Prvi Prvi na Skali
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement

 
 

Događaji

31.05.2015

Kalendar događaja u Kragujevcu, 1.-31. maj 2015.

Prvi Prvi na Skali
http://www.prviprvinaskali.com/clanci/apeli/za-nedin-oporavak-i-bolju-buducnost.html http://www.prviprvinaskali.com/clanci/dom/roditelji/dozivotni-zatvor-za-ubice-dece.html http://www.prviprvinaskali.com/clanci/kg-vodic/sport/loncar-poziva-u-skolu-kosarke-kkk-radnicki.html http://www.prviprvinaskali.com/strane/podrzi-ppns.html

MAJ 2015.

31. 05.
13:00
Pozorište za decu Do poslednjeg šaha - prva repriza - gostujuća predstava
31. 05.
09-22:00
Hala Jezero Kragujevački plesni festival 2015
30. 05.
20:00
Narodni muzej Foto-izložba Gardner-Duranda - do 31. avgusta
30. 05.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar Moje bivše, moji bivši
30. 05.
20:00
Dramski studio Doma omladine Čvorovi, predstava
30. 05.
17:00
Dramski studio Doma omladine Baš Čelik
30. 05.
15:00
Pozorište za decu Mali Princ, prva repriza - gostujuća predstava
30. 05.
12:00
Pozorište za decu Hoću da budem veliki - poklon-ulaznice PPNS
30. 05.
09-22:00
Hala Jezero

Kragujevački plesni festival 2015

29. 05.
20:00
Kutiji šibica SKC "Bab Sebta", Drugi ciklus filmova na portugalskom jeziku
29. 05.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar Pidžama za šestoro
29. 05.
19:30
Dramski studio ’Petar Pan’, Jesenjinova 17 Do poslednjeg šaha - premijera
29. 05.
17:00
Narodna biblioteka, Ogranak u Staroj koloniji Izložba radova škole crtanja Srđana Stamenkovića
28. 05.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar Zeleni zraci
28. 05.
19:30
Narodna biblioteka, Ogranak u Staroj koloniji

Predstavljanje romana "Ujka Vasina slava", Aleksandra Stamenkovića

28. 05.
18:00
Univerzitetska galerija

Amerika u romanima, dramama i filmovima Stojana Stiva Tešića

28. 05.
17:00
Narodna biblioteka, Ogranak u Staroj koloniji Izložba radova škole crtanja Srđana Stamenkovića
28. 05.
09:00 
Više lokacija Peti Festival umetničke fotografije "Fotorama"
27. 05.
20:00
Hala Jezero Mali fudbal: Ekonomac-Bečej, finale plej-ofa Prve futsal liga Srbije (prenos IPSM)
27. 05.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar Prevaranti u suknji
27. 05.
18:00
Pozorište za decu Kraljević Marko - poklon-ulaznice PPNS
27. 05.
17:00
Narodna biblioteka, Dečje odeljenje 

Izložba radova škole crtanja Srđana Stamenkovića

27. 05.
12:00
Narodna biblioteka Radionica "Oživi maštu" - Peti Festival umetničke fotografije "Fotorama"

26. 05.
20:00

Dramski studio ’Petar Pan’, Jesenjinova 17

Mali Princ, premijera

26. 05.
20:00

Kontakt galerija SKC

Izložba ’White Balance’ Ane Knežević - do 15. juna

26. 05.
18:00

Narodna biblioteka, Ogranak u Staroj koloniji

Predstavljanje knjige "Ono zbog čega dođosmo" Nataše Džarić Ston

25. 05.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Regionalni festival stendap komedije ’Balkan ap’

24. 05.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Regionalni festival stendap komedije ’Balkan ap’

