Građani Srbije ne znaju koliko izvorišta je prodato. Država nije smatrala da je to informacija koju je dužna da podeli. Mada voli da se hvali punim budžetom i novcem koji obilato troši na „četke, metle i asesoare", ulaganja u finansijski zahtevan vodni sektor verovatno će prepustiti privatnicima. Neke evropske države stigle su to i da urade i da se pokaju. Na tribini „Voda - javno dobro, a ne roba" govorili su Tanja Vukša i Miloš Baković Jadžić.
Od prvog januara zabranjuje se ribolov kečiga u Srbiji. To je rezultat kampanje koju je pokrenula Svetska organizacija za prirodu (WWF). Kečige žive u Dunavu dvesta miliona godina, ali su sada na rubu istrebljenja zbog preteranog izlova. Zašto u priči o kečigama ima elemenata kriminala - govori novinar Dragan Gmizić.
Prva nacionalna služba za spasavanje životinja Animal Rescue Serbia, u partnerstvu sa Recan Fondacijom za reciklažu limenki, pokreće program „Mjau-vau ekspert", namenjenom deci školskog uzrasta. Kako da se ponašaju ako naiđu na čopor napuštenih pasa, a kako da priđu vlasničkim životinjama? Uče i o značaju reciklaže, jer obuku „plaćaju" sakupljenim limenkama. Gošća emisije je Sanja Radosavljević.
Čekajući vetar је ekološki magazin Radio Beograda 2 koji se bavi odnosom čoveka i životne sredine, čoveka i prirode. Emituje se nedeljom od 8 do 10 sati.
Nekoliko puta godišnje izlazi u javnost sa osmišljenim akcijama (npr. dodeljivanje nagrade „Zeleni radio" i diploma „Zeleni list" i „Crni list"), koje doprinose popularnosti emisije i širenju ekološke svesti kod nas. Pored informativnog, magazin Čekajući vetar ima i edukativni karakter. U protekle tri decenije učvrstio je saradnju sa brojnim institucijama i društvenim organizacijama.
Komentara: 0