RK Radnički-RK Priboj 31:22; RK Radnički-ŽRK Pančevo 26:17

KRAGUJEVČANKE SILOVITO DO NOVIH BODOVA

Rukometašice Radničkog su u drugom kolu Super B lige savladale ekipu Pančeva 26:17 (16:6).

Povele su Pančevke već u prvom minutu i to im je bilo jedino vođstvo na utakmici. Silno motivisane igračice Radničkog su serijom 4:0 stekle početni kapital i tako pokazale u kom smeru će se kretati rezultatska strelica. Čvrstom i agresivnom igrom u odbrani, koja je njihov trade mark, ubitačnim kontranapadima, zagospodarile su terenom i nisu dozvolile gošćama ni gram nade da mogu da učine nešto značajnije. Smanjile su igračice Pančeva u jednom trenutku na "minus" 4 (10:6, 17. minut), no silovitom serijom 6:0 Kragujevčanke odlaze na desetominutni odmor, primivši samo šest golova za 30 minuta, prednost je bila dvocifrena - 16:6.

Stručni štab Radničkog je na teren u drugom delu igre izveo kombinovani sastav u nameri da svim igračicama pruži šansu. Već u 40. minutu golom rezerviste Marije Todorović domaćin odlazi na nedostižnih 13 golova prednosti (20:7). Novajlija Višnja Filipović je upisala prve superligaške golove i utakmicu rutinski privele kraju rezultatom 26:17.

U redovima Radničkog najefikasnije su bile Ksenija Petrović i Jovana Stoiljković sa po šest pogodaka, dok se kod gošći istakla Tijana Simić sa postignutih pet golova.

Igrač utakmice: Ksenija Petrović

RK Radnički-ŽRK Pančevo 26:17 (16:6)
Gledalaca: 50
Sudije: Marko Sajić, Branko Milekić
Sedmerci: Radnički 4 (3), Pančevo 7 (4)
Isključenja: Radnički 16 min, Pančevo 10 min

Radnički: J. Pojužina (4 odbrane), Đorđević, Veličković 3, Srećković 1, Bjelak 3, Nedeljković, Vasić 1, Knežević 2, Blagojević 1, Hasanović (12 odbrana), Vlašković, Filipović 2, Todorović 1, T. Petrović 1, K. Petrović 6, Stoiljković 6

Pančevo: Ilić (5 odbrana), Marković, Simić 5, Uskoković 4, Dželajlija 2, Stanojević 1, Petković 4, Mitrić 1, Jambrušić, Ristić (4 odbrane), Pešić, Vasić, Rakidžić

Nakon dvonedeljne pauze, Radnički će gostovati u Beogradu gde će odigrati meč protiv ekipe RK Beograd.

TRIJUMF RADNIČKOG NA PREMIJERI U JEZERU

Nakon trijumfa ženske ekipe, rukometaši Radničkog su u premijernoj utakmici u svojoj hali, u drugom kolu SBRL, savladali ekipu Priboja 31:22 (15:9) i tako uveličali rukometni praznik u Kragujevcu.

Oslabljeni neigranjem rovitih Stanojeva i Kneževića, rukometaši Radničkog su u meč ušli maksimalno angažovano sa namerom da u prvom meču pred svojim navijačima ubeleže pobedu i nastave pohod ka konačnom cilju. Nakon početnog vođstva gostiju, domaćin serijom 4:0, golom Bogdanovića u 4-. minutu (4:1) okreće točak na svoju vodenicu i nagoveštava konačni ishod utakmice. Prepoznatljivom granitnom odbranom i maštovitom igrom u napadu konstantno povećavaju prednost. Pribojci su samo na momente uspevali da uhvate rezultatski priključak, ali se na poluvreme odlazi velikom prednošću domaćina (15:9).

I drugi deo igre je protekao u istom ritmu. Kragujevčani su konstantno povećavali prednost, svi igrači su dobili svoju minutažu i uspešno se nametnuli stručnom štabu. Na momente atraktivna igra je mamila aplauze, a najlepši potez utakmice se dogodio u 53. minutu kada su Medić i Ristić duplim cepelinom razgalili navijače i izmamili salve oduševljenja. U mirnom ritmu, domaćin je priveo utakmicu kraju konačnim rezultatom 31:22 i tako upisao drugu ovosezonsku pobedu.

U redovima Radničkog najefikasnije su bili Bojan Tomić i Dušan Medić sa po pet pogodaka, dok se kod gostiju golgeterski istakao Irnes Hadžović sa devet postignutih golova.

Igrač utakmice: Ilija Bogdanović

RK Radnički-RK Priboj 31:22 (15:9)
Gledalaca: 150
Sudije: Bojan Dauti, Uroš Minić
Sedmerci: Radnički 4 (4), Priboj 0 (0)
Isključenja: Radnički 4 min, Priboj 10 min

Radnički: Bogićević (2 odbrane), Stošić 4, Ristić 3, V. Stevanović 3, Mutavdžić 2, Lekić (4 odbrane), Dobrosavljević 1, Knežević, M. Stevanović, Radenović 2, Stanojev 1, Bogdanović 4, Jovanović (6 odbrana), Tomić 5, Janićijević 1, Medić 5

Priboj: Španjević (3 odbrane), Dorić 3, Kašerić 1, Matović 2, Alimanović, Đurović, Kuburović 4, Hadžović 9, Gadžo, Omerović 3, Šljuka

Narednog vikenda ekipa Radničkog će gostovati novajliji u ligi, ekipi Jagodine.