Kadeti KKK Radnički se učvrstili na trećem mestu

Taman je prvo poluvreme bilo dovoljno igračima Radničkog da zagreju dlanove i da, posle veoma loše šuterske predstave u prvom delu i promašenih devet slobodnih bacanja, odigraju solidan meč i zabeleže pobedu nad ekipom Mladost Admiral 71:56 (15:16, 13:12, 26:8, 17:20). Na leđima Ristanovića, standardnog MVP igrača, i "probuđenih" Nikolića i posebno Davida Popovića, domaćin je odbio nalet ekipe Mladosti početkom četvrte četvrtine i zabeležio četvrtu prvenstvenu pobedu.

Loše šutersko izdanje je nadoknađeno sjajnim skokom i u napadu i u odbrani. Na kraju, 20 skokova više na strani domaćina. Nažalost, ključni detalj utakmice je ogroman broj izgubljenih lopti na obe strane, ukupno 52!

Radnički je, nedvosmisleno, utakmicu dobio zahvaljujući sjajnoj odbrani i fenomanalnoj trećoj četvrtini koja je završena 26 prema osam u korist domaćina. Ekipa Mladosti je početkom četvrtog perioda uspela da se približi na samo pet poena razlike zahvaljujući trojkama Kerkeza, Novakovića i Bakule. Nakon toga, Nikolić realizuje dva napada i vraća utakmicu u mirnije vode.

Kod gostujućih igrača, istakao se samo Zoran Kerkez sa 21 poenom i pet ukradenih lopti, ali je na svom kontu imao i devet izgubljenih.

David Popović iz utakmice u utakmicu podiže formu što je dokazao i ovaj put završivši meč sa 11 poena, 16 skokova, po tri asistencije i rampe. MVP utakmice, Boris Ristanović, je postigao 25 poena, uhvatio 12 lopti i podelio četir asistencije i dve rampe.

IZJAVE AKTERA

Srđan Ivanović, trener KKK Radnički

- Posle nervoznog prvog poluvremena, lošeg izvođenja slobodnih bacanja i malog broja poena, otvorili smo dobro drugo poluvreme i pre svega jakom odbranom smo doveli do lakih poena. Šut je proradio, što nam je pomoglo da se odlepimo. Onda sledi mali pad gde je ekipa Mladosti pokazala da može da igra ozbiljnu košarku. Vratili smo se ponovo i mislim da je ovih 15 poena razlike na kraju realan rezultat.

Boris Ristanović, MVP KKK Radnički

- Veoma važna pobeda za nastavak takmičenja. Vrlo smo loše odigrali prvo poluvreme. Nismo uspevali da dođemo do poena, što se promenilo u drugom poluvremenu. Odigrali smo sjajnu treću četvrtinu. Imali smo mali pad početkom četvrte, ali smo uspeli da zabeležimo pobedu.

Ninoslav Minić, trener KK Mladost Admiral

- Sa naše strane katastrofalan pristup. Sve što smo probali da uradimo bilo je očajno. Potpuno zaslužena pobeda Radničkog.

Zoran Kerkez, MVP KK Mladost Admiral

- Odigrali smo lošu utakmicu. Nismo uspeli da se vratimo početkom poslednjeg perioda jer smo odigrali par loših odbrana. Čestitam ekipi Radničkog na pobedi.

KKK Radnički – KK Mladost Admiral 71:56 (15:16, 13:12, 26:8, 17:20)