Kalendar događaja u Kragujevcu, novembar 2023.

Kalendar događaja u Kragujevcu, novembar 2023.

PRVI PRVI NA SKALI: KG VODIČ

  • Sadržaj posvećen Kragujevcu
  • Kultura i sport, ekološke i humanitarne akcije - na jednom mestu
  • Na PPNS od 2014. godine - najčitanija stranica portala
KALENDAR DOGAĐAJA U KRAGUJEVCU

NOVEMBAR 2023.

Aktuelne izložbe 

Stalne postavke

Narodni muzej

  • Od srednjevekovnog trga do prestone varoši - hronologija istorijskog razvoja Grada Kragujevca
  • Stariji i mlađi neolit na tlu centralne Šumadije
  • 20. vek - slikarstvo i skulptura iz zbirke Narodnog muzeja
  • Petrova vodenica u Grošnici
  • Stalna etnološka postavka u konaku manastira Voljavča
  • Objekti iz 19. veka: Amidžin konak; Knez Mihailov konak; Stara skupština
  • Kuća Svetozara Markovića (Prote Miloja Barjaktarovića): Politički život u Kragujevcu u drugoj polovini 19. veka - Nataša Milosavljević
Legat "Nikola Koka Janković"
Muzej bicikala i pop kulture "20 cola"
EKOLOGIJA KRAGUJEVAC: Eko kalendar

TERMINI, MESTA I DOGAĐAJI

NOVEMBAR

linkovi preko mesta dešavanja vode do detaljnih najava

01. 11.
12:00

TC Big Izložba Džez fest, do 5. novembra

01. 11.
18:00

Pozorište za decu i mlade Bambi

01. 11.
19:00

Istorijski arhiv Šumadije Predavanje: Misterija Njegoševog portreta sa belom pankamilavkom - Nenad Karamijalković

01. 11.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija

Muzika domaćih autora za gudače - Ansambl Metamorfozis (Koncertna sezona Filuma)

02. 11.
13:00

Svečana sala Univerziteta Predavanje: Ledeno doba u Srbiji - prof. dr Slobodan B. Marković

02. 11.
19:00

Narodna biblioteka Tribina: Srpski jezik i ćirilica u savremenom društvu (Jesen Matice srpske u Kragujevacu)

02. 11.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert: Divna i Melodi

02. 11.
20:00

Dom omladine Srce je tamo gde je Dom omladine - premijera dokumentarnog filma

02. 11.
20:00

Druga kragujevačka gimnazija 24. Internacionalni džez festival Kragujevac, 1. dan

03. 11.
19:00

Narodna biblioteka Izložba "Kolijevka sjećanja" - Udruženje Srba iz Hrvatske „Nikola Tesla“

03. 11.
19:00

Galerija Kuće Đure Jakšića Solistički koncert Marije Timotijević

03. 11.
21:00

Dom omladine Koncert: Tribute Yngwie Malmstein Guitar Clinic, Željko Markov

03. 11.
22:00

UMMUS Svirka: Đango And Space Cowboys

03. 11.
22:00

Druga kragujevačka gimnazija 24. Internacionalni džez festival Kragujevac, 2. dan

04. 11.
12:00

Pozorište za decu i mlade Oblak i cvet

04. 11.
18:00

Hala Jezero Košarka (m): Radnički-Čačak, 6. kolo KLS

04. 11.
19:00

Zatvoreni bazen Vaterpolo: Radnički-Vukovi

04. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Bure baruta, premijera

04. 11.
21:00

SKC Koncert: LELEE i Ohajo

04. 11.
21:00

Dom omladine Koncert: Motorcharge & Crno sunce

04. 11.
22:00

UMMUS Shoomadisco

04. 11.
22:00

Druga kragujevačka gimnazija 24. Internacionalni džez festival Kragujevac, 3. dan

05. 11.
18:00

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Bekament

05. 11.
19:00

Knjaževsko srpski teatar Koncert folklora: Tradicija u pokretu

06. 11.
19:00

Abrašević Promocija knjige "Otisak duše" Bojana Matića

06. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Humanitarni koncert: Za Bojanu Đurić (1994)

06. 11.
21:00

SKC Jazz Monday – Čičini čvorci

07. 11.
19:00

Narodna biblioteka Predstavljanje Petog kola Kritičkog izdanja dela Ive Andrića – Eseja

07. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Bure baruta, prva repriza

07. 11.
20:00

SKC Izložba "Najbolja slika" Jelena Mijić, do 27. novembra

07. 11.
21:00

Dom omladine Kino klub

08. 11.
10:00

Svečana sala Rektorata Dan eNauke na Univerzitetu u Kragujevcu

08. 11.
14:00

Svečana sala Univerziteta Predavanje "Energija kao jedan od najvećih izazova čovečanstva u XXI veku" - akademik Velimir R. Radmilović

