lige Srbije

APRIL

30. 04.
21:00

KC UMMUS Internacionalni dan džeza u Kragujevcu

30. 04.
09:00

Hala Jezero Drugi festival odbojke - Kragujevac 2017, dan drugi

29. 04.
22:00

KC UMMUS Koncert: About Lorna

29. 04.
22:00

Dom Omladine Fluid andergraund

29. 04.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Do gole kože - Repertoar KST

29. 04.
19:00

Kontakt galerija SKC Predstavljanje knjige "Zemlja 2.0" Ane Marije Grbić

29. 04.
12:00

Pozorište za decu Jan Bibijan 7+ - poklon-ulaznice PPNS

29. 04.
09:00

Hala Jezero Drugi festival odbojke - Kragujevac 2017, dan prvi

28. 04.
21:00

Dom omladine Koncert: Sink & Vizelj

28. 04.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Ujka Vanja - Repertoar KST

27. 04.
20:00

Scena "Slavica Slaja Urošević" Don Žuan se vraća iz rata

27. 04.
19:00

Mali likovni salon Izložba Lazara Dimitrijevića - do 16. maja

27. 04.
19:00

Galerija Biblioteke Promocija romana "Svarožnici" Aleksandra Stamenkovića

26. 04.
21:00

Galerija SKC Koncert: Miloš Branisavljević kvartet

26. 04.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Bašta sljezove boje - Repertoar KST

26. 04.
18:00

Pozorište za decu Uspavana lepotica 3+ - poklon-ulaznice PPNS

26. 04.
18:00

Galerija Biblioteke Promocija zbirke pesama Zorice Lojpur-Bogdanovski i otvaranje izložbe slika Mateja Bogdanovskog

26. 04.
12:00

Biznis inovacioni centar Nedostaje mi detinjstvo

25. 04.
20:00

Galerija SKC Izložba "Plakati" Ane Pešić - do 22. maja

25. 04.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert Požarevačkog kamernog orkestra "Gvardia"

25. 04.
19:00

Univerzitetska galerija Izložba "Staklo kao inspiracija" Slobodana Marinkovića - do 15. maja

25. 04.
13:00 

Prva kragujevačka gimnazija Uručenje plaketa "Profesor Kosta Vujić"

24. 04.
22:00

Kontakt galerija SKC Džez ponedeljak: Thrill Seeking Polymers

24. 04.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar San letnje noći - Repertoar KST

22. 04.
22:00

Dom omladine Koncert: Brigand - promocija albuma "Daleko je Vavilon"

22. 04.
22:00

KC UMMUS Koncert: Dečja radost

22. 04.
19:30

Klub Vidosav  Promocija knjige "Smrt na Kosovu Polju - Istorija kosovskog mita" dr Ivana Čolovića

22. 04.
19:00

Narodni muzej Koncert studenata Katedre za harmoniku Filuma

22. 04.
18:00

Hala Jezero Košarka (m): KKK Radnički-Novi Pazar, Prva liga-Zapad - kraj sezone

22. 04.
18:00

Pozorište za decu Pozorišna priča, premijera - postujuća predstava

22. 04.
16:00

Stadion Čika Dača Fudbal: Radnički 1923-Budućnost, 23. kolo Srpske lige-Zapad

22. 04.
12:00

Pozorište za decu Kroki i prijatelji 3+

21. 04.
22:00

Dom omladine Koncert: Iskaz

21. 04.
22:00

Galerija SKC Koncert: Igralom - Programi SKC

21. 04.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Jelisavetini ljubavni jadi zbog molera - Repertoar KST

21. 04.
19:00

Kutija šibica SKC Tribina o istoriji stripa - Dragoljub Stojković - Programi SKC

21. 04.
19:00

Narodni muzej Izložba "Kaliope Austrije" - do 10. maja

20. 04.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert gitariste Bogoljuba Nikolića

20. 04.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Bajka o mrtvoj carevoj kćeri - Repertoar KST

19. 04.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Vrapčić - Repertoar KST

19. 04.
18:00

Pozorište za decu Pepeljuga 3+ - poklon-ulaznice PPNS

19. 04.
18:00

Konak kneža Mihaila Izložba "U susret ruskom caru" - do 1. maja

18. 04.
22:00

Kontakt galerija SKC Džez veče: Čičini čvorci, Novi Sad - Programi SKC

18. 04.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Opet plače, al’ sad od sreće - Repertoar KST

15. 04.
12:00

Pozorište za decu Magareća kožapoklon-ulaznice PPNS

13. 04.
20:00

Galerija Mostovi Balkana Izložba slika i instalacija "Lumino asamblaži" Dušana Todorovića - do 2. maja

