Možemo
Spalionica u Beču na spaljeni otpad greje trećinu domaćinstava u gradu. Ima i turističkog vodiča jer izgleda kao industrijski ekvivalent Gaudijevoj katedrali u Barseloni. Nikom ne smeta što je u centru, niko se ne plaši zagađenja. I tako već četrdeset godina. Ekipa stručnjaka iz Srbije posetila je postrojenje i zaključila, po rečima Kristine Cvejanov, mi možemo i bolje. Fale samo: poverenje, transparentnost i čvrsta veza između stručne javnosti i građana. Eto - samo to.
Opet su hteli da kopaju kod Rekovca, sada u selu Dragovo. Geološka istraživanja su dozvoljena na teritoriji trećine Opštine kompaniji Jadar litijum D.o.o. Sad se pojavljuju mašine, a nigde table ko i šta radi. Građani su rešeni da ne daju. Čućete Maricu Živanović Poljo.
ŽITELJI DRAGOVA (LEVAČ) SPREČILI PRISTUP ZEMLJIŠTU ZA RUDARSKO ISTRAŽIVANJE (FOTO, VIDEO)
Smeće za drveće, staze za bicikliste, parkići, tereni za igru, borba za čistiji vazduh, akcija da se sačuva Stari most - samo su deo aktivnosti Udruženja građana Blok 70 - Zajednička akcija. Gosti emisije su Maja Đurić i Petar Stanić
Milivojević.
Autor i voditelj emisije je Aleksandra Vukićević
PRESLUŠAJ:
Čekajući vetar је ekološki magazin Radio Beograda 2 koji se bavi odnosom čoveka i životne sredine, čoveka i prirode. Emituje se nedeljom od 9 do 10 sati.
IZ ARHIVE PPNS
PROJEKAT REKOVAC - LITIJUMSKA GROZNICA, POSRED PLODNE ZEMLJE, 16. 4. 2021.
U REKOVCU ODOBRENO ISTRAŽIVANJE LITIJUMA JOŠ 2017, REKOVČANI TO SAZNALI TEK 2021. - I POBUNILI SE, 4. 5. 2021.
LITIJUM U LEVČU? NE! ODBRANIMO REKOVAC! (SNIMAK PROTESTA, 3. 9. 2021)
PREPORUKA PPNS