Prvi Prvi na Skali
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement
  • Advertisement

 
 

Događaji

31.12.2015

Kalendar događaja u Kragujevcu, jul-decembar 2015.

Prvi Prvi na Skali
http://www.prviprvinaskali.com/clanci/kragujevac-bez-gmo/za-srbiju-bez-gmo-mars-protiv-monsanta-2017.html http://www.prviprvinaskali.com/clanci/apeli/za-nedin-oporavak-i-bolju-buducnost.html http://www.prviprvinaskali.com/clanci/dom/roditelji/dozivotni-zatvor-za-ubice-dece.html http://www.prviprvinaskali.com/strane/podrzi-ppns.html

DECEMBAR

31. 12.
00:00

Dom omladine Promocija novog albuma Osvajača "Sad je na mene red"

31. 12.
12:00–15:00

Klub-galerija Doma omladine Koncert u podne: Vesele osamdesete

30. 12.
21:00

Klub-galerija Doma omladine Novogodišnji koncert Škole rok muzike Oktava

28. 12.
20:00

Scena Slavica Slaja Urošević Projekcija filma "Čvorovi"

28. 12.
13:00

Narodna biblioteka Druženje sa čitaocima

27. 12. 
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

Priredba škola folklora SA "Smilje"

27. 12.
20:00

Scena Slavica Slaja Urošević Projekcija filmova: "No doves fly here", "I ja sam ovde", "Vrućina"

27. 12.
11:00

Druga kragujevačka gimnazija Predavanje prof. Đoka Zečevića (SPOS, forum Brdsko-planinsko pčelarenje)

26. 12.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Svečani koncert hora GAKH "Liceum"

26. 12.
20:00

Scena Slavica Slaja Urošević Projekcije filmova: "Trema" Milene Arsić i "Ujed pčele u Velikim Pčelicama" Marka Đorđevića

26. 12.
18:30

Hala h. Šumarice Košarka (m): KKK Radnički-C. zvezda, 11. kolo Kadetske lige Srbije

26. 12.
17:00

Scena Slavica Slaja Urošević Baš Čelik - Predstava Dečija pozorišne radionice

26. 12.
17:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Šumadija-Vojvodina, 13. kolo Prve lige

26. 12.
13:00

Druga kragujevačka gimnazija Humanitarni turnir u kuglanju

26. 12.
11:00

Osnovna škola u Borču Manifestacija "Despotova povelja"

25. 12.
20:00

Scena 303 (PZD) Čikaške perverzije

24. 12.
19:00

Mali likovni salon Akvizicije 2014.-2015. - do 31. januara

24. 12.
18:00

Galerija Politehničke škole Humanitarna aukcija dečijih crteža

24. 12.
18:00

Ekonomski fakultet Prezentacija praksi u inostranstvu

23. 12.
20:00

Prva kragujevačka gimnazija Humanitarni koncert za petogodišnju devojčicu Milicu Jović

23. 12.
18:00

Pozorište za decu ČAROBNA NOĆ (3+), premijera - poklon-ulaznice PPNS

22. 12.
20:00

Hala Jezero Odbojka (ž): Kraguj Volejform-C. zvezda, 1/4-finale Kupa Srbije

22. 12.
19:00

Spomen-park

Dani Meksika u Kragujevcu - Ciklus savremenog meksičkog filma: Potraga

22. 12.
18:00

Narodna Biblioteka Promocija knjige "Prodajni ciklus" Nikole Lazovića

22. 12.
13:30

Hala Gordana Bogojević Šesti Memorijal ’’Gordana-Goca Bogojević’’

21. 12.
20:00

Kutija šibica SKC

Predstavljanje romana "Knjiga" Vladislava Radakа

21. 12.
19:00

Kod Krsta Protest: Novinari ne kleče

19. 12.
17:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Šumadija-Novosadska ŽKA, 12. kolo Prve lige

19. 12.
13:00

Klub Vidosav Predstavljanje knjige "Beleška o piscu" Andreja Popovića

19. 12.
12:00

Pozorište za decu AH, TAJ ZMAJ (4+) - poklon-ulaznice PPNS

17. 12.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Do gole kože

17. 12.
19:00

Spomen-park Dani Meksika u Kragujevcu - Ciklus savremenog meksičkog filma: Žal

17. 12.
18:00

Konak kneza Mihaila Obrenovića Promocija knjige "Knez Miloš i Crnuća – priča o prvoj prestonici"

