Tigricama poluvreme, Kikindi bodovi

Rukometašice Radničkog su u drugom kolu plej-auta izgubile na svom terenu od ekipe Kikinde rezultatom 25:24, nakon osvojenog poluvremena 15:12.

Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri sve do devetog minuta i rezultata 9:9, kada Tigrice preuzimaju stvar u svoje ruke, prelaze u vođstvo i sigurnom igrom dolaze do prednosti od tri gola razlike na poluvremenu 15:12. Ostao je utisak da je razlika mogla da bude i veća u korist domaćih igračica.

Na početku drugog dela igre Radnički ne koristi sedmerac, što daje krila gostujućim igračicama. One su zaigrale čvrsto u odbrani i raznovrsnije u napadu, pa i u 49. minutu dolaze do izjednačenja - 21:21. Od tada se igra "gol za gol". Tigrice su imale poslednji napad za izjednačenje, ali ga nisu iskoristile i tako su dva boda otišla u Kikindu.

Kod domaćina je najefikasnija bila Ksenija Petrović sa osam pogodaka, a pratile su je Katarina Stepanović sa šest i Sandra Radović - pet golova. U redovima gošći najefikasnije su bile Jelena Ardala i Emilija Lazić sa sedam pogodaka.

Isključenja: Radnički 2 min, Kikinda 12 min

RADNIČKI: Ćosić (14 odbrana), Petrović 8, Begović, Jelesijević 1, Blagojević, Radović 5, Ležaja (1 odbrana), Lukić, Stajković (odbrana), Kojić 1, Stoiljković 1, Stepanović 6, Kulić, Janković 2

KIKINDA: Aleksić (9 odbrana), Stepanović, Bajkin 2, Živkov 4, Mitrović, Ardala 7, Sivčev 1, Golušin, Kovačić 2, Žikić 1, Đurašković (3 odbrane), Kekez, Lazić 7, Ristić 1

U trećem kolu plej-auta, sledećeg vikenda Radnički gostuje u Boru istoimenoj ekipi.