Prvi Prvi na Skali
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement

 
 

Događaji

31.12.2016

Kalendar događaja u Kragujevcu, jul-decembar 2016.

Prvi Prvi na Skali
http://www.prviprvinaskali.com/clanci/apeli/za-nedin-oporavak-i-bolju-buducnost.html http://www.prviprvinaskali.com/strane/podrzi-ppns.html

MESEČNI REPERTOARI I PROGRAMI

PRVI PRVI NA SKALI PZD logotip PRVI PRVI NA SKALI KST logotip PRVI PRVI NA SKALI NBVK logotip PRVI PRVI NA SKALI SKC logotip

AKTUELNE IZLOŽBE
PRVI PRVI NA SKALI Narodni muzej logotip 100 PRVI PRVI NA SKALI Spomen-park logotip 100 PRVI PRVI NA SKALI Muzej Stara livnica PRVI PRVI NA SKALI Akvarijum
       - Galerija Narodnog muzeja: Dvadeseti vek - slikarstvo i skulptura
       - Stara skupština: Narodne skupštine u Kragujevcu u 19. veku
       - Kuća prote Miloja Barjaktarevića: Gradski život u Kragujevcu u drugoj polovini 19. veka
       - Konak manastira Voljavča: Etnološka postavka - svakodnevni život monaha u 19. veku
PRVI PRVI NA SKALI Ko nam truje decu

ppns - modli

KALENDAR DOGAĐAJA U KRAGUJEVCU - ARHIVA

APELI


PPNS/KG VODIČ

PPNS/RADION

PPNS/RADION - EMISIJE KOJE VIŠE NISU NA FM

PRVI PRVI NA SKALI SMS 292 na 3030 #spasimoteodoru

DECEMBAR


31. 12.
21:00

KC UMMUS Novogodišnji program

30. 12.
22:00

Dom Omladine Koncert: Čovek bez Sluha i Prank

29. 12.
21:00

Dom omladine  Električni orgazam - 30 godina Distorzije

29. 12.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija

Novogodišnji koncert klase mr V. Spasića

29. 12.
19:00

Hol TC Plaza Bend Agata slavi 25. rođendan

29. 12.
12:00

Galerija Biblioteke Godišnje nagrađivanje čitalaca

28. 12.
20:00

Kutija šibica SKC Književno veče: Audio poezija

27. 12.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Humanitarni koncert za Teodoru Vranješević

27. 12.
18:00

Mali likovni salon Izložba "Toplina kamena" - do 1. februara

27. 12.
18:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje pesama "Put kroz šumu" - Dimitrije Nikolajević

27. 12.
10:00-18:00

Hol Pozorišta za decu Izložba novog kragujevačkog brenda

27. 12.
09:00

Hotel Kragujevac Velika zimska akcija dobrovoljnog davanja krvi - Crveni krst

26. 12.
22:00

Kontakt galerija SKC Koncert: Esoteric Oil Lamp

26. 12.
20:00

KC UMMUS Predavanje: prof. dr Davor Džalto

26. 12.
19:00

Narodni Muzej Koncert katedre za solo pevanje

26. 12.
18:00

Prva kragujevačka gimnazija Uroš Petrović u Kragujevcu - vodi NTC radionicu

25. 12.
15:00 

Druga kragujevačka gimnazija SA Smilje: Novogodišnji program škole folklora

24. 12.
22:00

KC UMMUS Koncerti: Armuši i Sergio Lounge

24. 12.
20:00

Scena "Slavica Slaja Urošević" "Grebanje ili kako se ubila moja baka"

24. 12.
18:00

Politehnička škola Košarka (m): Politehnička-KKK Radnički, humanitarna utakmica "Zajedno za Stefana!"

23. 12.
22:30

KC UMMUS Pavle Popov kvartet

23. 12.
21:30

Pozorište za decu Dušan Jevtović trio  - poklon-ulaznice PPNS

23. 12.
21:00

Knjaževsko-srpski teatar Prvi solistički koncert benda Kepa & Free Spirits

23. 12.
19:00

Univerzitetska galerija Koncert studenata Filuma

22. 12.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Muzički zagrljaj - Španija, Srbija, Latinska Amerika

22. 12.
17:00

UMMUS Slavoljub Petrović, ulični svirač

21. 12.
20:30

Sala PMF Sanatorijum - humanitarna predstava

21. 12.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Opet plače, al’ sad od sreće

21. 12.
19:00

Univerzitetska galerija

"Kamerna banda" - koncert savremene srpske muzike

21. 12.
18:00

Pozorište za decu Novogodišnja predstava "Deda Mraz i začarane bajke" - poklon-ulaznice PPNS

21. 12.
18:00

Ogranak Biblioteke u Staroj koloniji Predstavljanje knjiga "I ti to možeš" - dr Goga Kostić

18. 12.
18:00

Pozorište za decu ŠIFF - Šumadijski internacionalni filmski festival, dan četvrti

18. 12.
16:00

Dom omladine ŠIFF - Šumadijski internacionalni filmski festival, dan četvrti

18. 12.
14:00

Hala Jezero Odbojka (m): Radnički-Klek, 10. kolo Super lige

17. 12.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija

Koncert: Zlatni jubilej Jovana Kolundžije

17. 12.
20.00

Knjaževsko-srpski teatar Kir Janja, II repriza

17. 12.
20:00

Pozorište za decu ŠIFF - Šumadijski internacionalni filmski festival, dan treći

17. 12.
17:30

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): KŽKK Radnički 2016-ŽKK Radnički, 10. kolo Druge lige-Jug B

17. 12.
16:00

Dom omladine ŠIFF - Šumadijski internacionalni filmski festival, dan treći

17. 12.
17:00

Hala Jezero Koncert folklornog ansambla "Abraševića"