17. 12.
18:00

Narodna biblioteka-Ogranak u St. koloniji Predstavljanje zbirke poezije "Dajte mi klavir" Gorice Pantović

16. 12.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Bašta sljezove boje

16. 12.
20:00

Prva gimnazija Koncert Souvenir - West East

16. 12.
19:00

Dramski studio Doma omladine Baš čelik

16. 12.
18:00

Pozorište za decu LEPOTICA I ZVER (3+) - poklon-ulaznice PPNS

16. 12.
18:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Šumadija-Spartak, 11. kolo Prve lige

16. 12.
12:00

Knjaževsko-srpski teatar

Tri praseta - premijera

15. 12.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Pidžama za šestoro

15. 12.
19:00

Spomen-park Dani Meksika u Kragujevcu - Ciklus savremenog meksičkog filma: U mestu

15. 12.
19:00 

Scena 303 (PZD) Priče u nedogled, stend-ap komedija

15. 12.
18:00

Narodna biblioteka Predstavljanje zbornika "Stanislav Krakov: avangarda, margina, nasleđe"

14. 12.
22:00

Kontakt galerija SKC Džez ponedeljak

14. 12.
20:00

Večernja scena 303, PZD KOKOŠKA

14. 12.
18:00

Narodna biblioteka Izložba studenata Filuma - do 25. decembra

13. 12.
20:00

Hala Jezero Odbojka (ž): Kraguj Volejform-Vizura, 9. kolo Viner lige

13. 12.
17:00

Hala Jezero Košarka (m): KKK Radnički-Kopaonik, 8. kolo Druge lige-Zapad 2

13. 12.
07:15

Kod Krsta Akcija u području Boračkog krša

12. 12.
16:00

Hala hotela Šumarice Košarka (m): KKK Radnički-Nibak, 8. kolo Kadetske lige Srbije

12. 12.
17:00

 Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Radnički-C. zvezda, 10. kolo Prve lige

12. 12.
17:00

Hala Jezero Veliki godišnji koncert CZNTK Abrašević - Prvi izvođački ansambl

12. 12.
12:00

Pozorište za decu CRVENKAPA I ZBUNJENI VUK (6+) - poklon-ulaznice PPNS

12. 12.
12:00

Hala Jezero Veliki godišnji koncert CZNTK Abrašević - Koncert škole narodnih igara

12. 12.
10:00

Biznis inovacioni centar Besplatan seminar "Radni staž"

11. 12.
22:00

SKC Koncert benda Špajz!

11. 12.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Prevaranti u suknji

11. 12.
19:00

Hala Jezero Odbojka (m): Radnički-Zvezda, 8. kolo Viner lige - ulaz slobodan

11. 12.
19:00

Kutija šibica Predstavljanje članova Književnog kluba Velimir Rajić – Aleksinac

10. 12.
21:00

SKC Hobby Horse, koncert italijanskog trija

10. 12.
20:00

Prva gimnazija

Duhovni kontrapunkt - koncert Kragujevačkog pevačkog društva

10. 12.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Dnevnik jednog ludaka

10. 12.
19:00

Mostovi Balkana Crteži i digitalne grafike Matije Rajkovića - do 24. decembra

09. 12.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Bašta sljezove boje - repriza

09. 12.
19:00

Spomen-park

Dani Meksika u Kragujevcu - Ciklus savremenog meksičkog filma: Pogođeni
09. 12.
19:00

Kontakt galerija

Književno veče: Predstavljanje knjige Slobodan Lazarević "Tradicija i memorija"

09. 12.
18:00

Pozorište za decu MAGAREĆA KOŽA (5+) - poklon-ulaznice PPNS

09. 12.
18:00

Narodna biblioteka Promocija novih knjiga Alis Manro

09. 12.
16:30, 18:00

Univerzitetska galerija

Dani Meksika u Kragujevcu: Prezentacija "Skica Meksika", Izložba Fride Kalo - do 30. decembra

08. 12.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Jelisavetini ljubavni jadi zbog molera

08. 12.
19:00

Narodna biblioteka-Ogranak u St. koloniji Turbo-folk u (ne)kulturi

08. 12.
18:00

Narodna Biblioteka Obeležavanje 75 godina Bokserskog kluba Radnički

07. 12.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Bašta sljezove boje - premijera
06. 12.
19:00