13. 04.
20:00

Scena Slavica Slaja Urošević Don Žuan se vraća iz rata - Dramski studio Doma omladine, prva repriza

13. 04.
19:00

Univerzitetska galerija Tribina: Kulturni Šok - O filmskim idolima

12. 04.
20:00

Scena Slavica Slaja Urošević Don Žuan se vraća iz rata - Dramski studio Doma omladine, druga repriza

12. 04.
18:00

Galerija Biblioteke

Sudija u ratu i miru – Danica Marinković

12. 04.
18:00

Pozorište za decu

Uskrs u mom pozorištu (Predstava "Kroki i prijatelji" i uskršnja radionica)

11. 04.
20:00

Kontakt galerija SKC Otvaranje izložbe "Skulpture" Nine Galić - Programi SKC

11. 04.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Yahoo - Repertoar KST

11. 04.
20:00

Scena Slavica Slaja Urošević Don Žuan se vraća iz rata - Dramski studio Doma omladine, premijera

11. 04.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Dani kulture, dan 14.

11. 04.
19:00

Galerija Biblioteke Antologija bezobraznih narodnih priča "Čestoskok" Ivan Zlatković

11. 04.
12:00

Kuća prote Miloja Barjaktarevića (S. Markovića 21) Izložba vaskršnjih jaja, ikona i hlebova - 20. aprila

10. 04.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Pre-art solisti (Švajcarska) u Kragujevcu

10. 04.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Ujka Vanja - Repertoar KST

10. 04.
20:00

Svečana sala PMF Dani kulture, dan 13.

10. 04.
19:00

Univerzitetska galerija Promocija naučne monografije "Savremeni tokovi umetničkog tržišta: umetnici i nove kompetencije" Jovane Đorđević

10. 04.
18:00

Sala Skupštine grada Promocija romana "Zov karaule" Nenada Milkića

09. 04.
17:30

Pešačka zona

Dani kulture, dan 12.

09. 04.
16:00

Sala Politehničke

Košarka (m): KKK Radnički-Partizan, 20. kolo Juniorske lige Srbije

09. 04.
12:00

Druga кragujevačka gimnazija Predavanje "1 na 1 sa savremenom muzikom"

08. 04.
21:00

KC UMMUS Tribina i DJ set - Hornsmen Kojot

08. 04.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Pidžama za šestoro - Repertoar KST

08. 04.
19:00

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički 1964-Napredak, 16. kolo Prve lige-Zapad

08. 04.
19:00

Kontakt galerija SKC Predstavljanje knjige "Kroz prstohvat cimeta" Aleksandra Mihajlović

08. 04.
18:00

Hol Druge gimnazije Veliki koncert folklora AFA "Svetozar Marković"

08. 04.
16:30

Hala Jezero

Rukomet (m): Radnički 1964 2-Šamot 65, 12. kolo Druge lige-Kopaonik

08. 04.
12:00

O. š. "Milutin i Draginja Todorović" Dani kulture, dan 11.

08. 04.
12:00

Pozorište za decu Cvrčak i mravi 5+ - poklon-ulaznice PPNS

07. 04.
21:00

Knežev arsenal Megafon music live 05

07. 04.
20:00

Pozorište za decu Kamen za pod glavu - Pozorište mladih Abrašević, gostujuća predstava

07. 04.
19:00, 20:00, 21:30

Knjaževsko-srpski teatar, KC UMMUS Dani kulture, dan deseti

06. 04.
22:00

Kontakt galerija SKC Džez veče: Srđan Ivanović Blazin Quartet

06. 04.
20:00

Pozorište za decu

Državni posao - Uživo sa televizorom

06. 04.
19:00

Mali likovni salon Izložba "Pogled prostora" - Filip Misita, do 26. aprila

06. 04.
19:00

Galerija Biblioteke  U susret novoj književnosti - Tanja Pajić

06. 04.
12:00

Škola za učenike oštećenog sluha  Dani kulture, dan deveti

05. 04.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Prevarant u suknji

05. 04.
19:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje monografije "Narodna biblioteka Ilija M. Petrović 1847-2017"

05. 04.
18:45, 19:00

Amidžin konak, Narodni muzej Dani kulture, dan osmi

05. 04.
18:00

Pozorište za decu Basne iz senke 5+ - poklon-ulaznice PPNS

05. 04.
18:00

Knjaževsko-srpski teatar Pozorišni susreti učenika gimnazija Srbije 2017 - završna svečanost

