Prvenac rukometaša u Super B ligi

Rukometaši Radničkog 1964 su u prvom kolu Super B lige savladali Belu Palanku 24:23 (15:10) i tako upisali prve prvenstvene bodove protiv velikog rivala.

Opterećeni važnošću utakmice, Kragujevčani su započeli utakmicu stegnuto. Nakon početnog vođstva gostiju 1:2, na izjednačenje se čekalo osam minuta (2:2,10. minut). Serijom 5:0 i čvrstom igrom u odbrani, domaći dolaze do prvog osetnog vođstva 6:2 u 15. minutu igre. Samo na momente gosti su uspevali da pariraju raspoloženom domaćinu u čijim redovima je dominirao nesavladivi Ognjen Jovanović. Na poluvreme se otišlo sa velikih pet golova prednosti - 15:10.

Posle početnih 0:2 za Belu Palanku na startu drugog poluvremena, Radnički preuzima inicijativu, golman Jovanović "spušta roletnu", tako da je u 49. minutu na semaforu najvećih osam golova prednosti - 21:13. Do kraja utakmice domaći igrači su rutinski održavali prednost i uprkos padu u igri u poslednjih pet minuta igre zasluženo slavili.

Kod domaćih je najefikasniji bio Stefan Stanojev sa šest golova, a u stopu ga je pratio Miloš Simić sa pet. Kod gostiju se golgeterski istakao Aleksandar Pavlović sa sedam postignutih golova.

Igrač utakmice bio je Ognjen Jovanović.

RADNIČKI 1964-BELA PALANKA 24:23 (15:10)

Kragujevac
Hala Jezero
Gledalaca: 300
Sudije: Danijel Trivković, Boriša Milosavljević
Sedmerci: Radnički 4 (3), Bela Palanka 2 (2)
Isključenja: Radnički 6 min, Bela Palanka 4 min

RADNIČKI 1964: Blagojević, Milosavljević 1, Stošić 1, Ristić, Dobrosavljević 3, Radivojević 4, Knežević, Ilić 1, Simić 5, Stevanović 1, Radenović, Stanojev 6, Poskurica 1, Bogdanović 1, Jovanović (18 odbrana), Janićijević

BELA PALANKA: Lilić, Pavlović 7, Mitić, Stoilković 4, Nikolić 2, Đorđević 1, Veljković 1, Ranđelović 1, Stanković (6 odbrana), Ristić 4, Milanović 2, Tenkeš, Urošević 1, Todorović, Lazić (10 odbrana)

Radnički će ugostiti Dubočicu iz Leskovca narednog vikenda u drugom kolu Super B lige.