24. 05.
18:00

Hala Jezero Rukomet (ž) - Kup Srbije, finale

24. 05.
11:00

Akvarijum PMF Prvi festival akvaristike i teraristike

23. 05.
20:00

Svečana sala Prve kragujevačke gimnazije Majske koncertne svečanosti
23. 05.
20:00
Dramski studio Doma omladine Čvorovi, predstava
23. 05.
19:00
Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Naisa, Kup Srbije
23. 05.
17:00
Hala Jezero Rukomet (ž): Jagodina-Knjaz Miloš, Kup Srbije
23. 05.
17:00
Dramski studio Doma omladine Baš Čelik
23. 05.
12:00
Akvarijum PMF Prvi festival akvaristike i teraristike
23. 05.
12:00
Pozorište za decu Ah, taj zmaj - poklon-ulaznice PPNS

22. 05.
22:00

Bašta SKC Ejmi Laver i Vil Sekston u Kragujevcu!

22. 05.
20:00

Svečana sala Prve kragujevačke gimnazije Majske koncertne svečanosti 
22. 05.
20:00
Kutiji šibica SKC "Veliki Kilapi", Drugi ciklus filmova na portugalskom jeziku
22. 05.
19:00
Univerzitetska galerija Dan slovenske pismenosti
21. 05.
20:00
Studentski kulturni centar

Vajl za groš

21. 05.
19:00
Narodna biblioteka Predstavljanje romana "Put u Arkadiju" Slavice Garonje Radovanac
20. 05.
20:00
Dramski studio Doma omladine Javni čas (scene iz Čehovljevih drama)
20. 05.
19:00
Univerzitetska galerija

Izložba "Iz kolekcije Moderne galerije Valjevo" - do 20. juna

20. 05.
18:00
Narodna biblioteka, Ogranak u Staroj koloniji Izložba slika "Kragujevac, moj grad"
20. 05.
18:00
Američki kutak Predavanje "Priča o čovekovom letu u svemir"
20. 05.
18:00
Pozorište za decu Lepotica i zver - poklon-ulaznice PPNS
19. 05.
20:00
Hala Jezero Mali fudbal: Ekonomac-Smederevo, Polufinale Prve futsal lige
19. 05.
20:00
Dramski studio Doma omladine Posveta 
19. 05.
19:00
Galerija Rima Izložba "Dve teške decenije (1933-1953)" - Milan Konjović, do 5. juna
19. 05.
19:00
Narodna biblioteka Izložba Muzeja ugljarstva senjskih rudnika
18. 05.
21:00
Dramski studio Doma omladine Čvorovi - dokumentarni film o duhu jedne scene

18. 05.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Iz glave, gosti: Vesele ’80-e
18. 05.
19:00
Dramski studio Doma omladine Baš Čelik
18. 05.
16:00
Plato ispred Rektorata

Otvorena vrata Univerziteta u Kragujevcu

16. 05.
21:00
Spomen-park

Izložba slika i objekata ’Na putu kroz vreme’, Noć muzeja 2015.

16. 05.
21:00
Mali likovni salon Narodnog muzeja

Izložba slika Slobodana Bojovića, do 24. juna

16. 05.
20:00
Svečana sala Prve kragujevačke gimnazije

Кoncert violistkinje Nataše Pertrović

16. 05.
20:00
Kontakt galerija SKC

Izložba Dejana Grbe "Anticipacije" - do 25. maja

16. 05.
20:00
Dramski studio Doma omladine

Svinjograd

16. 05.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar

Hladnjača za sladoled

16. 05.
19:00
Mostovi Balkana

Crteži Gordona Pikena - do 2. juna 

16. 05.
18:30


Parking ispred Muzeja "21. oktobar"

Noćni obilazak Memorijalnog parka "Sećajte se mene moji"Noć muzeja 2015.