04. 04.
16:00; 20:00

Knjaževsko-srpski teatar Pozorišni susreti učenika gimnazija Srbije 2017, dan osmi

04. 04.
19:00

Galerija Biblioteke Izložba i razgovor: Miloš Crnjanski - Život i komentari - do 24. aprila

04. 04.
19:00

Univerzitetska galerija Izložba profesora i saradnika Fakulteta pedagoških nauka - do 21. aprila

04. 04.
19:00

Kontakt galerija SKC Predstavljanje knjige "U dobar čas" Dejana Aleksića

04. 04.
12:00-21:15

Veliki park, Svečana sala PMF Dani kulture, dan sedmi

03. 04.
19:00

Kontakt galerija SKC Dani kulture, dan šesti

03. 04.
16:00; 20:00

Knjaževsko-srpski teatar Pozorišni susreti učenika gimnazija Srbije 2017, dan sedmi

02. 04.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Pozorišni susreti učenika gimnazija Srbije 2017, dan šesti

02. 04.
18:00

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Kikinda, 2. kolo plej-auta Super lige

02. 04.
14:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Radnički 2016-Ljubovija, 2. kolo plej-ofa Druge lige-Jug

01. 04.
20:00

Svečana sala PMF Dani kulture, dan peti

01. 04.
19:00

Hala Jezero Košarka (m): KKK Radnički-Prva petoletka, 24. kolo Prve lige-Zapad 

01. 04.
19:00

Kutija šibica SKC Veče satire "Titova Jugoslavija i moja Srbija" - Zoran Rajčić Cezar

01. 04.
16:00; 20:00

 
Knjaževsko-srpski teatar
Pozorišni susreti učenika gimnazija Srbije 2017, dan peti

01. 04.
15:30

Stadion Čika Dača Fudbal: Radnički 1923-Karađorđe, 19. kolo Srpske lige-Zapad

01. 04.
12:00

Pozorište za decu Ah, taj zmaj 4+ - poklon-ulaznice PPNS

MART

31. 03.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert gradskog kamernog orkestra Šlezinger

31. 03.
19:00

Kontakt galerija SKC Dani kulture, dan četvrti

31. 03.
16:00; 20:00

Knjaževsko-srpski teatar Pozorišni susreti učenika gimnazija Srbije 2017, dan četvrti

30. 03.
22:00

Kontakt galerija SKC Džez koncert "Braca Vučković trio i prijatelji"

30. 03.
19:00

Mostovi Balkana Izložba grafika Ilije Kostova - do 12. aprila

30. 03.
18:45, 19:00

Narodna biblioteka Dani kulture, dan treći

30. 03.
18:00

Univerzitetska galerija Promocija knjige "Priče iz Libana" Nikole Popovića

30. 03.
16:00; 20:00

Knjaževsko-srpski teatar Pozorišni susreti učenika gimnazija Srbije 2017, dan treći

29. 03.
20:00

Svečana sala PMF Dani kulture, dan drugi

29. 03.
20:00

KC UMMUS Raskršće - izložba fotografija Zorana Milutinovića, do 12. aprila

29. 03.
19:00

Kontakt galerija SKC Predstavljanje knjige "Glineni kralj" Branke Selaković

29. 03.
18:00

Pozorište za decu Jan Bibijan (7+) - poklon-ulaznice PPNS

29. 03.
16:00; 20:00

Knjaževsko-srpski teatar Pozorišni susreti učenika gimnazija Srbije 2017, dan drugi

28. 03.
20:00

Kontakt galerija SKC Promocija knjige "Foto-forum, razgovori o fotografiji"; Izložba Foto-forum revije - do 9. aprila

28. 03.
19:00

Druga kragujevačka gimnazija Dani kulture - godina peta, svečano otvaranje

28. 03.
18:00

Knjaževsko-srpskog teatra Pozorišni susreti učenika gimnazija Srbije 2017 - svečano otvaranje

27. 03.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Dnevnik jednog ludaka - Povodom Svetskog dana pozorišta

26. 03.
19:00

Hala Jezero Futsal: Ekonomac-Kalča, 17. kolo Prve lige

26. 03.
16:30

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički 1964-Trepča, 14. kolo Prve lige-Zapad

26. 03.
16:00

Politehnička škola Košarka (m): KKK Radnički-Vojvodina, 18. kolo JLS

26. 03.
16:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Radnički 2016-Loznica, plej-of Druge lige-Jug B

25. 03.
22:00

Dom omladine Arsenalizacija: KBO!