17. 12.
12:00

Pozorište za decu Princeza na zrnu graška (4+) - poklon-ulaznice PPNS

17. 12.
12:00

Hala Jezero Koncert škole narodnih igara, dečjeg i omladinskog ansambla

16. 12.
22:00

SKC Fish in oil - "Tri ključa", uživo

16. 12.
20.00

Knjaževsko-srpski teatar Kir Janja, I repriza

16. 12. 
20:00

Hala Jezero Košarka (m): KKK Radnički-Crnokosa, 12. kolo Prve lige-Zapad

16. 12.
19:00

Kutija šibica SKC Ciklus "Politički film": "Lekcije o tami", "Dijamanti noći"

16. 12.
18:00

Pozorište za decu ŠIFF - Šumadijski internacionalni filmski festival, dan drugi

15. 12.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert dua Đorđević (violončelo)-Milošević (klavir)

15. 12.
19:00

Univerzitetska galerija Predstavljanje časopisa "Lipar" (broja 59)

15. 12.
16:00

Pozorište za decu ŠIFF - Šumadijski internacionalni filmski festival, dan prvi

14. 12.
20:30

Sala PMF Predstava "Era ožalošćenih"

14. 12.
20.00

Knjaževsko-srpski teatar Kir Janja, premijera

14. 12.
19:00

Kutija šibica SKC Predstavljane knjige "Emir Kusturica - Poetika poricanja smrti" - Ivan Novčić

14. 12.
19:00

CZNTK Abrašević Кnjiževno veče - рetrospektiva aktivnosti

14. 12.
18:00

Pozorište za decu Kneginjica i zagonetke (5+) - poklon-ulaznice PPNS

14. 12.
18:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje romana "Sa Cetine Nikola" - Aleksandar Vasiljević

14. 12.
18:00

Hala Jezero Odbojka (m): Radnički-Kosovska Mitrovica, četvrtfinale Kupa

14. 12.
17:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Šumadija-Kraljevo, 11. kolo Prve lige

13. 12.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert: Aleksandar Madžar

13. 12.
19:00

Kutija šibica SKC Predstavljanje knjige "Kutija za pamćenje" - Miloš Jevtić

13. 12.
18:00

Univerzitetska biblioteka Ciklus predavanja o filmskoj muzici - prof. dr Marija Ćirić

13. 12.
12:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje Legata Boleta Miloradovića

12. 12.
22:00

Kontakt galerija SKC

Koncert: Džez ponedeljak

12. 12.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert Stevana Spalevića

12. 12.
19:00

O. š. Stanislav Sremčević

Koncert: Dragoljub Đuričić&Balkanska lavina i Armuši - akcija "Svi smo mi Stanislavci"

11. 12.
19:30

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): ŽKK Radnički-Topličanin, 9. kolo Druge lige-Jug B

11. 12.
18:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): KŽKK Radnički-Bagdala, 9. kolo Druge lige-Jug B

10. 12.
22:00

KC UMMUS Poklon koncert: Popečitelji

10. 12.
20:00

Druga kragujevačka gimnazija Koncert Kragujevačkog orkestra i Kragujevačkog pevačkog društva: Mocart - Rekvijem

10. 12.
20:00

Scena 303 (Pozorište za decu) Šta me se tiče? - gostujuća predstava udruženja "Gledalište"

10. 12.
12:00

Pozorište za decu Uspavana lepotica (3+) - poklon-ulaznice PPNS

09. 12.
21:30

Kontakt galerija SKC Koncert: Milan Petrović kvartet

09. 12.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Do gole kože - Predstava otkazana zbog bolesti glumca

09. 12.
19:00

Hala Jezero Odbojka (m): Radnički-Spartak, 9. kolo Superlige

09. 12.
19:00

Kutija šibica SKC Ciklus "Politički film": Lost Command

08. 12.
18:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje knjige "Zvona Bogorodice gradačke" - Milkica Miletić

07. 12.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija

Koncert Gesler-Vohmjanjina (sopran, klavir) - Konvivium muzikum 16/17

07. 12.
20:00

Sala PMF Koncert tradicionalne muzike

07. 12.
19:00

Univerzitetska galerija Solistički koncert Stefana Anđelkovića (bariton)

07. 12.
19:00

Kutija šibica SKC

Predstavljanje romana "Novo Smederevo" - Aleksandar Novaković

07. 12.
19:00

Konak kneza Mihaila Dokumentarna putujuća izložba "Gustav Klimt - preteča moderne"

07. 12.
18:00

Pozorište za decu Lepotica i zver (3+) - poklon-ulaznice PPNS

06. 12.
20:00

Galerija SKC Izložba "Temporarily" Jelene Petrović Tomašević - do 26. decembra

06. 12.
19:00

Univerzitetska galerija Izlozba "Beogradski atlas Jovana Cvijića" - do 13. januara

06. 12.
19:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje zbirke "Ošišano sunce i Isidorin šal" Tatjane Venčelovski

06. 12.
09:00

Crveni krst PEK Gora: Akcija dobrovoljnog davanja krvi

05. 12.
20:00 

Prva kragujevačka gimnazija

Gradski kamerni orkestar Šlezinger - Mocart

05. 12.
12:00

Univerzitetska galerija Promocija štampane i digitalne verzije Rečnika SANU

04. 12.
20:00

Rok-kafe "Life trip" Prvi internacionalni festival nezavisnog filma KGFF 2016, dan četvrti

03. 12.
22:00

KC UMMUS Koncert: Nikola Inić-Inke

03. 12.
20:00

Sala PMF Premijera predstave "Srpska drama"

