Prof. Bošković je magistrirala i doktorila na Poljoprivrednom fakultetu u Novom Sadu, u oblasti Genetike i Oplemenjivanja biljaka. Za redovnog profesora izabrana je 1999. godine na Poljoprivrednom fakultetu u Zemunu, gde je obavljala funkciju prorektora osam godina.
Provela je duži period na specijalizacijama u zemljama Evropske unije. Osnivač je i idejni kreator prvih privatnih visokoškolskih institucija iz naučne oblasti Poljoprivrede u Evropi od 2000. godine. Angažovana je na više međunarodnih projekata Matice Srpske, gde je 2020. godine izabrana za redovnog člana.
Autor je i koautor 530 naučnih radova, tri monografije, jedne naučne knjige, udžbenika Genetika, više naučnih studija, elaborata i radova na SCI listi.
Brojni hibridi stvoreni su selekcijom u koautorstvu sa suprugom prof. dr Momčilom Boškovićem, a najveći deo je ugrađen u međunarodne selekcione programe.
Kroz karijeru se posvetila razvoju podmlatka u nauci i na univerzitetima - mentor je i član komisije 60 doktorskih disertacija, 110 magistarskih i master radova, kao i 780 radova na studijama u Republici Srbiji.
VIDEO: PREMIJERA (O:48:05)
Grad Kragujevac doprineo je u značajnoj meri realizaciji projekta "Kragujevac bez GMO 2022" obezbeđivanjem neophodnih sredstava za njegovo finansiranje.
Inovacije u prehrambenom sistemu: Poljoprivreda kao sektor globalne industrijske ekonomije; GMO; Organska proizvodnja - prof. dr Tatjana Brankov
Pogrešan je put rešavanja gladi na planeti Zemlji pomoću GMO - prof. dr Marijan Jošt (In memoriam)
Korporativno ozelenjavanje
Stari "GMO" mogli su da se identifikuju, sa "novim genomskim tehnikama" neće biti tako
Zbog kršenja Zakona o GMO, pod zabranom uvoza i prometa bili Mikros union i Perutnina Ptuj 2018. i 2019; GM soja gajena na 178 hektara od 2012. do 2019. - saznaje PRVI PRVI NA SKALI
Pitanje suvereniteta u proizvodnji hrane je ključno i za pitanje GMO - prof. Dimitrijević
Komentara: 0