Sastavi RK Radnički neporaženi na prvim gostovanjima

Rukometaši Radničkog 1964 su u trećem kolu Super B lige remizirali na neugodnom gostovanju u Kuršumliji protiv ekipe Planinka-prolom voda 25:25 (14:10).

Oslabljeni gosti su utakmicu otvorili ranim vođstvom 0:1 i 1:2, ali domaćin brzo konsoliduje redove, poravnava rezultat u 4. minutu - 2:2. Od tog trenutka igra se gol za gol sve do 12. minuta i rezultata 6:6 kada Planinka sigurnijom igrom preuzima vođstvo koje ne ispušta do kraja poluvremena na koje se odlaze maksimalnom razlikom od četiri gola prednosti - 14:10.

U drugi deo utakmice rukometaši Planinke ulaze maksimalno angažovani sa željom da već na startu ovog dela daju do znanja gostima da bodovi ostaju u Kuršumliji, što im u dva navrata i uspeva kada dolaze do pet golova prednosti 18:13 (39. minut) i 20:15 (41. minut). Nakon tajm-auta Radničkog, momci trenera Milentijevića su zaigrali angažovanije, borbenije i u 57. minutu golom Miloša Simića dolaze do izjednačenja - 24:24, a već u sledećem napadu i do vođstva 24:25 pogotkom Stefana Stanojeva. Da ne dođe do kompletnog preokreta pobrinuo se igrač domaćih Nemanja Milenković izjednačujućim pogotkom u poslednjem minutu utakmice.

Ovim remijem ekipa Radničkog 1964 se nalazi na deobi drugog mesta sa pet bodova, iza vodeće ekipe Vranja koju će ugostiti u narednom kolu.

Najefikasniji kod domaćih je bio Miloš Topalović sa pet pogodaka, dok su se u Radničkom sa po četiri gola izdvojili Poskurica, Stanojev, Simić i Stošić.

Igrač utakmice bio je Stefan Petrović.

PLANINKA-RK RADNIČKI 1964 25:25 (14:10)
Kuršumlija, Hala Kuršumlija
Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić
Sedmerci: Planinka 4 (4), Radnički 2 (2)
Isključenja: Planinka 8 min, Radnički 12 min

PLANINKA: Dimitrijević, Petrović 2, Arsenijević, Hadžić 4, Topalović 5, Petrović 3, Milićević 4, Milošević 1, Perović, Jovanović 2, Milenković 4

RK RADNIČKI 1964: Blagojević, Milosavljević 3, Đukić 1, Stošić 4, Ristić V. 2, Ristić, Radivojević 3, Knežević, Simić 4, Stefanović, Radenović, Stanojev 4, Poskurica 4, Bogdanović, Jovanović, Janićijević

* * *

Rukometašice Radničkog 1964 su u drugom kolu Prve lige Zapad kao gošće savladale ekipu Košutnjak u Čačku rezultatom 31:17 (16:9) i tako upisale prve bodove na svoj konto.

Za razliku od prethodne utakmice i lošeg starta, ovu su otvorile mnogo bolje i angažovanije. Već u 5. minutu stekle prednost 3:0 i tako protivnicama stavile do znanja da su u Čačak došle po bodove. Čvrstom igrom u odbrani i maštovitom u napadu, vođstvo gošći je raslo do maksimalnih osam golova prednosti u 20. minutu (4:12),a na poluvreme su otišle sa kapitalom od sedam razlike (9:16).

Drugi deo igre je počeo maksimalnim angažovanjem Čačanki koje postižu dva brza gola. Igračice Radničkog skoro sedam minuta nisu postigle gol, ali golgeterski post prekida ponajbolja u redovima gošći Anastasija Vlašković i čime prelama utakmicu. Do kraja igre prednost Radničkog je rasla i uz na momente atraktivnu igru dolaze do maksimalnih 14 razlike na kraju utakmice (17:31) i time potvrđuju dominaciju u ovom susretu.

Kod domaćih se istakla kapiten Mirjana Petrović sa šest pogodaka, dok je u Radničkom najefikasnija bila Anastasija Vlašković sa šest, a u stopu su je pratile Natalija Mikić i Anja Vlašković sa po pet golova na svom kontu.

Igrač utakmice bila je Anastasija Vlašković.

KOŠUTNJAK-RK RADNIČKI 1964 17:31 (9:16)
Čačak, Hala SC Mladost, gledalaca: 100
Sudije: Dušan Petrović, Dušan Vojinović
Sedmerci: Košutnjak 5 (2), Radnički 6 (5)
Isključenja: Košutnjak 10 min, Radnički 12 min

KOŠUTNJAK: Ćendić, Nikolić, Jovašević 3, Petrović 6, Jelić, Krunić 2, Vučićević, Dojčilović 2, Jovanović 2,Filipović, Tomić, Kojović 2, Jakonić, Ljujić, Spasojević, Bučkić

RK RADNIČKI 1964: Pojužina (4 odbrane), Janićijević, Radosavljević 4, Srećković 2, Đorđević 1, Begović, Ristić 1, Vlašković Anja 5, Mikić 5, Vlašković Anastasija 6, Vulićević 4, Petrović 3, Milošević, Stajković (14 odbrana).

U narednom kolu Kragujevčanke će ugostiti ekipu Metalac 2 iz Kraljeva.