03. 12.
20:00

Arena FF Prvi internacionalni festival nezavisnog filma KGFF 2016, dan treći

03. 12.
19:30

Hala Jezero Košarka (m): KKK Radnički-Mileševac, 10. kolo Prve lige-Zapad

03. 12.
17:00

Pozoršte za decu Grebanje - gostujuća predstava Dramskog studiija Doma omladine)

03. 12.
17:00

Hala Gordana Bogojević

Košarka (ž): Šumadija-Novosadska ŽKA, 9. kolo Prve lige

03. 12.
13:00

Galerija Biblioteke Izložba u okviru festivala "Kreativni genijalci" - do 12. decembra

03. 12.
12:00

Pozorište za decu Crvenkapa i zbunjeni vuk (4+) - poklon-ulaznice PPNS

02.12.
21:00

Dom omladine Koncert: Artan Lili

02. 12.
20:00

SKC Promocija knjige ’’The Clash’’ Dragana Boškovića

02. 12.
19:00

Narodna biblioteka Prvi internacionalni festival nezavisnog filma KGFF 2016, dan drugi

01. 12.
20:30

Hala Jezero Futsal: Ekonomac-Euromotus, 10. kolo FLS

01. 12.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija

Koncert "Jesenja elegija" - Milica Stojadinović, Maja Grujić

01. 12.
20:00

PMF Prvi internacionalni festival nezavisnog filma KGFF 2016, dan prvi

01. 12.
18:00

Fakultet medicinskih nauka

Izložba "Snoviđenje" - Verica Rakita

01. 12.
12:00, 13:00, 18:00, 19:00

Pešačka zonа; Pravni fakultet; Medicinska škola; Fakultet medicinskih nauka, Plaza Akcija "Sa HIV-om se živi, stigmatizacija ubija" (predavanje prof. dr Dejana Baškića, imunologa)

NOVEMBAR

30. 11.
20:00

Svečana sala Prve kragujevačke gimnazije Filum: Koncert "Osu se nebo zvezdama"

30. 11.
20:00 

Sala Politehničke škole Košarka (m): KKK Radnički-Dinamik, Juniorska liga Srbije

30. 11.
20:00

Kutija šibica SKC Književno veče: Masakr na književnoj večeri - Ivan Tomić Mister

30. 11.
19:00

Kontakt galerija SKC Neobično veče: KC "Đura Jakšić" Srpska Crnja 

30. 11.
18:00

Pozorište za decu Pepeljuga (3+) - poklon-ulaznice PPNS

29. 11.
20:00

Kontakt galerija SKC Izložba: Za juče, danas i sutra - Marija Bogdanović, do 20. decembra

29. 11.
20:00

Stara skupština

Hor Liceum - Šekspirovi soneti

29. 11.
20:00

Univerzitetska galerija Tribina "O književnim idolima"

29. 11.
18:00

Univerzitetska galerija Predavanje "Upotreba popularne muzike u mejnstrim filmu" - Aleksandra Kovač

29. 11.
18:00

Galerija Biblioteke

Predstavljanje knjige "Podari mi lepu smrt" - Slavko Stamenić

29. 11.
18:00

Sala PMF Gospodin Okati, prva repriza

29. 11.
18:00

Politehnička škola (VIŠe od galerije) Likovna kolonija "Gružanska jesen" - do 13. decembra

28. 11.
22:00

Kontakt galerija SKC Koncert: Jazz Monday

27. 11.
20:30

Kontakt galerija SKC Revija filmova sa Festivala dokumentarnog filma BELDOCS 2016

27. 11.
18:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): KŽKK Radnički 2016-Palanka 2012, 7. kolo Druge lige-Jug B

27. 11.
13:30

Hala Gordana Bogojević  Košarka (ž): ŽKK Radnički-Student, 7. kolo Druge lige-Jug B

26. 11.
22:00

KC UMMUS Koncert: James Brown tribute

26. 11.
20:30

Kontakt galerija SKC Revija filmova sa Festivala dokumentarnog filma BELDOCS 2016

26. 11.
19:00

Kutija šibica Tribina: 170 godina od rođenja Svetozara Markovića

26. 11.
18:00

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički 1964-Mladost, 10. kolo Prve lige-Zapad

26. 11.
12:00

Pozorište za decu Cvrčak i mravi (5+) - poklon-ulaznice PPNS

25. 11.
19:00

Hala Jezero Odbojka (m): Radnički-Vojvodina, 7. kolo Superlige

24. 11.
19:00

Mali likovni salon

Izložba "Mala retrospektiva" - Slobodan Štetić - do 21. decembra

24. 11.
19:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje knjige: Bluz leve obale 2 - Jovan Gligorijević

24. 11.
17:30

Sala PMF Gospodin Okati, premijera - poklon-ulaznice PPNS

23. 11.
18:00

Pozorište za decu Kroki i prijatelji (3+)

22. 11.
19:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje knjige: Letopis Hristifora lepeničkog - Slobodan Ćirović

22. 11.
19:00

Univerzitetska galerija Koncert: Jovana Radovanović (klavir) i Filip Tomić (violončelo) - Prokofjev, Rahmanjin

19. 11.
22:00

Dom omladinе Vrane kamene & Alek - zajednički koncert

19. 11.
21:00

KC UMMUS Otvaranje kulturnog centra

19. 11.
19:00 

Hala Jezero

19. 11.
19:00

Klub Vidosav (Botunje) Predstavljanje knjige Lele Vujošević "Žensko lice istorije Kragujevca"

19. 11.
12:00

Konak kneza Mihaila Izložba o Karlu IV - do 10. decembra

19. 11.
12:00

Pozorište za decu Kroki i prijatelji (3+)

18. 11.
22:00

Kontakt galerija SKC Koncert - Larska

18. 11.
19:00

Kutija šibica SKC Ciklus Politički film - projekcija sa diskusijom

17. 11
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert Gudača Svetog Đorđa