16. 05.
17:00
Dramski studio Doma omladine

Baš Čelik

16. 05.
17:00
Rima, Spomen-park, Stara livnica, SKC, Galerija Art, Prva gimnazija, Univerzitet, Mostovi Balkana, Politehnička, Arena FF

Noć muzeja

16. 05.
12:00
Pozorište za decu

Tri kineske priče - poklon-ulaznice PPNS

16. 05.
09:00
O š. S. Sremčević i Sv. Sava, hala Gordana Goca Blagojević i balon-sala Artem

Tradicionalni Đurđevdanski odbojkaški turnir kadetkinja

16. 05.
09:00
Biznis inovacionom centru (Trg topolivaca 4)

Prvа konferencijа o preduzetništvu i maloj privredi "Od ideje do posla"

15. 05.
20:00

Kutiji šibica SKC

"Tabu", Drugi ciklus filmova na portugalskom jeziku

15. 05.
20:00

Svečana sala Prve kragujevačke gimnazije

Majske koncertne svečanosti

15. 05.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar

Prevaranti u suknji

15. 05.
20:00
Stadion PMF

Koncert ČBS

15. 05.
19:00
Kutiji šibica SKC

Predstavljanje knjige "Pobeda znanja - razgovori sa Radanom Džodićem" Miloša Jevtića

15. 05.
19:00
Narodna biblioteka - Ogranak u Staroj koloniji

Predstavljanje romana "Stiže sa vetrom"
Snežane Negovanović Prokić

15. 05.
17:00
Druga kragujevačka gimnazija

Okružna smotra horova osnovnih škola u Kragujevcu

14. 05.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar

Princip Superstar (Mesečari)

13. 05.
19:00
Dramski studio Doma omladine Baš Čelik, druga repriza
13. 05.
18:00
Pozorište za decu Cvrčak i mravi
13. 05.
11:00
Knjaževsko-srpski teatar Budimpeštansko pozorište lutaka - Budimpešta (Mađarska): Sedmoglava vila, Zlatna iskra
13. 05.
11:00
Pozorište za decu Bjalistočko pozorište lutaka - Bjalistok (Poljska): Lenka, Zlatna iskra
13. 05.
09:00
Knjaževsko-srpski teatar Budimpeštansko pozorište lutaka - Budimpešta (Mađarska): Sedmoglava vila, Zlatna iskra
13. 05.
09:00
Pozorište za decu Bjalistočko pozorište lutaka - Bjalistok (Poljska): Lenka, Zlatna iskra
12. 05.
20:00
Galerija SKC Izložba ’40+’ Radeta Markovića - do 1. juna
12. 05.
19:00
Narodna biblioteka Predavanje "Krakov i film"- Hadži Zorana Đorđevića i projekcija filma "Golgota Srbije - Požar na Balkanu"
12. 05.
19:00
Dramski studio Doma omladine Baš Čelik, prva repriza
12. 05.
18:00
Knjaževsko-srpski teatar Pozorište mladih - Novi Sad: Kako je nastalo letenje, Zlatna iskra
12. 05.
18:00
Pozorište za decu Pozorište lutaka - Mostar: Ledeno srce, Zlatna iskra
12. 05.
16:00
Knjaževsko-srpski teatar Pozorište mladih - Novi Sad: Kako je nastalo letenje, Zlatna iskra
12. 05.
16:00
Pozorište za decu Pozorište lutaka - Mostar: Ledeno srce, Zlatna iskra
12. 05.
11:00
Knjaževsko-srpski teatar Dečje pozorište - Subotica: Snežna kraljica, Zlatna iskra
12. 05.
11:00
Pozorište za decu Zagrebačko kazalište lutaka - Zagreb: Maca papučarica, Zlatna iskra
12. 05.
09:00
Knjaževsko-srpski teatar Dečje pozorište - Subotica: Snežna kraljica, Zlatna iskra
12. 05.
09:00
Pozorište za decu Zagrebačko kazalište lutaka - Zagreb: Maca papučarica, Zlatna iskra
11. 05.
20:00
Galerija Narodnog muzeja

Projekcija filma ’Prag i srpski slikari’

11. 05.
19:00
Knjaževsko-srpski teatar

Predstava ’Pinokio’ - za Nedin napredak i bolju budućnost

11. 05.
19:00
Dramski studio Doma omladine

Baš Čelik, premijera

11. 05.
18:00
Pozorište za decu

Državno pozorište lutaka – Targovište (Bugarska): Princeza i iznošene cipele, Zlatna iskra