Hala Jezero

Rukomet (m): Radnički-Jugović, 11. kolo Super lige

06.12.
16:30

Hala Gordana Bogojević Košarka (m): KKK Radnički-Radnički 1950, 6. kolo Regionalne juniorske lige

06. 12.
11:00

Dvorište Rektorata Otvaranje parka doktora stomatologije

05. 12.
20:00 

Pozorište za decu Koncert VIS Balkanofonija

05. 12.
19:30

Hala Jezero Košarka (m): KKK Radnički-Trepča, 8. kolo Druge lige-Zapad 2

05. 12.
17:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Šumadija-Bor, 9. kolo Prve lige

05. 12.
16:30

Hala Jezero Košarka (m): KKK Radnički-Mladost, 7. kolo Kadetske lige Srbije

05. 12.
13:00

Fakultet medicinskih nauka Sportski dan, predstavljanje revije radova

05. 12.
12:00

Pozorište za decu PEPELJUGA (3+) - poklon-ulaznice PPNS

05. 12.
12:00

Konak Mihaila Obrenovića (Narodni muzej) Izložba "Istorija slobodnog zidarstva u Srbiji" - do 5. januara

04. 12.
21:00

SKC Frame orchestra, koncert akustičnog sastava

04. 12.
21:00

Oblomov CD Ministar

04. 12.
20:30

Sala PMF Predstava "Sanatorijum"

04. 12.
20:00

Restoran Vodenica Humanitarno veče za obnovu manastira Đurđevi stupovi i otkup zvona

03. 12.
19:00

Kutija šibica SKC Književno veče "O emocijama i energiji"

02. 12.
19:00 

Kutija šibica SKC Književno veče "Nešto naše"

02. 12.
18:00

Pozorište za decu DO POSLEDNJEG ŠAHA (4+), Dramski studio "Petar pan" - poklon-ulaznice PPNS

01. 12.
20:00 

Kontakt galerija SKC Izložba "Životinje" Mihaila Vasiljevića - do 25. decembra

01. 12.
19:00

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički-Zvezda, 10. kolo Super lige

01. 12.
18:00

Narodna biblioteka XVI Krajički likovni salon - do 8. decembra

01. 12.
18:00

Plaza Svetski dan borbe protiv side

NOVEMBAR

30. 11.
22:00
Kontakt galerija SKC Džez ponedeljak
30. 11.
20:30 
Kontakt galerija SKC Dani izraelskog filma: Menadžer ljdskih resursa
30. 11.
20:00
Večernja scena 303 (PZD) ČORBA OD KANARINCA

30. 11.
19:00

Bogoslovija

Predstavljanje knjige "Patrijarh Pavle. Svetac kojeg smo poznavali"

29. 11.
20:30 

Kontakt galerija SKC Dani izraelskog filma: Grupna poseta

29. 11.
20:00

Oblomov Berza gramofonskih ploča

29. 11.
18:30

Hala Jezero Odbojka (m): Radnički-Partizan, 6. kolo Viner lige

29. 11.
16:30

Sala hotela Šumarice Košarka (m): KKK Radnički-Plana, 5. kolo Regionalne juniorske lige

28. 11.
20:30 

Kontakt galerija SKC Dani izraelskog filma: Restauracija

28. 11.
20:00

Čaurnica Romski karavan umetnosti - koncert grupe Kal

28. 11.
20:00

Hala Jezero Odbojka (ž): Kraguj Volejform-Spartak, 7. kolo Viner lige

28. 11.
20:00

Sala PMF Revija narodnih nošnji Srbije

28. 11.
19:00

Klub Vidosav Vojnička naselja u Vojvodini - projekcija dokumentarca 

28. 11.
18:00

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički-Dobrudža, 3. kolo Čelendž kupa

28. 11.
17:00

Hala Gordana Bogojević Košarka (ž): Radnički-Student, 8. kolo Prve lige

28. 11.
12:00

Pozorište za decu CVRČAK I MRAVI (5+) - poklon-ulaznice PPNS

27. 11.
20:30 

Kontakt galerija SKC Dani izraelskog filma: Fusnote

27. 11.
19:00

Pozorište za decu KAMENJE - premijera

26. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Jelisavetini ljubavni jadi zbog molera