17. 11.
19:00

Univerzitetska galerija Književno veče posvećeno stvaralaštvu Milorada Pavića

17. 11.
19:00

Kutija šibica SKC Predstavljanje Regionalnog zbornika socijalne i angažovane poezije (REZ)

17. 11.
19:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje knjige: Mač u pesku - Aleksandar Sretenović

16. 11.
20:30

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički 1964-Šamot, Kup Srbije

16. 11.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Solistički koncert Aleksandre Radenković

16. 11.
18:00

Pozorište za decu Hilperik (4+) - poklon-ulaznice PPNS

16. 11.
18:00

Ogranak Biblioteke u Staroj koloniji Otvaranje izložbe: Mirko Rusić

15. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Opet plače, al’ sad od sreće

15. 11.
20:00

Druga kragujevačka gimnazija Koncert Kragujevačkog simfonijskog orkestra

15. 11.
19:00

Fakultet medicinskih nauka Predavanje nutricioniste dr Dragana Vasiljevića "Istine i zablude o pravilnoj ishrani"

15. 11.
19:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje knjige: Eva - Dane Ilić

15. 11.
18:30

Prva kragujevačka gimnazija Tribina Kola srpskih sestara "Iskorak žene sa margine društva prema vlastitoj emancipaciji"

15. 11.
17:30

SC Park

Vaterpolo: Srbija-Rumunija, 1. kolo Svetske lige

14. 11.
22:00

Kontakt galerija SKC Džez veče: Esoteric Oil Lamp

13. 11.
16:00

TC Plaza Svetski dan borbe protiv dijabetesa u Kragujevcu

12. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar San letnje noći

12. 11.
12:00

Pozorište za decu Hoću da budem veliki (3+) - poklon-ulaznice PPNS

11. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Prevaranti u suknji

10. 11.
21:00

Studentski kulturni centar Koncert: Mike Parker’s Trio Theory

10. 11.
20:00

Druga kragujevačka gimnazija Gala koncert - prof. Spasić i Arhangeli: Natpevavanje pod sjajem zvezda ove noći

10. 11.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija XXV Internacionalni festival umetnika harmonike, dan osmi

10. 11.
19:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje antologije: Vrt tajni - Slavica Garonja

10. 11.
18:00

Hala Jezero Odbojka (m): Radnički-Partizan, 5. kolo Super lige

09. 11.
20:30

Sala PMF Repriza predstave "Era ožalošćenih"

09. 11.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert: Tian Jianan (Sezona "Konvivium Muzikum" 16/17) - u okviru XXV Internacionalnog festivala umetnika harmonike, dan sedmi

09. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Do gole kože

09. 11.
19:00

Narodni muzej Izložba "Jastuci" - do 14. decembra

09. 11.
19:00

Galerija Biblioteke Predavanje: Emocije iz ugla kineske tradicionalne medicine - Vesna Lečić Milovanović

09. 11.
18:00

Pozorište za decu Kraljevski festival (5+), Dramski studio Petar Pan - poklon-ulaznice PPNS

08. 11.
20:00

Galerija SKC Izložba "Pečati naivnosti" Dragane Dragutinović - do 21. novembra

08. 11.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija XXV Internacionalni festival umetnika harmonike, dan šesti

07. 11.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija XXV Internacionalni festival umetnika harmonike, dan peti

06. 11.
15:30

Hala Gordana Bogojević KKK Radnički-Zdravlje, 2. kolo Juniorske lige Srbije

05. 11.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija XXV Internacionalni festival umetnika harmonike, dan četvrti

05. 11.
19:00

Galerija SKC Predstavljanje knjige "U prolazu" - Vesna Maksimović 

05. 11.
19:00

MZ Bubanj Tribina "Mogu li muškarci biti žrtve nasilja"

05. 11.
18:00

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Kikinda, 8. kolo Super lige

05. 11.
12:00

Pozorište za decu Doktor Dulitl (5+), Dramski studio Petar Pan - poklon-ulaznice PPNS

04. 11.
22:00

Dom omladine Koncert: Špajz!

04. 11.
21:00

Studentski kulturni centar Vrooom - Nacija, multimedijalni koncert

04. 11.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija XXV Internacionalni festival umetnika harmonike, dan treći

04. 11.
19:00

Hala Jezero KKK Radnički-Klik, 6. kolo Druge lige-Zapad

04. 11.
19:00

Kutija šibica SKC Predstavljanje romana "Ljubav se nosi u tri..." - Minja Bogavac

04. 11.
19:00

Galerija Biblioteke Razbijanje SFRJ i građanski rat u Hrvatskoj - Mirko Bjelanović

03. 11.
21:00

Hala Jezero  Rukomet (m): Radnički 1964-Radnički 1964 2, Kup Srbije

03. 11.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija XXV Internacionalni festival umetnika harmonike, dan drugi

03. 11.
19:00

Galerija Rima Izložba posvećena Bogoljubu Jovanoviću - do 1. decembra

03. 11.
19:00

Amidžin konak Predstavljanje trotomne stručne publikacije "Obrenovići u muzejskim i drugim zbirkama Srbije i Evrope"

03. 11.
19:00

O. š. Stanislav Sremčević Svi smo mi Stanislavci: Vesele ’80-e, di-džej Kici

03. 11.
18:00

Ogranak Biblioteke u Staroj koloniji Hipatija iz Šumadije - Žiža Marković

02. 11.
21:00

Studentski kulturni centar Koncert: Klinika Denisa Kataneca HR + Duke Bluebeard HU

02. 11.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija XXV Internacionalni festival umetnika harmonike, dan prvi