11. 05.
16:00
Pozorište za decu Državno pozorište lutaka – Targovište (Bugarska): Princeza i iznošene cipele, Zlatna iskra
11. 05.
11:00
Pozorište za decu Gradsko pozorište - Podgorica: Ružno pače, Zlatna iskra
11. 05.
09:00
Pozorište za decu Gradsko pozorište - Podgorica: Ružno pače, Zlatna iskra
09. 05.
20:00
Dramski studio Doma omladine

Epitaf

09. 05.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar

Do gole kože

09. 05.
20:00
Klub "Vidosav", Botunje

Predstavljanje romana "Kuća sećanja i zaborava" Filipa Davida

09. 05.
18:45
SC Park

Vaterpolo: Radnički-Partizan, finale plej-ofa Prve A lige Srbije

09. 05.
18:00

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Proleter, 21. kolo Super lige

09. 05.
14:00

Hala Jezero

Rukomet (ž): Turnir pionirki

09. 05.
12:00
Pozorište za decu

Svemironična bajka - poklon-ulaznice PPNS

08. 05.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar

Pidžama za šestoro - prva repriza

08. 05.
20:00

Kutiji šibica SKC

"Ostrvo razdora", Drugi ciklus filmova na portugalskom jeziku

08. 05.
19:00
Narodna biblioteka

Predavanja: "Episkop Gorazd Pavlik, češki i srpski svetitelj" sveštenika Saše Antonijevića i "Prag, prag srpske književnosti" dr Vladimira Perića

07. 05.
20:00
Studentski kulturni centar

Koncert Multivalensa On The Road, radio-emisija uživo

07. 05.
20:00
Kulturno sportski centar, Ub

Mali fudbal: Ekonomac-Bečej, finale Kupa Srbije (prenos: IPSM)

06. 05.
21:00
Kod Krsta

Koncert Simfonijskog orkestra grada Kragujevca; vatromet; koncert VIG "Arhangeli" i "Vrelo", Danice Krstić i Slobodana Trkulje

06. 05.
19:00
Knjaževsko-srpski teatar

Dnevnik jednog ludaka, stoto izvođenje

06. 05.
18:30
Knjaževsko-srpski teatar Teatar na otvorenom: Koncert KST benda povodom Dana grada
06. 05.
18:00
Pozorište za decu Hrabri olovni vojnik - poklon-ulaznice PPNS
06. 05.
14:00
Kod Krsta

Kulturno-umetnički program folklornog udruženja "Češka beseda" (Kruščice)

06. 05.
12:00
Narodni muzej

Izložba radova studenata i profesora Filuma "Filum 10 +"

06. 05.
10:00
Pešačka zona

Dečja nedelja preduzetništva, Dečji karneval

05. 05.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar

Pidžama za šestoro - premijera

05. 05.
20:00
Šumadija sajam

Multimedijalni performans "Kragujevac zauvek"

05. 05.
19:00
Narodna biblioteka

Predavanja "Kako su nas videli češki putopisci" dr Aleksandre Korde Petrović i "Dr Herman Avgust Majnert, prvi češki doseljenik u Srbiji Šumadiji" etnologa-antropologa Nenada Karamijalkovića

05. 05.
17:00
Kod Krsta

Đurđevdanski folkolorni maraton

02. 05.
18:00
Hala "Gordana Goca Blagojević" Košarka (ž): Paraćin-Radnički, Finalni turnir Prvenstva Srbije za juniorke
02. 05.
12:00
Pozorište za decu Hilperik - poklon-ulaznice PPNS
01. 05.
16:00
Hala "Gordana Goca Blagojević"

Košarka (ž): Partizan-Radnički, Finalni turnir Prvenstva Srbije za juniorke


Foto: Zoran Petrović

PPNS/KG VODIČ

PPNS/RADION

Print Friendly and PDF

Komentara (0)



Dodaj komentar