08. 11.
18:00

Pozorište za decu i mlade Kroki i prijatelji

08. 11.
18:00

Spomen-park Kragujevački oktobar Promocija "Srpskog biografskog rečnika" Matice srpske (Jesen Matice srpske)

08. 11.
18:00

Hala Jezero Odbojka: Radnički-Takovo, 1/4-finale Kupa

08. 11.
19:00

Narodna biblioteka Promocija knjige "Peva kuća pored puta" - Aleksandar B. Laković

08. 11.
20:00

SKC Predstavljanje stripa "Gospodin" – Goran Furunović

09. 11.
19:00

Mali likovni salon Izložba "Art of Urban Life" Bojane Pašajlić i Natalije Bogdanović, do 5. decembra

09. 11.
19:00

SKC Erasmus students traditional food and dance

09. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Bure baruta, druga repriza

10. 11.
11:00

Svečana sala Univerziteta Predavanje "Medicinska neorganska hemija: primena kompleksa metala u medicini" - akademik Miloš Đuran

10. 11.
20:00

Pozorište za decu i mlade Noć bogova

10. 11.
20:00

Muzej bicikala i pop kulture "20 cola" (Stojana Protića 8B) Izložba "Portreti" - Jovana Ranđelović

10. 11.
21:00

Dom omladine Koncert: Sunshine

11. 11.
12:00

Pozorište za decu i mlade Mulan

11. 11.
13:00

Stadion Čika Dača Fudbal: Radnički 1923-Voždovac, 15. kolo SLS

11. 11.
18:00

Dom omladine Predstava: Mačak u čizmama

11. 11.
20:00

Zatvoreni bazen Radnički-Valis, Kup Srbije

11. 11.
21:00

Dom omladine Koncert: Sunshine
13. 11.
20:00
Dom omladine Izložba slika na papiru "Povratak u budućnost" - Goran Rakić, do 18. decembra

13. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Kantata o kafi i Dirindina, premijera
(kamerne opere - Muzički centar)

13. 11.
20:00

Abrašević Kafe lira

13. 11.
20:00

SKC Beldocs Eho: Potpuno poverenje

14. 11.
18:00

Univerzitetska galerija Izložba "Nađa i Stiv Tešić" i promocija romana "Buntovnica u senci"

14. 11.
19:00

Dom omladine Promocija knjige "Tri drame" - Vladimir Đorđević

14. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Uobraženi bolesnik

14. 11.
20:00

SKC Beldocs Eho: Ko ja nisam

14. 11.
21:00

Dom omladine Kino klub

15. 11.
18:00

Zgrada Okružnog načelstva (Trg Radomira Putnika 3) Izložba grafika Pabla Pikasa iz privatne kolekcije, do 15. decembra

15. 11.
18:00

Pozorište za decu i mlade Tihi dečak

15. 11.
18:00

Narodna biblioteka Promocija "Srčane knjige" - dr Dragan Delić

15. 11.
18:00

Hala Jezero Košarka (m): Radnički-Zdravlje, 8. kolo KLS

15. 11.
19:00

Narodni muzej Izložba grafika "U čekaonici" - Bojan Otašević

15. 11.
19:00

Galerija kuće Đure Jakšića Izložba slika Miladina Otovića

15. 11.
20:00

SKC Beldocs Eho: Apolonija

15. 11.
20:00

UMMUS Sviramo za Bogdana!

15. 11.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Kragujevački akademski orkestar akordeonista; solist: Janoš Balint, flauta; dirigent: Predrag Kostović (31. internacionalni festival umetnika harmonike, 1. dan)

16. 11.
19:00

Galerija kuće Đure Jakšića Naučno predavanje dr Dragana Jakovljevića "Đura Jakšić u ogledalu srpsko-mađarskih kulturnih veza"

16. 11.
20:00

SKC Beldocs Eho: 20 dana u Mariupulju

16. 11.
20:00

Mostovi Balkana Izložba grafika "Strukturalna prožimanja" - Mirjana Tomašević, do 5. decembra

16. 11.
20:00

Narodni muzej Pavlo Hiljčenko, Ukrajina (31. internacionalni festival umetnika harmonike, 2. dan)

17. 11.
12:00

Narodna biblioteka Izložba: Vilhemina Mina Karadžić

17. 11.
16:00

Hala Jezero Odbojka (m): Radnički-Borac, 7. kolo SLS

17. 11.
19:00

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički-Dubočica, 10. kolo SRL

17. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Uspomena na Crvenu zastavu