02. 11.
18:00

Galerija Biblioteke Euteka - EU u vašoj biblioteci

02. 11.
18:00

Pozorište za decu Slučaj Sare Smit. Rešen! (Dramski studio Petar Pan) - poklon-ulaznice PPNS

01. 11.
20:00

Kontakt galerija SKC Izložba "Aqua Permanens" - Milica Antonijević - do 25. novembra

01. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Bašta sljezove boje

01. 11.
19:00 

Mali likovni salon Izložba Katarine Nedeljković "(Ne)komunikacija" - do 23. novembra

01. 11.
19:00

Galerija Biblioteke Krajiški likovni salon - do 15. novembra

01. 11.
18:00

Univerzitetska galerija Predavanje: Primenjena muzika i Zoran Simjanović

28.-30. oktobar
INTERNACIONALNI DŽEZFEST

25.-29. оktobаr
KRAF, GODINA DESETА

7.-15. oktobar
JOAKIMINTERFEST 2016: SREĆA PRATI HRABRE

6.-26. oktobar
OKTOH 2016

OKTOBAR

31. 10.
22:00

Kontakt galerija SKC Koncert: Jazz Monday

31. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Pidžama za šestoro

30. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Internacionalni džezfest, dan treći

30. 10.
15:30 

Hala Gordana Bogojević Košarka (m): KKK Radnički-Žarkovo, 1. kolo Juniorske lige Srbije

29. 10.
20:30

Sala PMF Predstava "Era ožalošćenih"

29. 10.
20:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Šumadija-Vršac, 5. kolo ŽKLS

29. 10.
20:00

Dom omladine Kraf, godina deseta - dan peti

29. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Internacionalni džezfest, dan drugi

29. 10.
19:00

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički 1964-Beli anđeo, 6. kolo I lige-Zapad

29. 10.
18:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Radnički 2016-Gimnazijalac, 3. kolo Prve B lige

29. 10.
13:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): ŽKK Rаdnički-Aktavis (LE), 3. kolo Prve B lige

29. 10.
13:00

Pozorište za decu Kroki i prijatelji, druga repriza

29. 10.
12:00

Pozorište za decu Kroki i prijatelji, prva repriza

28. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Internacionalni džezfest, dan prvi

28. 10.
19:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje knjige "Filmus" - Slobodan Šijan (Kraf, godina deseta - dan četvrti)

27. 10.
20:00

Dom omladine Kraf, godina deseta - dan treći

27. 10.
19:00

Kontakt galerija SKC Dani Studentskih kulturnih centara Srbije, dan četvrti

27. 10.
18:00

Univerzitetska galerija Promocija monografskih izdanja "Budućnost filologije je sada i ovde"

26. 10.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Oktoh 2016: Jurij Šiškin - harmonika

26. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Opet plače, al’ sad od sreće

26. 10.
20:00

Hala Jezero Rvanje: Radničk-Radnički (SO), 4. kolo Prve lige

26. 10.
18:00

Ogranak Biblioteke u Staroj koloniji (Laze Marinkovića 56) Tribina "Ako trpiš nasilje, obrati se..."

26. 10.
19:00

Dom omladine Kraf, godina deseta - dan drugi

26. 10.
18:00 i 19:00

Kontakt galerija SKC Dani Studentskih kulturnih centara Srbije, dan treći

26. 10.
18:00

Pozorište za decu Kroki i prijatelji, premijera

25. 10.
20:00

Hala Jezero Košarka (m): KKK Radnički-Polet, I liga-Zapad, 4. kolo

25. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar San letnje noći

25. 10.
20:00 i 21:00

Kutija šibica SKC Dani Studentskih kulturnih centara Srbije, dan drugi

25. 10.
20:00

Dom omladine Kraf, godina deseta - dan prvi

25. 10.
19:00

Univerzitetska galerija

Izložba "Kragujevac i okolina u dokumentima Arhiva SPC 1836-1865" - do 20. novembra

25. 10.
18:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje knjige "Metoh(i)ja - Todor Živaljević Velički

25. 10.
18:00

Pozorište za decu Kroki i prijatelji, pretpremijera

24. 10.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Oktoh 2016: Jovan Bogosavljević - violina, Bojan Mladenović - klavir

24. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Do gole kože

24. 10.
20:00

Kontakt galerija SKC Dani Studentskih kulturnih centara Srbije, dan prvi

23. 10.
17:00

Hala Jezero Odbojka (ž): Kraguj-Radnički - Smederevo, 2. kola Prve lige

23. 10.
14:00

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički 1964 2-Omladinac (GM)

22. 10.
20:30

Svečana sala PMF Premijera predstave "Era ožalošćenih" Akademskog pozorišta SKC

22. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Pidžama za šestoro

22. 10.
18:00

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Železničar, 6. kolo Super lige

22. 10.
12:00

Pozorište za decu Radoznalo slonče (4+) - poklon-ulaznice PPNS

21. 10.
20:00

Galerija SKC Izložba: Mail art

21. 10.
19:00

Hala Jezero Odbojka (m): Radnički-Novi Pazar - Super liga, 2. kolo

21. 10.
18:00

Politehnička škola Promocija knjige "Kragujevački olimpijski vodič" Nenada Lukovićа

21. 10.
11:00

Spomenik streljanim đacima i profesorima Veliki školski čas: Izvođenje poeme "Glasovi neba pod zemljom"

21. 10.
10:30

Spomenik streljanim đacima i profesorima Moleban kragujevačkim novomučenicima

21. 10.
09:00

Spomen-obeležje herojima i borcima kod Krsta Pošta oslobodiocima

21. 10.
08:30 

Crkva novomučenika kragujevačkih u Šumaricama

Liturgija

20. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Jelisavetini ljubavni jadi zbog molera

