Osiromašeni uranijum je lažno optužen za zračenje koje izaziva bolesti. Njegova radioaktivnost je niska, a i bez bombardovanja ga ima na njivama, u hrani, pa i u našem organizmu. Ima on i neodoljivih svojstava zbog kojih je i stara Jugoslavija imala sa njim velike planove. Sve ovo nikako ne znači da je bezazlen. Šta je osiromašeni uranijum, koje su njegove karakteristike i kako utiče na životnu sredinu - govori prof.dr Šćepan Miljanić.
Stopala na prostoru od tridesetak santimetara imaju 27 kostiju i 7000 nervnih završetaka. Često ih zanemarujemo, nosimo neadekvatnu obuću i ne znamo da to može da utiče na kompletan organizam : od bolova u kičmi do problema sa stomakom. Čućete Mariju Radović.
Mislimo da o krpeljima sve znamo, ali čak i da je tako - dobro je obnoviti znanje, posebno sada kada više vremena provodimo u zelenilu. Šta treba, a šta ne sme da se radi - govori dr Ivana Begović Lazarević.
Ne zaboravite da date svom organizmu vodu. Prema istraživanju koje je sprovela Vojno medicinska akademija, 95 odsto naših građana to zaboravlja. Ako imate problema sa viškom kilograma nemojte da pijete hladnu vodu - posle nje se više jede. O pravilnom unosu vode, bezbednijem korišćenju kompjutera, zdravim sendvičima i putu do bujne kose i jakih noktiju govori prim.dr Petar Borović.
Čućete i priču o antikvitetima na Ubu, koje reka Kolubara donosi posle poplava, kao i o osnovnim principima ajurvede.
Čekajući vetar је ekološki magazin Radio Beograda 2 koji se bavi odnosom čoveka i životne sredine, čoveka i prirode. Emituje se nedeljom od 8 do 10 sati.
Nekoliko puta godišnje izlazi u javnost sa osmišljenim akcijama (npr. dodeljivanje nagrade „Zeleni radio" i diploma „Zeleni list" i „Crni list"), koje doprinose popularnosti emisije i širenju ekološke svesti kod nas. Pored informativnog, magazin Čekajući vetar ima i edukativni karakter. U protekle tri decenije učvrstio je saradnju sa brojnim institucijama i društvenim organizacijama.
Komentara: 0