Šumadija opstala, Radnički na korak od ambisa

kkk-nap

Košarkašice Vrbasa Medele obezbedile su jedno od prva četiri mesta, samim tim i plasman u plej-of gde će se boriti za titulu prvaka Srbije. Izabranice trenera Dejana Mudreše savladale su u okviru 21. kola kao gošće Šumadiju u Kragujevcu rezultatom 76:54 (18:12, 18:14, 28:16, 12:12).

Kolo pre kraja regularnog dela šampionata Vrbas je sakupio 35 bodova, a s obzirom da ima bolji skor i od Kraljeva i od Vršca, dve ekipe koje se bore za plej-of, jasno je da su Vrbašanke obezbedile jedno od prva četiri mesta.

Šumadija je doživela 14. poraz, ali je obezbedila opstanak u ligi.

Serijom 10:0 sredinom prve četvrtine gošće su povele sa 16:5, ali je domaćin sa pet vezanih poena uspeo da smanji zaostatak rivala na 18:12 na kraju prve četvrtine.

Šumadija je seriju produžila na startu druge četvrtine i prišla na 16:18. Usledio je bolji nastavak od strane Vrbasa, serija 9:2 i vođstvo 36:26 na kraju prvog poluvremena.

Vrbas je pitanje pobednika rešio početkom trećeg perioda. Sedam vezanih poena doneli su gošćama vođstvo 43:26, a nakon još jedne serije poena i rezultat 51:29.

Šumadija do kraja utakmice nije mogla da se vrati u ritam i ozbiljnije pripreti gošćama.

Vrbas je pogodio 10 trojki na ovoj utakmici iz 20 pokušaja, imao je i pet skokova više, četiri osvojene lopte više i šest izgubljenih lopti manje, što mu je donelo pobedu u ovoj utakmici.

Ivana Jovović je bila najefikasnija na utakmici sa 26 poena (7 skokova), 19 je postigla Miljana Džombeta (10 asistencija), a Tijana Cukić je ubacila 16.

Kod domaćina Jelena Ćulafić je postigla 13 poena, Marija Mršić 12, a Jelena Prvulović 10 (5 asistencija).

Šumadija u narednom, poslednjem kolu gostuje Spartaku, dok Vrbas dočekuje Student.

STATISTIKA

* * *

Košarkašice Crvene zvezde savladale su Radnički iz Kragujevca u utakmici 21. kola prvenstva Srbije rezultatom 81:62 (27:17, 15:16, 20:13, 19:16). Crveno-bele su upisale 16. pobedu, dok je Radnički doživeo 15. poraz.

Utakmica je odigrana pred oko 100 gledalaca u Basket sitiju.

Zvezda je u finišu prve četvrtine napravila deset poena viška i solidnu prednost držala do sredine druge četvrtine. Radnički je otvorio drugi period sa 11 vezanih poena, trojkom Dimić za vođstvo 28:27 u 16. minutu. Međutim, kao i u prvoj četvrtini, i ovog puta je finiš pripao domaćinu, koji je sa osam vezanih poena stigao do vođstva 42:33 na isteku prvih 20 minuta.

Posle uvodnih poena gošći, koje su se primakle na 42:38, Zvezda je sredinom treće četvrtine ponovo napravila prednost i serijom 11:2 povela sa 53:40 u 26. minutu posle poena Katarine Zec. Do kraja četvrtine domaće košarkašice su stekle 16 poena viška - 62:46.

Domaće košarkašice su u poslednjih deset minuta rutinski zadržale prednost i zabeležile novu pobedu.

Zvezda je šutirala 42 odsto iz igre (28-67), a Radnički 34 odsto (22-65).

Crveno-bele su bile apsolutno dominantne u skoku i meč završile sa 52 skoka, od toga 24 u napadu. Radnički je imao ukupno 28 skokova, 14 u napadu.

Zvezda je imala 25 izgubljenih lopti, tri više u odnosu na rivala i 12 osvojenih lopti, jednu više od gošći.

U domaćem timu Katarina Zec je bila najefikasnija sa 22 poena (11 skokova), a Snežana Bogićević 16 poena (6 skokova).

Kod gošći Bojana Stevanović je bila najefikasnija sa 17 poena (8 skokova), Ivana Grubor je postigla 13 poena, a Sara Milošević 10.

Crvena zvezda u poslednjem kolu gostuje Kraljevu, dok Radnički dočekuje Radivoj Korać. Crveno-bele se nalaze pred osvajanjem drugog mesta uoči starta plej-ofa. Radnički je u teškoj situaciji i nalazi se na korak od ispadanja u B Ligu.