20. 10.
19:00

Galerija Biblioteke Dani češke kulture: predavanja "František Aleksandar Zah i odbrana Srbije", "Nova Evropa - Masarikovo shvatanje problema malih naroda"

20. 10.
19:00

Spomen-muzej 21. oktobar Bdenje; Promocija poeme "Glasovi neba pod zemljomOktoh 2016: Kragujevačko pevačko društvo - Đorđe Catić

20. 10.
18:00

Konak kneza Mihaila Izložba "Kultura sećanja: Ko ne pamti, iznova proživljava" - do 21. novembra

19. 10.
18:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje i projekcija e-publikacije "Stopama besmrtnih"

19. 10.
18:00

Narodni muzej Predavanje ’’O Bogu, slobodi i stradanju’’ - rabin Isak Asiel

19. 10.
18:00

Pozorište za decu Hrabri olovni vojnik (6+) poklon-ulaznice PPNS

19. 10.
13:00

Dom omladine Izložba "Kragujevac - Sećanje" - do 24. oktobra

19. 10.
12:00

Svečana sala PMF Startit mit-ap u Kragujevcu 

18. 10.
19:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje romana "Iskupljenje" - Bratislav Milanović

17. 10.
22:00

Kontakt galerija SKC Koncert: Jazz Monday

17. 10.
20:30

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Radnički-Radnički 2016, Druga liga-Jug B, 1. kolo

16. 10. 
13:00

Hala Jezero

Košarka (m): KKK Radnički-Student, I liga-Zapad, 2. kolo

15. 10.
20:30

Hala Jezero

Mali fudbal: Lsm Lida-Kmf Ekonomac, turnir Lige šampiona

15. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Joakiminterfest: "Edit Pjaf u vrtlogu sreće" (Teatar Al. Davila Pitešti)

15. 10.
20:00

Šumadija sajam Šumadija fest 2016, dan drugi

15. 10.
18:00

Hala Jezero Mali fudbal: Atina ’90-Mnk Nacional, turnir Lige šampiona

15. 10.
18:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Šumadija-Vojvodina, 3.kolo ŽKLS

15. 10.
14:30

Pozorište za decu Srpsko-ruski festival osnovnoškolskih teatara

15. 10.
12:00

Pozorište za decu Princeza na zrnu graška (4+) - poklon-ulaznice PPNS

14. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Joakiminterfest: "Mi smo oni na koje su nas roditelji upozoravali" (Bosansko narodno pozorište Zenica)

14. 10.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert "Odjeci Šopenijade"
14. 10.
20:00
Šumadija sajam Šumadija fest 2016, dan prvi

14. 10.
19:00

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički-Lokomotiva, 4. kolo Prve lige-zapad

14. 10.
19:00

Kutija šibica SKC Predstavljanje knjige "Einai"- Branka Selaković

13. 10.
21:00

SKC Koncert: Katarina Pejak & Friends

13. 10.
20:30

Hala Jezero Mali fudbal: Kmf Ekonomac-Atina ’90, turnir Lige šampiona

13. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Joakiminterfest: "Nataša" (Poljski teatar Bjalsko, Bjala)

13. 10.
19:00

Mali likovni salon Izložba slika Radojke Samardžije - do 2. novembra

13. 10.
19:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje knjige "Sanjivi svet od mesečine" - Mila Medigović Stefanović

13. 10.
18:00

Hala Jezero Mali fudbal: Mnk Nacional-Lsm Lida, turnir Lige šampiona

13. 10.
12-13:00

Kancelarija za mlade Mala škola finansija

12. 10.
20:30

Hala Jezero Mali fudbal: Ekonomac-Mnk Nacional, turnir Lige šampiona

12. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Joakiminterfest: "Moje dete" (Beogradsko dramsko pozorište, Beograd)

12. 10.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Oktoh 2016: Beltango trio

12. 10.
19:15 

Hala Gordana Bogojević Košarka (m): KKK Radnički-KK Klik, Kup Radivoja Koraća

12. 10.
18:00

Pozorište za decu Na belu nedelju (6+) - poklon-ulaznice PPNS

12. 10.
18:00

Hala Jezero Mali fudbal: Lsm Lida-Atina ’90, turnir Lige šampiona

12. 10.
18:00

Ogranak Biblioteke u Pivari Romansirane biografije slikara

11. 10.
20:00

Kontakt galerija SKC Izložba Contain - Vesna Ilić Darijević - do 27. oktobra

11. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Joakiminterfest: "Kafa i cigarete, pozdrav iz Beograda" (Atelje 212 Beograd)

11. 10.
19:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje pisca: Vjekoslav Vukadin

10. 10.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Konvivium muzikum 16/17: Kamerata akademika (Novi Sad)

10. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Joakiminterfest: "Voz" (Zvezdara Teatar, Beograd)

10. 10.
19:00

Galerija Biblioteke Dani češke kulture: Izložba "Porodica Fiala, najznamenitiji šumadijski Česi - Nenad Karamijalković - do 31. oktobra

09. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Joakiminterfest: "U agoniji" (PUK - Putujuće kazalište i Scena Ribnjak, Zagreb)

09. 10. 
15:00, 17:00

Hala Jezero X međunarodni odbojkaški turnir "Aleksandar Gigović Giga"

08. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Joakiminterfest: "San letnje noći" (Knjaževsko srpski teatar, Kragujevac)

08. 10.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Oktoh 2016: Trio Filuma

08. 10.
19:30

Hala Jezero Košarka (m): KKK Radnički-Ub, I liga-Zapad, 1. kolo

08. 10.
17:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Šumadija-C. zvezda, 1. kolo ŽKLS

08. 10.
15:00, 17:00

Hala Jezero X međunarodni odbojkaški turnir "Aleksandar Gigović Giga"