25. 03.
22:00

KC UMMUS Koncert: Hot Winter

25. 03.
20:30-21:30

Pešačka zona Sat za našu planetu

25. 03.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Ujka Vanja - Repertoar KST

25. 03.
19:30

Sala PMF Predstava "Povratak Zigija"

25. 03.
19:00

Klub Vidosav (Botunje) Predavanje "Tajne Lepenskog vira - poruke prof. D. Srejovića" dr Milenka Bogdanovića

25. 03.
17:00

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Železničar, 1. kolo plej-auta Super lige

25. 03.
16:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Radnički 2016-Paraćin, Juniorska liga

25. 03.
14:30

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički 2-Užice, 10. kolo Druge lige-Kopaonik

25. 03.
12:00

Pozorište za decu  Kroki i prijatelji (3+)

24:03
22:00

KC UMMUS Koncert: Špajz

24. 03.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Opet plače, al’ sad od srećeRepertoar KST

24. 03.
17:00

O. š. "Dragiša Luković-Španac" Radionice za buduće prvake

23. 03.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Kir Janja - Repertoar KST

23. 03.
19:00

Mali likovni salon Izložba "Nakit od kože" Milene Andrić - do 5. aprila

23. 03.
18:00

Narodni muzej Promocija knjige "Selo u Srbiji - blago koje traje" dr Milutina Matića

23. 03.
16:00

Stadion "Čika Dača"

Otvoreni trening Divljih veprova (umesto protesta)

23. 03.
12:00

Eparhijski dom Saborne crkve Sajam rukotvorina - do 26. marta

22. 03.
20:00

Kontakt galerija SKC Književno veče: Aleksandar Vasović - "Odlazak jednog doba, bitka za iris"

22. 03.
19:00

Galerija Biblioteke Izložba dečjih karikatura "Mali Pjer" - do 29. marta

22. 03.
19:00

Knez Mihailov konak Izložba Ispovesti postojanja" Mihaila Popovića Pauna - do 12. aprila

22. 03.
18:00

Pozorište za decu Lepotica i zver (5+) - poklon-ulaznice PPNS

21. 03.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Vrapčić - Repertoar KST

21. 03.
19:00

Kontakt galerija SKC  Međunarodni dan poezije

21. 03.
19:00

Galerija Biblioteke

Veče srpske i ruske poezijе

21. 03.
13:00

Mostovi Balkana (Zorana Đinđića 7 - nova lokacija) Umetnička zbirka - do 29. marta

20. 03.
22:00

SKC Džez ponedeljak: Funky Fishes

20. 03.
19:00

Univerzitetska galerija Predavanje prof. dr Ljiljane Bogoeve Sedlar o Firdusiju, Volteru i Piteru Bruku

20. 03.
18:30

Hala Jezero Odbojka (m): Radnički-C. Zvezda, plej-of Superlige

20. 03.
18:00

Konak kneza Mihaila Izložba "Bujno zatišje pred buru - period uoči 1914." - do 20. aprila

18. 03.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Bašta sljezove boje - Repertoar KST

18. 03.
19:00, 21:00

Kontakt galerija SKC

Francuski filmski karavan - Hronike svakodnevnog nasilja, dan drugi

18. 03.
19:00

Hala Jezero

Košarka (m): KKK Radnički-Šabac, 22. kolo I lige-Zapad

18. 03.
14:30

Stadion Čika Dača Fudbal: FK Radnički 1923-Šumadije 1903, 17. kolo Srpske lige-Zapad

18. 03.
12:00

Pozorište za decu Radoznalo slonče (5+) - poklon-ulaznice PPNS

17. 03.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija

IV Internacionalni festival kamerne muzike Convivium Musicum - dan četvrti

17. 03.
19:00, 21:00

Kontakt galerija SKC Francuski filmski karavan - Hronike svakodnevnog nasilja, dan prvi

17. 03.
10-17:00

Prva kragujevačka gimnazija Festival nauke "Daj(t)e se na znanje"

16. 03.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Jelisavetini ljubavni jadi zbog molera - Repertoar KST

16. 03.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija

IV Internacionalni festival kamerne muzike Convivium Musicum - dan treći

16. 03.
20:00

Večernja scena 303 (Pozorište za decu)

Koncert: Amira Medunjanin

16. 03.
19:00

Univerzitetska galerija Promocija časopisa "Menadžment u hotelijerstvu i turizmu"

16. 03.
18:30

Konak kneza Mihaila Predavanje "Heraldika Obrenovića..."