26. 11.
19:00

Pozorište za decu KAMENJE - pretpremijera

26. 11.
19:00

Kontakt galerija SKC Dani izraelskog filma: Bez tolerancije

26. 11.
19:00

Mostovi Balkana Izložba kolaža i dekolaža Nikole Govedarice - do 9. decembra

26. 11.
18:00

Amidžin konak Izložba "Valjevo - grad bolnica (1914-1915)" - do 26. decembra

25. 11.
21:00

SKC Poslednja želja Dragiše Nedovića, promocija drame

25. 11.
18:00

Pozorište za decu KNEGINJICA I ZAGONETKE (6+) - poklon-ulaznice PPNS

24. 11.
20.00

Knjaževsko-srpski teatar Do gole kože

24. 11.
19:30

Hala Jezero Košarka (m): KKK Radnički-KK Partizan, prijateljska

24. 01.
17:00

Hala Park

Rekreacija - besplatni javni trening

24. 11.
10:00

Hotel Kragujevac Youth Speak Forum

23. 11.
20.00

Knjaževsko-srpski teatar Moje bivše, moji bivši

23. 11.
19:00

Narodna biblioteka Književnost mlade Bosne - Branislava Milošević, Ivana Erić, izložba traje do 30. novembra

21. 11.
21:00

SKC Ivana i Picek, koncert zagrebačke kantautorke

21. 11.
14-17:00

Pozorište za decu Kamenje - slobodan ulaz na probu

21. 11.
12:00

Pozorište za decu USPAVANA LEPOTICA (3+) - poklon-ulaznice PPNS

20. 11.
22:00

SKC Divert i Larska, koncert

20. 11.
20.00

Knjaževsko-srpski teatar Dnevnik jednog ludaka

20. 11.
12.00

Dečja biblioteka

Matine sa piscem - gost Jasminka Petrović

19. 11.
18:00

Narodna biblioteka Promocija knjige "Maturski ples" Bube Stanković-Rašković

18. 11.
19:00

Bogoslovija Monodrama "Beleg 5027 - Slovo o Apisu"

18. 11.
18:30

SC Park Vaterpolo: Radnički-Naisa, 1/4-finale Kupa Srbije

18. 11.
18:00

Pozorište za decu ALISA U ZEMLJI ČUDA (7+) - poklon-ulaznice PPNS

17. 11.
20:30

Hala Šumarice Košarka (m): KKK Radnički-Radnički 1950, 3. kolo Regionalne juniorske lige

17. 11.
20:00

Večernja scena 303 (PZD) Stend ap "Đavo iz jagode" - Srđan Dinčić

14. 11.
22.00

Dom omladine Koncert benda Irish Stew

14. 11.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Zeleni zraci 

14. 11.
19:00

Klub Vidosav

Predstavaljanje knjige "Ataka na Itaku" Mirka Demića

14. 11.
18:00

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Minakva, 9. kolo Super lige

14. 11.
17:00

Hala Gordana Goca Bogojević Košarka (ž): Šumadija-Radnički, 7. kolo Prve lige

14. 11.
15:00

Hala Jezero Košarka (m): KKK Radnički-KK Zemun, 3. kolo Kadetske lige Srbije

14. 11.
13:30

Stadion Čika Dača Fudbal: Radnički 1923-Bačka, 14. kolo Prve lige

14. 11.
12:00

Pozorište za decu PUT PO SVET NA TROTINETU - poklon-ulaznice PPNS

14. 11.
12-15:00

Plaza Svetski dan dijabetesa u Kragujevcu

14. 11.
10:00

Jezero Bubanj Čišćenje jezera Bubanj

14. 11.
10:00

SC Park Plivački Kup Kragujevca - četvrti put

13. 11.
21:00

SKC Koncert kompozitora i gitariste Argo Vals

13. 11.
20.00

Knjaževsko-srpski teatar Prevaranti u suknji

13. 11.
14-17:00

Plaza Svetski dan dijabetesa u Kragujevcu

12. 11.
20:00

Večernja scena 303, PZD KOKOŠKA

12. 11.
20.00

Knjaževsko-srpski teatar Jelisavetini ljubavni jadi zbog molera

12. 11.
19:00

Galerija Narodnog muzeja Izložba fotografija "Some cities" Ivana Arsenijevića - do 15. decembra

