Drugi trijumf rukometaša u Jezeru

Rukometaši Radničkog 1964 su savladali leskovačku Dubočicu 54 26:22 (13:10) u derbi utakmici drugog kola Super B lige. Ostvarena je druga pobeda na početku šampionata.

Od samog starta domaći su nametnuli svoj prepoznatljiv stil igre, čvrstom odbranom i raznovrsnom igrom u napadu povećavali vođstvo do maksimalnih +4 u 23. minutu (10:6). Gosti su pokušavali da se približe raspoloženom domaćinu, ali se na poluvreme otišlo sa tri gola prednosti za Radnički - 13:10.

Na početku drugog dela igre Dubočica kreće na sve ili ništa i smanjuju rezultat na samo gol prednosti u 37. minutu - 14:13. Domaći od tog trenutka pojačavaju odbranu uz raspoloženog Ognjena Jovanovića na golu i raznovrsne Stefana Stanojeva i Miloša Milosavljevića u napadu dolaze do maksimalnih šest golova prednosti u 45. minutu - 20:14. Do kraja utakmice gosti su pokušali u par navrata da preokrenu rezultat, ali im domaći nošeni podrškom sa tribina nisu dozvolili.

Najefikasniji u redovima domaćina su bili Stefan Stanojev i Miloš Milosavljević sa pet golova, dok se kod gostiju istakao Miodrag Čičić sa šetiri postignuta gola.

Igrač utakmice bio je Stefan Stanojev.

Radnički 1964-Dubočica 54 26:22

Kragujevac, hala Jezero, gledalaca: 350
Sudije: Dušan i Željko Vasiljević
Sedmerci: Radnički 4 (3), Dubočica 2 (2)
Isključenja: Radnički 4 min, Dubočica 6 min

Radnički 1964: Bogićević (1 odbrana), Blagojević, Milosavljević 5, Đukić, Stošić 1, Dobrosavljević 4, Radivojević 1, Ilić, Knežević 4, Simić 2, Stevanović, Stanojev 5, Poskurica 3, Bogdanović 1, Jovanović (12 odbrana), Janićijević

Dubočica 54: Pešić (4 odbrane), Cvetković 3, Manić 3, Čičić 4, Stanković 2, Nikolić, Marinković 3, Jocić, Girić, Filipović 2, Arsić, Gašić (5 odbrana), Vasić 3, Radivojević 1, Đorđević 1, Janković

Sledećeg vikenda ekipu Radničkog ugostiće u trećem kolu Super B lige ekipa Planinke iz Kuršumlije.