16. 03.
18:00

Politehnička Košarka (m): KKK Radnički-Nibak, 16. kolo Juniorske lige Srbije

15. 03.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Ujka Vanja - Repertoar KST

15. 03.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija

IV Internacionalni festival kamerne muzike Convivium Musicum - dan drugi

15. 03.
19:00

Galerija Biblioteke

Predstavljanje knjige: Trideset dana punog meseca - Biljana Đoković

15. 03.
18:00

Pozorište za decu Jan Bibijan (7+) - poklon-ulaznice PPNS

15. 03.
16:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Radnički 2016-Student, 17. kolo Druge lige-Jug B

14. 03.
20:00

Kontakt galerija SKC Multimedijalni projekat "Matter of fact" Svetlane Maraš

14. 03.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija IV Internacionalni festival kamerne muzike Convivium Musicum - dan prvi

14. 03.
19:00

Galerija Biblioteke

Predstavljanje knjige: Klio se stidi - Radivoj Radić

14. 03.
14:00

Politehnička škola Izložba "Evo mene, eto Vas - dva veka od Drugog srpskog ustanka" - do 13. aprila

13. 03.
19:00

Univerzitetska galerija Koncert: Aneta Ilić (sopran) i Vladimir Stojnić (klavir)

12. 03.
18:00/21:00

Sala PMF III Festival amaterskih pozorišta Zlatna kulisa, dan četvrti

12. 03.
16:30

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički 1964-Goč Merkur, 12. kolo Prve lige-Zapad 

11. 03.
20:00

Scena Slavica Slaja Urošević Grebanje ili kako se ubila moja baka

11. 03.
18:00

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Bor, 18. kolo Super lige

11. 03.
18:00

Pozorište za decu Jedna bajka uživo - premijera, gostujuća predstava

11. 03.
17:00/21:00

Sala PMF III Festival amaterskih pozorišta Zlatna kulisa, dan treći

11. 03.
17:00

Galerija Biblioteke Snežni samit stripadžija Srbije

11. 03.
16:30

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Radnički-Bagdala, 17. kolo Druge lige-Jug B

11. 03.
12:00

Pozorište za decu Pepeljuga (3+) - poklon-ulaznice PPNS

11. 03.
12-15:00 

Tehnički remontni zavod Kragujevac Kontrolisano uništavanje rasutih ubojnih sredstava

10. 03.
22:00

SKC Koncert: Eyot - promocija albuma Innate

10. 03.
19:00

Pozorište za decu Akademija "Stazama Srpske vrhovne komade u povlačenju kroz Albaniju"

10. 03.
19:00

Hala Jezero Futsal: Ekonomac-Smederevo, 15. kolo Prve lige

10. 03.
18:00/21:00

Sala PMF III Festival amaterskih pozorišta Zlatna kulisa, dan drugi

09. 03.
20:00

O. š. Milutin i Draginja Todorović Osnovna škola planinarenja 2017

09. 09
20:00

Zastavina bašta Ludi rakun - memorativni festival

09. 03.
18:00

Sala PMF III Festival amaterskih pozorišta Zlatna kulisa, dan prvi

08. 03.
20:00

KC UMMUS Izložba radova - Goran Furunović

08. 03.
20:00

Prva gimnazija Koncert: Sa ljubavlju - Arhangeli

08. 03.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Do gole kože - Repertoar KST

08. 03.
19:00

Univerzitetska galerija Koncert violinistkinje Mine Mendelson i pijanistkinje Milice Lorens

08. 03.
18:00

Pozorište za decu Princeza na zrnu graška (4+)

08. 03.
18:00

Galerija Biblioteke

Izložba fotografija: 25 godina postojanja PD Žeželj - do 17. marta

07. 03.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Bajka o mrtvoj carevoj kćeri - Repertoar KST

07. 03.
20:00

Galerija SKC Izložba "Demaskiranje" Andree Dramićanin - do 31. marta

07. 03.
19:00

Galerija Biblioteke

Predstavljanje knjige: Zovem se mama - Jelica Greganović

07. 03.
18:00 

Konak kneza Mihaila

Izložba "Peščana priča - Ksenija Simonova" - do 21. marta

06. 03
20:00

Prva gimnazija Srpska klavirska muzika - koncert Vladimira Gligorića, KS 16/17

06. 03.
20:00

Scena 303 (Pozorište za decu) Monodrama "Naši dani" - Radoslav Milenković

05. 03.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Opet plače, al’ sad od sreće - Repertoar KST

04. 03.
22:00

Dom omladine Arsenalizacija: Fitnes

04. 03.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Yahoo Repertoar KST

04. 03.
19:00

Hala Jezero

Košarka (m): KKK Radnički-Zekas ’75, 20. kolo I lige-Zapad

04. 03.
17:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Šumadija-Student, 21. kolo Prve lige

04. 03.
12:00

Pozorište za decu Jan Bibijan (7+), repriza

03. 03.
22:00

SKC Koncert: Sara Renar - otkazano!