12. 11.
19:00

Mostovi Balkana Izložba slika i crteža Nevene Kostić - do 25. novembra

12. 11.
14-17:00

Plaza Svetski dan dijabetesa u Kragujevcu

11. 11.
18:00

Pozorište za decu PETAR PAN (7+) - poklon-ulaznice PPNS

10. 11.
20:00

Kontakt galerija SKC

Izložba "Leistung" Predraga Terzića - do 30. novembra

10. 11.
20.00

Knjaževsko-srpski teatar Gospođa ministarka

10. 11.
19:00

Galerija Rima Izložba Radomira Damnjanovića Damnjana - do 25. novembra

09. 11.
19:00

Narodna biblioteka Izložba i zbornik "Vedrine i sete Branka Ćopića (1915-2015)" - izložba traje do 21. novembra

08. 11.
13:00

Hala Jezero Rvanje: Radnički-Spartak, 8. kolo Prve lige

08. 11.
12:00

Sala iza SKC

Kapuera angola u Kragujevcu

07. 11.
20:30

Knjaževsko-srpski teatar Amira Medunjanin prvi put pred Kragujevčanima

07. 11.
19:30

Hala Jezero Košarka (m): KKK Radnički-Sloga Despotovac, 4. kolo Druge lige

07. 11.
18:00

Kutija šibica Kapuera angola u Kragujevcu

07. 11.
17:00

Hala Gordana Goca Bogojević Košarka (ž): Šumadija-Zvezda, 5. kolo Prve lige

07. 11.
12:00

Pozorište za decu HRABRI OLOVNI VOJNIK (5+) - poklon-ulaznice PPNS

06. 11.
21:00

Dom omladine Koncert grupe Artan Lili

06. 11.
20.00

Knjaževsko-srpski teatar Jelisavetini ljubavni jadi zbog molera

06. 11.
18:00

Narodna biblioteka-Ogranak Kolonija

Zašto su prazne srpske kolekve, autorke Biljane S. Spasić

06. 11.
12:00

Narodna biblioteka Koncert klase studenata i učenika mr Vojislava Spasića

05. 11.
20.00

Knjaževsko-srpski teatar Pidžama za šestoro

05. 11.
19:00

Narodna biblioteka

Spomenica srpskog vojnog vazduhoplovstva

05. 11.
19:00

Mali likovni salon Izložba slika i asamblaža Milivoja Miše Štulovića - do 21. decembra

05. 11.
18:00

Prva gimnazija

Čitanka uživo - gost: Nemanja Stanković

05. 11.
13:00

Kuća prote Miloja Barjaktarovića Izložba "Bojadžijski zanat u Kragujevcu i okolini" - do 31. mart 2016.

04. 11.
20:30

Sala PMF Sanatorijum - fatamorganična crna komedija

04. 11.
19:00

Univerzitetska galerija Izložba slika i crteža Željka Đurovića - do 4. decembra

04. 11.
19:00

Svečana sala Prve gimnazije

Promocija knjige "JА ili ja, ko sam ja?" Lazara Trifunovića

04. 11.
18:00

Pozorište za decu HILPERIK (4+) - poklon-ulaznice PPNS

04. 11.
18:00

Kontakt galerija SKC "Reč vrata otvara – razgovori sa Draganom Dragojlovićem"

03. 11.
20:00 

Galerija SKC Izložba "Predeli" Marije Gavrilović - do 7. decembra

02. 11.
22:00

Kontakt galerija SKC Džez ponedeljak

02. 11.
18:00

Narodna biblioteka Izložba "Skulpture" akademskog vajara Biljane Ristić 

01. 11.
20.00

Knjaževsko-srpski teatar Nećeš, razbojniče! – Kazalište Virovitica, slobodan ulaz

01. 11.
18:00

Sala Šumarice Košarka (m): KKK Radnički - KK Basket Top, 1. kolo Regionalne juniorske lige 

01. 11.
17:00

Hala Gordana Goca Bogojević Odbojka (ž): Smeč 5-Fortuna, 2. kolo Međuokružne lige

01. 11.
16:00

Hala Jezero Odbojka (ž): Kraguj Volejform-Dinarmo, 3. kolo Super lige

ОКТОBAR

31. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Jelisavetini ljubavni jadi zbog molera

31. 10.
18:00

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Jagodina, 7. kolo Super lige Srbije

31. 10.
17:00

Hala Gordana Goca Bogojević Košarka (ž): Radnički-Vrbas, 5. kolo Prve lige

31. 10.
12:00

Pozorište za decu Petar Pan (7+) - poklon-ulaznice PPNS

30. 10.
22:00

Dom omladine Koncert: Samostalni referenti (ska, Beograd)
30. 10.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar XVI Međunarodni džez festival: Serbian Jazz BRE (Srbija), Firebirds (Danska)
30. 10.
20:00
Hala Jezero Odbojka (m): Radnički-Ribnica, 2. kolo Super lige

29. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar XVI Međunarodni džez festival: Lia Pale (Austrija), Christof Lauer&Rainer Tempel (Nemačka)

29. 10.
20:00

Scena 303, Pozorište za decu Čorba od kanarinca

29. 10.
19:00

Mostovi Balkana Izložba slika Irene Pašić - do 11. novembra

28. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Moje bivše, moji bivši

28. 10.
18:00

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Naisa, 5. kolo Super lige

28. 10.
18:00

Konak kneza Mihaila, Narodni muzej Izložba ’Dodirnimo prirodu 2’ - do 30. novembra

28. 10.
18:00

Pozorište za decu Tri kineske priče (6+) - poklon-ulaznice PPNS

27. 10.
11:00

Muzej 21. oktobar Književni susreti "Dosta su svetu jedne Šumarice"

26. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Hladnjača za sladoled

26.-30. 10.
20:00

Dom omladine KRAF 09. - filmovi, tribine, izložbe

26. 10.
19:00

Univerzitetska galerija Koncert Igora Lazić (horna) i Miloša Veljkovića (klavir)

25. 10.
17:00

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Jomi (Italija), 2. kolo Kup pobednika kupova

25. 10.
12:00

Hala Jezero Rvanje: Radnički-Kragujevac, 5. kolo Prve lige

24. 10.
21:00

Kutija šibica SKC Francuski filmski karavan - Ciklus "Novi francuski film": Hipokrat

24. 10.
19:00

Kutija šibica SKC Francuski filmski karavan - Ciklus "Novi francuski film"Bird People

24. 10.
18:00

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Jomi (Italija), 2. kolo Kup pobednika kupova

24. 10.
17:00

Hala Gordana Goca Bogojević Košarka (ž): Šumadija-Student, 3. kolo Prve lige

24. 10.
15:00

Hala Jezero

Rvanje: Radnički-Radnički SO, 4. kolo Prve lige

24. 10.
14:30

Stadion Čika Dača Fudbal: Radnički 1923-Donji Srem, 11. kola Prve lige

24. 10.
12:00

Ispred Muzeja 21. oktobar Univerzitetska trka sećanja - V/3

24. 10.
12:00

Pozorište za decu Pepeljuga (3+) - poklon-ulaznice PPNS

23. 10.
21:00

Kutija šibica SKC Francuski filmski karavan - Ciklus "Novi francuski film": Kineski rebus (Francuska, 2013, 117’)

23. 10.
20:30

Sala PMF "Sanatorijum - Akademsko pozorište SKC, repriza predstave

23. 10.
20:00

Scena 303, Pozorište za decu Kokoška

23. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Prevaranti u suknji

23. 10.
19:00

Kutija šibica SKC Francuski filmski karavan - Ciklus "Novi francuski film": Čovek koga su previše voleli

23. 10.
18:00

Narodna biblioteka-Ogranak u Staroj koloniji Promocija knjige Violete Aleksić "Dan kada se ’Bre’ vratilo kući"

22. 10.
21:00

Dom omladine Miki Pack feat. Laza ČBS - Unplugged

21. 10.
19:00

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički-Železničar, 5. Super lige

22. 10.
20:00

Scena 303, Pozorište za decu Dogodine u isto vreme - gostujuća predstava

22. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Jelisavetini ljubavni jadi zbog molera

22. 10.
18:00

Narodna biblioteka Narod bez šanse - dr Momčilo Diklić

21. 10.
20:00

Galerija SKC Izložba "Stalne galerije antiratne digitalne umetnosti"

21. 10.
19:00

Galerija Rima Izložba slika Miodraga B. Protića - do 6. novembra

21. 10.
18:00

Pozorište za decu Petar Pan (7+) - poklon-ulaznice PPNS

21. 10.
11:00

Spomen-park Šumarice Veliki školski čas

20. 10.
20:00

Kontakt galerija SKC

Izložba "Zamenjeni: 2:1" Nikole Radića Lucatija - do 8. novembra

20. 10.
18:00

Muzej "21. oktobar"

Salon antiratne karikature - Kragujevac 2015

19. 10.
22:00

Kontakt galerija SKC Koncert "Džez veče"