08. 10.
12:00

Pozorište za decu Cvrčak i mravi (5+) - poklon-ulaznice PPNS

07. 10.
22:00

Kontakt galerija SKC

Koncert: NaissBlue

07. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Joakiminterfest: "Sinovi umiru prvi" (Narodno pozorište Republike Srpske, Banja Luka) 

06. 10.
20:00 

Knjaževsko-srpski teatar San letnje noći

06. 10.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Oktoh 2016: Aleksandar Serdar

06. 10.
18:30

O. š. "Jovan Popović" NTC radionice za decu u Kragujevcu 2016/2017

06. 10.
12:00

Narodna biblioteka Predstavljanje knjige "PSSST! Dolazak vilenjaka" Boška Protića

05. 10.
19:00 

Galerija Rima

Izložba Radovana Kragulja - do 1. novembra

05. 10.
18:00

Ogranak Biblioteke u Staroj radničkoj koloniji Veče Književne omladine Srbije

05. 10.
18:00

Pozorište za decu

Crvenkapa i zbunjeni vuk (4+) - poklon-ulaznice PPNS

05. 10.
17:00

Dečja biblioteka

Škola recitovanja i negovanja kulture govora

05. 10.
17-20:00

Kancelarijа za mlade ’Zagrevanja’’ preduzetnika u Kragujevcu

04. 10.
20:00

Galerija SKC Izložba Zarobljeni u slobodi, autora Ljubiše Simovića - do 20. oktobra 

04. 10.
19:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje romana "Ćutanje iz gore" - Mirko Demić

03. 10.
22:00

Kontakt galerija SKC Džez veče

03. 10.
08:00

Dečja biblioteka Izložba "Čitamo i pišemo sa Anom Frank" - do 14. oktobra

02. 10.
18:00

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Junior, 4. kolo Super lige

02. 10.
11:00

Trg slobode Kragujevački polumaraton, godina četvrta

02. 10.
10:00

Jezeru u Šumaricama Pižonova kuhinja 2016

01. 10.
19:00

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički 1964 - Župa, 2. kolo Prve lige-Zapad

01. 10.
12:00

Pozorište za decu Labudovo jezero (7+)

SEPTEMBAR

30. 09.
22:00

Kontakt galerija SKC Koncert: Hašima

30. 09.
20:00

Kutija šibica SKC Ciklus: Politički film, projekcija sa diskusijom – U lavirintu laži

30. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Pidžama za šestoro

30. 09.
17-22:00

Đački trg i ulica Branka Radičevića Noć istraživača

29. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar San letnje noći - odložena za 6. oktobar

29. 09.
19:00

Galerija Biblioteke Dani češke kulture: Predavanje "Zašto čitamo češke pisce"

28. 09.
20:00

Kontakt galerija SKC Književno veče: Ezopide, Nenad Glišić

28. 09.
19:00 

Spomen-park

Izložba "Punctum saliens" Marka Terzića - do 19. oktobra

28. 09.
18:00

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Izvor BB, 2. kolo Super lige

28. 09.
18:00

Galerija Biblioteke Đelem fest - putujući festival promocije nacionalnih manjina

28. 09.
18:00

Pozorište za decu Petar Pan 7+, poklon-ulaznice PPNS

27. 09.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Koncert gudačkog kvarteta Vonder strings

27. 09.
19:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje knjige "Upotreba istorije: razgovori sa Andrejem Mitrovićem - Miloš Jevtić"

26. 09.
20:30-22:30

Domu omladine Svetski dan kontracepcije 2016

25. 09.
20-22:00

Prvа kragujevačkа gimnazijа Teslin vremeplov i u Kragujevcu, dan treći

24. 09.
20-22:00

Prvа kragujevačkа gimnazijа Teslin vremeplov i u Kragujevcu, dan drugi

24. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Prevaranti u suknji

24. 09.
12:00

Pozorište za decu Basne iz senke 3+, poklon-ulaznice PPNS

24. 09.
12:00

Kod "Sata" Pešačka vodička tura ’"Kolevka srpske industrije"

24. 09.
11:30

Kod Krsta Maraton Gorana Nikolića za Ginisa

23. 09.
20-22:00

Prvа kragujevačkа gimnazijа

Teslin vremeplov i u Kragujevcu, dan prvi

23. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar  Opet plače, al’ sad od sreće

23. 09.
12:00

Muzej "21. oktobar"

Promocija Spomenice "Spomen-park Kragujevački oktobar 1953-2016, Muzej 21. oktobar 1976-2016"

22. 09.
22:00

Letnja scena SKC Koncert: The Cave Children

22. 09.
19:00

Mali likovni salon Izložba slika Jelene Čonjagić-Spasojević - do 12. oktobra

21. 09.
18:00

Pozorište za decu Kraljević Marko 6+, poklon-ulaznice PPNS

21. 09.
17:00

Kontakt Galerija SKC Multiverzitet: Radionica za gitariste sa Nikolom Stajić

21. 09. 
12:00

Knjaževsko-srpski teatar Gusari

20. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Moje bivše, moji bivši

20. 09.
20:00

Kontakt Galerija SKC Koncert studenata harmonike – FILUM

20. 09.
19:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje zbirke priča Tatjana Janković "Danas sam bila u našoj kući"

17. 09.
12:00

Pozorište za decu Radoznalo slonče 4+, poklon-ulaznice PPNS

16. 09.
19:00

Kutija šibica SKC Ciklus: Politički film, projekcija sa diskusijom – Crveni i crni

15. 09.
19:00

Galerija Biblioteke Godišnja svečanost UG "Biram Kragujevac"

14. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Opet plače, al’ sad od sreće