03. 03.
19:00

Univerzitetska galerija Koncert violinistkinje Mine Mendelson i pijanistkinje Milice Lorens - otkazano za 8. mart (19:00)!

02. 03.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Ujka Vanja - Repertoar KST

02. 03.
19:00

Galerija Biblioteke

Predstavljanje knjiga: "Šaptači stihova" i "Nedostajući sebi" - Zoran Petrović

02. 03.
19:00

Mali likovni salon Izložba Grafičkih instalacija "Pro nihilum" Miloša Đorđevića - do 22. marta

02. 03.
18:00

Pozorište za decu Jan Bibijan (7+), premijera

01. 03.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar San letnje noći - Repertoar KST

01. 03.
18:00

Galerija Biblioteke

Promocija portala "Poreklo" - Društvo srpskih rodoslovaca

01. 03.
18:00

Pozorište za decu Jan Bibijan (7+), pretpremijera

FEBRUAR

28. 02.
20:00

Prva gimnazija Veče briljantne muzike za flautu - Janoš Balint

28. 02.
20:00

Večernja scena 303 (Pozorište za decu) Komedija "Pazi šta želiš" Andrije Milošević

28. 02.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Kir Janja - Repertoar KST

27. 02.
22:00

Kontakt galerija SKC Koncert: Jazz Monday

27. 02.
20:30

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Radnički-Palanka 2012, 15. kolo Druge lige-Jug B

27. 02.
20:00

Kutija šibica SKC Škola bubnjeva

27. 02.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Moje bivše, moji bivši - Repertoar KST

27. 02.
13-21:00 

Hol Prve gimnazije

Za Teodoru - prodajna izložba rukotvorina, slika i knjiga

26. 02.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Vrapčić

26. 02.
19:00

Hala Jezero Odbojka (m): Radnički-Niš, 17. kolo Superlige

26. 02.
17:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Radnički 2016-Bor, 15. kolo Druge lige-Jug B

25. 02.
22:00

KC UMMUS The Highlanders Live

25. 02.
22:00

Dom omladine Koncert: Red Hot Chili Peppers Real Tribute

25. 02.
19:00

Kontakt galerija SKC  Promocija romana "Beogradska beležnica" - Sinišа Stojanović

25. 02.
18:00

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Jagodina, 16. kolo Super lige

25. 02.
12:00

Pozorište za decu Crvenkapa i zbunjeni vuk 4+ - poklon-ulaznice PPNS

24. 02.
22:00

SKC Koncert: Zanzara

24. 02.
21:00

Dom omladine Koncert: Dža ili bu

24. 02.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Ujka Vanja - Repertoar KST

24. 02.
13:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje novog broja "Koraka"

23. 02.
20:00

Prva gimnazija Koncert pijaniste Dmitrija Šiškina u Kragujevcu

23. 02.
19:00

Sala PMF Dečiji koncert folklora

22. 02.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar San letnje noći - Repertoar KST

22. 02.
19:00

Kontakt galerija SKC Predstavljanje zbirke poezije "Bulevar narodne revolucije" - Marko Tomaš

22. 02.
18:00

Ogranak Biblioteke u Staroj koloniji Otvaranje izložbe "Sazrevanje 3/16" - Aleksandar Đukić

22. 02.
18:00

Pozorište za decu Hrabri olovni vojnik 5+ - poklon-ulaznice PPNS

21. 02.
18:00

Galerija Biblioteke Kuća nesagorivih reči - Dejan Ristić; dokumentarni film "Sećanje iz pepela"

20. 02.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Prevaranti u suknji - Repertoar KST

20. 02.
20:00

Prva gimnazija Akustični koncert gimnazijalaca

18. 02.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Vrapčić - Repertoar KST

18. 02.
20:00

Scena "Slavica Slaja Urošević" Grebanje ili kako se ubila moja baka

18. 02.
12:00

Pozorište za decu Put po svetu na trotinetu 4+ - poklon-ulaznice PPNS

17. 02.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Ujka Vanja, prva repriza - Repertoar KST

16. 02.
20:30

Dom sindikata Koncert: Vlatko Stefanovski

15. 02.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Ujka Vanja, premijera - Repertoar KST