17. 11.
20:00

SKC Beldocs Eho: I kralj reče, kakva fantastična mašina

17. 11.
20:00

Narodni muzej Dragoslav Vasiljević, Srbija (31. internacionalni festival umetnika harmonike, 3. dan)

17. 11.
21:00

Dom omladine Koncert: Leaf; Geger; Aurum; Kobold

18. 11.
12:00

Pozorište za decu i mlade Vetar

18. 11.
18:00

Dom omladine Predstava "Vidimo se na ćošku"

18. 11.
19:00

Zatvoreni bazen Radnički-C. zvezda, SLS

18. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Briši od svoje žene

18. 11.
20:00

Narodni muzej Roman Punejko, Ukrajina (31. internacionalni festival umetnika harmonike, 4. dan)

18. 11.
21:00

Dom omladine Koncert: Klin - OTKAZANO

19. 11.
14:00

Fakultet medicinskih nauka Testiranja inteligencije - Udruženje Mensa

19. 11.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Gradski kamerni orkestar "Šlezinger", Kragujevac); solist: Marija Turšijan, harmonika (31. internacionalni festival umetnika harmonike, 5. dan)

20. 11.
13:00

Spomen-park "Kragujevački oktobar" (kino-sala) Pedavanje "1300 kaplara - bataljon za nezaborav" - general-major Milorad Stupar i msr istoričar Predrag Ilić

20. 11.
18:00

Stara skupština Promocija publikacije "Vukićevići iz Svetlića - iz porodične arhive" - Katarina Đurić i Predrag Ilić

20. 11.
20:00

Narodni muzej Hang Ding, Kina (31. internacionalni festival umetnika harmonike, 6. dan)

20. 11.
21:00

SKC Koncert: Janoušek-Wróblewski Quartet

21. 11.
20:00

SKC Filmska projekcija: Na brodu Adaman

21. 11.
20:00

Narodni muzej Krešimir Lulić, Hrvatska-Danska (31. internacionalni festival umetnika harmonike, 7. dan)

21. 11.
21:00

Dom omladine Kino klub

22. 11.
18:00

Pozorište za decu i mlade Grad svetlosti

22. 11.
19:00

SKC Predstavljanje knjige "Tako bivam" - Nikola Aleksandar Marić i Ivan Novčić

22. 11.
20:00

Narodni muzej Duo harmonika Džemini, Kina-Danska (31. internacionalni festival umetnika harmonike, 8. dan)

23. 11.
18:00

Pozorište za decu i mlade Neobičan događaj sa psom u noći - OTKAZANO

23. 11.
18:00

Hala Jezero

Odbojka (m): Radnički-Krajova, CEV kup

23. 11.
19:00

Narodna biblioteka Krici tamnog vijaleta - književni portret Dejana Ognjanovića

23. 11.
19:00

Dom omladine Promocija prve knjige Mirjane Živanović "Frekvencija duše"

23. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Vrapčić

24. 11.
12:00

Muzej "21. oktobar" Dosta su svetu jedne Šumarice - završna svečanost

24. 11.
14:00

Prva kragujevačka gimnazija 

Svečana akademija povodom 190 godina postojanja

24. 11.
19:00

Galerija kuće Đure Jakšića Promocija knjige "Dim iz lule" - Slobodan Lazarević

24. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Bedemi ćirilice

24. 11.
21:00

SKC Koncert: Ljubičice

24. 11.
22:00

UMMUS Svirka: Hypnotic

25. 11.
12:00

Pozorište za decu i mlade Šareno drvo

25. 11.
12:00

PMF (Sala A-I-1) Pauk nije bauk

25. 11.
16:30

Srednja stručna škola Košarka (ž): Radnički-Ljubovija, 7. kolo 2. ŽLS

25. 11.
18:00

Dom omladine Monodrama: Čovek ili kamen

25. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Uobraženi bolesnik (Bure baruta - OTKAZANO)

25. 11.
21:00

Dom omladine Koncert: Deca iz vode (EKV tribute)

26. 11.
12:00

Portal PRVI PRVI NA SKALI Predavanje: GMO i Arhuska konvencija - Tinja Janjatović, Ministarstvo zaštite životne sredine

26. 11.
13:00

Stadion Čika Dača Fudbal: Radnički 1923-Novi Pazar, 16. kolo SLS

26. 11.
19:00

Hala Jezero Košarka (m): Radnički-Vojvodina, 10. kolo KLS

28. 11.
19:00

Narodna biblioteka Predavanje Jasmine Ahmetagić: Tamna noć duše kneza Rjepnina (Roman o Londonu) - Miloša Crnjanskog

28. 11.
19:00

Galerija kuće Đure Jakšića Koncert: Ronald Corp - Lonina pisma (Jelena Končar, mecosopran; Dina Šuklar Wiesike, klavir)

28. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Blitva i krompir

28. 11.
20:00

SKC Filmska projekcija: Love Life

28. 11.
21:00

Dom omladine Kino klub

29. 11.
18:00

Pozorište za decu i mlade Grad svetlosti

29. 11.
18:00

Galerija kuće Đure Jakšića Koncert: Mladi sveta za radost i mir
(XX festival Žene u muzici)

29. 11.
19:00

Galerija kuće Đure Jakšića Koncert: Muzike sveta
(XX festival Žene u muzici)

29. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Ilda Geršner

29. 11.
20:00

Abrašević Promocija knjige "Priče koje nisu za laku noć" Ilije Stepanovića

29. 11.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert Kamernog orkestra Filuma

30. 11.
19:00

Narodna biblioteka Predstavljanje izdanja Srpske enciklopedije (Jesen Matice srpske u Kragujevcu)

30. 11.
20:00

Pozorište za decu i mlade Noć u kući gospodina Kolaka

30. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Kristofer Tomas Najt

30. 11.
20:00

Sala PMF Premijera predstave "Bečka stolica"

30. 11.
20:00

Prva kragujevalka gimnazija Humanitarni koncert Muzičke škole - za Centar "Kneginja Ljubica"

IZLOŽBENI PROSTORI

GALERIJA NARODNOG MUZEJA AMIDŽIN KONAK KNEZ MIHAILOV KONAK STARA SKUPŠTINA STARA LIVNICA ISTORIJSKI ARHIV ŠUMADIJE NARODNA BIBLIOTEKA
MUZEJ 21. OKTOBAR KUĆA SVETOZARA MARKOVIĆA (PROTE MILOJA BARJAKTAROVIĆA) MALI LIKOVNI SALON GALERIJA MOSTOVI BALKANA STUDENTSKI KULTURNI CENTAR DOM OMLADINE KUĆA "ĐURA JAKŠIĆ"
RIMA ART UMMUS ARTIUM      

PREPORUKA SADRŽAJA PPNS

ARHIVA PPNS

Print Friendly and PDF

Komentara: 0

Dodaj komentar

Facebook komentari

Anketa

Da li ste protiv GMO u Srbiji?

Ostale ankete
https://www.facebook.com/stop.gmo.srbija/ https://ekologijakragujevac.rs/ https://www.facebook.com/groups/543555452379413/ https://www.facebook.com/PrviPrviNaSkali/ https://www.facebook.com/savez.slepihkragujevac http://www.pmf.kg.ac.rs/botanicka_basta/index.html https://ckkg.org.rs/ http://www.pozoristezadecu.com/ https://www.okvirzivota.org.rs/ http://vrabac.rs/ https://www.ijfk.info/ https://joakimfest.rs/ http://www.conviviummusicum.com/sr/ http://www.nbkg.rs/index.html https://telok.org.rs/ https://aiesec.org.rs/lokalna-kancelarija-kragujevac/ https://www.facebook.com/profile.php?id=100064845214187 https://www.spdradnickikragujevac.com/ https://www.facebook.com/konamtrujedecu/ http://www.drustvosrpskihdomacina.org.rs/ https://www.facebook.com/PrviPrviNaSkali/ https://www.facebook.com/Pupinizacija-582808185210353/ https://sveoarheologiji.com/ https://prviprvinaskali.com/clanci/dren/ekologija/mali-vodeni-ekosistem-u-botanickoj-basti-realizovan-projekat-ug-svetli-horizonti.html http://www.pekgora.org/ http://fondacijarsum.org/ http://www.vfphysical.rs/ http://www.milutinstefanovic.com/ http://nevenaignjatovic.com/ http://www.ipsport.net/ http://marepannoniumgarden.blogspot.rs/-i-dupont.html http://www.epodzaci.org/ http://www.prvagimnazija.edu.rs/index.php/nastava/van-nastave/sopce https://www.pasarela.rs/o-nama/ http://zoran-spasojevic.blogspot.com/ http://www.audioifotoarhiv.com/ http://www.littlelighthouse.net/ http://kozmicbluesemisija.blogspot.com/ https://www.facebook.com/groups/ZoranModli https://www.facebook.com/groups/131568206482/ https://www.facebook.com/stop.gmo.srbija https://prviprvinaskali.com/clanci/recju/autori-ppns/aleksandra-ninkovic-tasic/mihajlo-i-pupin-sa-pasnjaka-do-naucenjaka.html https://prviprvinaskali.com/clanci/slikom/glagoljanja/arcibald-rajs-o-budzaklijskoj-politici.html https://prviprvinaskali.com/clanci/podrska-ppns/podrzi-rad-ug-prvi-prvi-na-skali-donacijom-na-racun-1504516749.html