14. 09.
18:00

Pozorište za decu Magareća koža 5+, poklon-ulaznice PPNS

13. 09.
20:00

Kontakt galerija SKC Izbor iz Zbirke grafika Odeljenja za istoriju umetnosti Narodnog muzeja Kragujevac - do 6. oktobra

13. 09.
18:00

Galerija Biblioteke Ljubomir Stepanović i Savez Srba u Rumuniji

12. 09.
19:00

Galerija Biblioteke Izložba Tatjane Zahar - do 25. septembra

10. 09.
12:00

Pozorište za decu Hoću da budem veliki 4+, poklon-ulaznice PPNS

08. 09.
12:00

Galerija Biblioteke Predstavljanje novog broja Kragujevačkog čitališta

07. 09.
18:00

Pozorište za decu Pepeljuga 3+, poklon-ulaznice PPNS

06. 09.
20:00

Galerija SKC Izložba Transfiguracije, autorke Anite Bunčić - do 30. septembra

03. 09.
22:00

Letnja scena SKC Koncert: Stray Dogg

03. 09.
12:00

Pozorište za decu Crvenkapa i zbunjeni vuk 4+, poklon-ulaznice PPNS

02. 09.
22:00

Letnja scena SKC Koncert: Jure Pukl i Sava Miletić NY Project

AVGUST

21. 08.
19:30

Knjaževsko-srpski teatar Javna projekcija radova polaznika letnje filmske radionice (FRKA)

19. 08.
22:00

Letnja scena SKC Koncert: Alex Kelman – Siberian Pop

JUL

4. JUL - 31. AVGUST: LETO ZA MLADE U KRAGUJEVCU

29. 07.
19:00

Kutija šibica SKC Predstavljanje knjige: Negde između, Iskra Peneva

28. 07.
21:30

SKC Koncert: Trio Sveti
28. 07. 
16-18:00

Američki kutak

Radionica: Trio Sveti

27. 07.
21:00

Kutija šibica SKC

Projekcija filma: Puki svedok, Pol Polanski

27. 07.
18:30-20:30

Veliki park  Apoteka Kragujevac u akciji ’Zdravo leto’

23. 07.
10-16:00 

Delta park Letnja kampanja - dajte krv!

22. 07.
22:00

SKC Koncert: Barka Dilo

22. 07.
19:00

Kutija šibica SKC Ciklus Politički film: Krvava nedelja

20. 07.
21:00 

Klub UMMUS Koncert sastava Etnotrip (Slovenija)

20. 07.
19:00

Kutija šibica SKC Književno veče: Ne veruj rečima, Jelena Milenković Mladenović

20. 07.
18:30-20:30

Veliki park Apoteka Kragujevac u akciji ’Zdravo leto’

15. 07.
19:00

Kutija šibica SKC Ciklus Politički film: Wasted youth (Grčka)

12. 07.
20:00

Galerija SKC Izložba ’Transformacije, tradicionalno-moderno’ - do 15. avgusta

11. 07.
22:15

SKC Džez ponedeljak: Summer Jam

11. 07.
21:00

Institut za fiziku PMF CSU: Obeležavanje Dana nauke

10. 07.
19:00

Naučni klub CSU CSU: Obeležavanje Dana nauke

10. 07.
18:30

Narodni muzej Tesla dani 2016

10. 07.
18:30

Zastavina bašta Pivska oaza - Bir fest prvi put u Kragujevcu - dan deseti

09. 07.
18:30

Zastavina bašta Pivska oaza - Bir fest prvi put u Kragujevcu - dan deveti

08. 07.
18:30

Veliki park Apoteka Kragujevac u akciji ’Zdravo leto’ - svake sred do kraja leta

08. 07.
18:30

Zastavina bašta Pivska oaza - Bir fest prvi put u Kragujevcu - dan osmi

07. 07.
19:00

Narodna biblioteka Izložba "Tragom Teslinih otkrića" - do 22. jula

07. 07.
19:00

Narodni muzej Izložba "Predmeti od metala iz Zbirke pokućstva" Nataše Nikolić - do 31. avgusta

07. 07.
18:30

Zastavina bašta Pivska oaza - Bir fest prvi put u Kragujevcu - dan sedmi

06. 07.
18:30

Zastavina bašta Pivska oaza - Bir fest prvi put u Kragujevcu - dan šesti

05. 07.
20:00

Kontakt galerija SKC Izložba Milicea Jakšić "Ispod vode - iznad vode / Ljudska figura u pokretu" - do 29. jula

05. 07.
18:30

Zastavina bašta Pivska oaza - Bir fest prvi put u Kragujevcu - dan peti

04. 07.
18:30

Zastavina bašta Pivska oaza - Bir fest prvi put u Kragujevcu - dan četvrti

04. 07.
10-17:00 

Pešačka zona Letnja kampanja - dajte krv!

03. 07.
18:30

Zastavina bašta

Pivska oaza - Bir fest prvi put u Kragujevcu - dan treći

03. 07.
11:00

Đački trg

Strip konferencijа: Kragujevac, godine šeste - dan treći

02. 07.
20:00 

Hala Jezero

Košarka: UG Kaldrmaš i KKK Radnički za Juliana

02. 07.
18:30

Zastavina bašta Pivska oaza - Bir fest prvi put u Kragujevcu - dan drugi

02. 07.
11:00

Đački trg Strip konferencijа: Kragujevac, godine šeste - dan drugi

01. 07.
18:30

Zastavina bašta Pivska oaza - Bir fest prvi put u Kragujevcu - dan prvi

01. 07.
17:00

Đački trg Strip konferencijа: Kragujevac, godine šeste - dan prvi

Foto: Predrag Cile Mihailović 


Print Friendly and PDF

Komentara (0)



Dodaj komentar