15. 02.
18:00

Narodni muzej Izložba "Tesla i Pupin na istom putu" - do 23. marta

15. 02.
18:00

Pozorište za decu Lepotica i zver 5+ - poklon-ulaznice PPNS

15. 02.
12:00

Kod krsta

Svetski dan dece obolele od raka - Kragujevac 2017

14. 02.
11:00, 12:00

Salon Uprave grada, Varoško groblje Obeležavanje 102. godišnjice smrti dr Elizabet Ros i članica stranih sanitetskih misija

13. 02.
18:00

Konak kneza Mihaila Izložba o Amidži, prvom čoveku prestonog Kragujevca - do 15. marta

12. 02.
16:30

Hala Gordana Bogojević

Košarka (ž): Radnički-Paraćin, 13. kolo Druge lige-Jug

11. 02.
20:30

Hala Jezero Košarka (m): KKK Radnički-Priboj, 18. kolo Prve lige-Zapad

11. 02.
18:00

Hala Jezero Rukomet (m): ŽRK Radnički-Naisa, 14. kolo Super lige

11. 02.
17:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Šumadija-Šabac, 17. kolo Prve lige

11. 02.
15:30

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Radnički 2016-Aktavis, 13. kolo Druge lige-Jug

11. 02.
12:00

Pozorište za decu Basne iz senke 3+ - poklon-ulaznice PPNS

10. 02.
22:00

SKC Koncert: Ana Ćurčin sa bendom

10. 02.
20:00

Prva gimnazija Konvivium muzikum 16/17: Lenka Petrović, harfa

10. 02.
19:00

Hala Jezero

Odbojka (m): Radnički-C. zvezda, 15. kolo Superlige

10. 02.
16:00

Galerija Biblioteke Dani kragujevačke knjige 2017, dan četvrti

09. 02.
19:00

Mali likovni salon Izložba "Subjektivni doživlja prolaznosti - metamorfoza uspomena" Anđele Micić - do 1. marta

09. 02.
18:30

Hala Jezero Futsal: Radnički-Ekonomac-Vašarište - Igramo da Teodora pobedi!

09. 02.
16:00

Galerija Biblioteke Dani kragujevačke knjige 2017, dan treći

08. 02.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Jelisavetini ljubavni jadi zbog molera - Repertoar KST

08. 02.
18:00

Pozorište za decu Hilperik 4+ - poklon-ulaznice PPNS

08. 02.
17:00

Galerija Biblioteke Dani kragujevačke knjige 2017, dan drugi

07. 02.
20:00

Kontakt galerija i Galerija SKC Izložba "Portret Studenjaka - do 3. marta

07. 02.
19:00

Hala Jezero Odbojka (m): Radnički-Ribnica, 12. kolo Superlige

07-10. 02.
18:00

Galerija Biblioteke Dani kragujevačke knjige 2017, dan prvi

07. 02.
10:00

Rektorat Univerziteta O fenomenu rata, o kulturi mira: promišljanja, analize, iskustva, dan drugi

07. 02.
09-16:00

Crveni krst Velika zimska akcija dobrovoljnog davanja krvi

06. 02.
09:30

Rektorat Univerziteta O fenomenu rata, o kulturi mira: promišljanja, analize, iskustva, dan prvi

04. 02.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Do gole kože -  - Repertoar KST

04. 02.
17:00

Sala Skupštine grada Predavanje: Kako napraviti blog, zaraditi od interneta i putovati po svetu

04. 02.
12:00

Pozorište za decu Pepeljuga 3+ - poklon-ulaznice PPNS

03. 02.
22:00

KC UMMUS Koncert: Šinobusi

02. 02.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Opet plače, al’ sad od sreće - Repertoar KST

02. 02.
19:00

Prva gimnazija Prezentacija "Albanska golgota 100 godina kasnije"

01. 02.
19:00

Univerzitetska galerija Koncert: Muzika za obou, hornu i klavir

01. 02.
18:00

Pozorište za decu Magareća koža 4+ - poklon-ulaznice PPNS

01. 02.
14-16:00

Institut za javno zdravlje Тestiranje u Savetovalištu za pušače

JANUAR

31. 01.
19:00

Kutija šibica SKC Tribina: Fanzini ‒ kad su društvene mreže bile umetnost

31. 01.
12-14:00

Institut za javno zdravlje Тestiranje u Savetovalištu za pušače

30. 01.
22:00

Kontakt galerija SKC Jazz Monday: Savkov, Ristović, Pejčić, Ranković

30. 01.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Monodrama "Beleg 5027" (Slovo o Apisu) - Aleksandar Milojević Lija

30. 01.
17:30

Sala Politehničke škole Košarka (m): KKK Radnički-Železničar, 10. kolo Juniorske lige Srbije

29. 01.
19:00

Hala Jezero Kraguj Radnički - Leskovac ’98, 12. kolo Prve lige

29. 01.
19:00

Kutija šibica SKC Predstavljanje knjige "Odakle dolaze dabrovi" Petra Matovića

29. 01.
13:30

Hala Gordana Bogojević ŽKK Radnički-Gimnazijalac, 11. kolo Druge lige-Jug

28. 01.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Vrapčić - premijera

28. 01.
19:30 

Hala Jezero Košarka (m): KKK Radnički-Zlatar, 16. kolo Prve lige-Zapad

28. 01.
17:30

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Sloga, 12. kolo Super lige

28. 01.
17:30

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Radnički 2016-Topličanin, 11. kolo Druge lige-Jug

28. 01.
12:00

Pozorište za decu Cvrčak i mravi (5+) - poklon-ulaznice PPNS

27. 01.
22:00

KC UMMUS Koncert: Ti Fafa i Ja

27. 01.
19:00

Hala Jezero Odbojka (m): Radnički-Jedinstvo, 13. kolo Superlige

27. 01.
12:00

Univerzitetska galerija Svetosavska akademija

26. 01.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Kir Janja

26. 01.
18:00

SKC Škola bubnjeva Saše Rankovića

25. 01.
20:00

Kontakt galerija SKC Nova muzika za violu i harmoniku II: Saša Mirković, Vladimir Blagojević

25. 01.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Bašta sljezove boje

25. 01.
18:00

Pozorište za decu Ah, taj Zmaj (4+) - poklon-ulaznice PPNS

25. 01.
12:00

TC Plaza Izložba "Ispod površine" - do 30. januara

24. 01.
18:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje knjige i knj. časopisa "Losos plovi uzvodno" - Biljana Milovanović Živak

24. 01.
12:00

Galerija Biblioteke 170 godina od rođenja vojvode Radomira Putnika

23. 01.
22:20 

KC UMMUS Jazz Monday: Fusion Illusion

23. 01.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Dnevnik jednog ludaka

21. 01.
19:00

Kutija šibica SKC Književno veče: Gole duše - Ana Bamdad

21. 01.
17:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Šumadija-Radivoj Korać, 15. kolo Prve lige

21. 01.
12:00

Pozorište za decu Kroki i prijatelji (3+)

20. 01.
19:00

Kutija šibica SKC Književno veče: Mala od vrteške - Aleksandar Milanković

19. 01. 
18:00

Sala Politehničke Košarka (m): KKK Radnički-Mega Bemaks, 8. kolo Juniorske lige Srbije

18. 01.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Kir Janja

18. 01.
18:00

Pozorište za decu Radoznalo slonče (5+) - poklon-ulaznice PPNS

17. 01.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Kir Janja

17. 01.
18:00

Konak kneza Mihaila

Izložba "Pank portreti dinastije Obrenović" - do 18. februara

15. 01.
09:30

Druga gimnazija, O. š. S. Sremčević, O. š. M. Jovanović Odbojka (ž): X tradicionalni božićni turnir

14. 01.
22:00

KC UMMUS Koncert: Teatar DUR

14. 01.
20:00

Prva gimnazija Novogodišnji koncert

14. 01.
12:00

Pozorište za decu Hoću da budem veliki (3+) - poklon-ulaznice PPNS

14. 01.
09:30

Druga gimnazija, O. š. S. Sremčević, O. š. M. Jovanović

Odbojka (ž): X tradicionalni božićni turnir

13. 01.
22:00

KC UMMUS Svirka: Dragoslav Tanasković Trnda

13. 01.
18:00

Narodni muzej Poreklo muzičkih instrumenata kod Srba - izložba (do 13. februara), promocija knjige, koncert

11. 01.
18:00

Pozorište za decu Deda Mraz i začarane bajke (3+) - poklon-ulaznice PPNS

09. 01.
20:00

Prva gimnazija Koncert: Jurij Kot, klavir (Ukrajina) - Konvivium muzikum 16/17

09. 01.
18:00

Univerzitetska galerija Božićni koncert

07. 01.
22:00

KC UMMUS Christmats night


Foto: Predrag Cile Mihailović 


Kazna doživotnog zatvora za ubice dece - podrži inicijativu i u Kragujevcu!Izložba "Fotografije detinjstva - 16 priča" Nataše Nikolić

Print Friendly and PDF

Komentara (0)



Dodaj komentar