19. 10.
17:00

Hala Jezero Memorijalni turnir "Aleksandar Gigović Giga": finale

19. 10.
15:00

Hala Jezero Memorijalni turnir "Aleksandar Gigović Giga": utakmica za treće mesto

18. 10.
18:00

Hala Jezero Memorijalni turnir "Aleksandar Gigović Giga": Niš-Partizan

18. 10.
16:00

Hala Jezero Memorijalni turnir "Aleksandar Gigović Giga": Niš-Partizan

18. 10.
13:00

Hala Jezero Rvanje: Radnički-Potisje, 3. kolo Prve lige 

17. 10.
22:00

Dom omladine Koncert: RNDM

17. 10.
19:00

Hala Jezero

Rukomet (m): Radnički-Kastrioti, Čelendž kup (prenos: IPSM)

17. 10.
17:00

Hala Gordana Goca Bogojević

Košarka (ž): Radnički-Kraljevo, 2. kolo Prve lige

17. 10.
12:00

Pozorište za decu

Hoću da budem veliki (4+) - poklon-ulaznice PPNS

16. 10.
20:00 
Sala PMF

Sanatorijum - Akademsko pozorište SKC

16. 10.
19:00

Muzej 21. oktobar

Izložba Nandora Glida i predstavljanje monografije dr Irene Subotić "O umetniku" - do 1. decembra

16. 10.
13:00
Konak kneza Mihaila

Izložba "Srpski novac od 13 do 21 veka" (iz zbirke Narodne banke Srbije) - do 16. novembra

15. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

Deseti Joakiminterfest: Pidžama za šestoro - Kraljevačko pozorište i Knjaževsko-srpski teatar

15. 10.
19:30

Hala Jezero

Košarka (m): KKK Radnički-Bane Raška, Druga liga-Zapad 2

15. 10.
19:00

Mostovi Balkana

Izložba grafika Koukija Tsuritanija - do 28. oktobra - do 28. oktobra

14. 10.
21:00

Dom omladine Koncert: Gvin Ešton (bluz, Australija/Engleska)

14. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Deseti Joakiminterfest: Palilulski roman - Beogradsko dramsko pozorište

14. 10.
18:00

Pozorište za decu Princeza na zrnu graška (4+) - poklon-ulaznice PPNS

13. 10.
21:00

Kontakt galerija SKC Denis Katanec - Pejotl Tour 2015.

13. 10.
20:00

Sala Prve gimnazije 41. OKTOH - L’ARSenic, klavirski kvintet

13. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Deseti Joakiminterfest: Princip Superstar (Mesečari) - Knjaževsko-srpski teatar

13. 10.
19:00

Univerzitetska galerija Koncertna promocija CD-a Vladimira Gligorića

12. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Deseti Joakiminterfest: Život stoji, život ide dalje - Bitef teatar

11. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Deseti Joakiminterfest: Plemena - Kazalište planet art i Exit teatar

11. 10.
19:15

SC Park Vaterpolo: Radnički-Jug, 4. kolo Triglav lige 

11. 10.
12:00-00:00

Čaurnica, Knežev arsenal

Humanitarni koncert za Dušicu Ristanović-Smiljković

10. 10.
19:30
Hala Jezero Šumadija fest
10. 10.
17:00
Hala Gordana Goca Blagojević Košarka (ž): Radnički-Vojvodina, 1. kolo Prve lige
10. 10.
15:00
Stadion Čika Dača Fudbal: Radnički-Sloboda, Prva liga

10. 10.
12:00

Pozorište za decu Ah, taj zmaj (5+) - poklon-ulaznice PPNS

09. 10.
20:30

SC Park Vaterpolo: Radnički-Jadran, Triglav lige

09. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Deseti Joakiminterfest: Pukotina - Bosansko narodno pozorište, Zenica

09. 10.
19:30

Hala Jezero Šumadija fest

09. 10.
22:00

Čaurnica, Knežev arsenal Koncert Barselona džipsi klezmer orkestra

09. 10.
18:00

KST, Mala scena Ljuba Tadić

Deseti Joakiminterfest: Promocija knjige "Viski i trubači" Miladina Ševarlića

08. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Deseti Joakiminterfest: Mrešćenje šarana - Narodno pozorište Republike Srpske, Banja Luka

08. 10.
19:00

Pozorište za decu Prva klupska izložba fotografija foto-kluba "Kragujevac" - do 23. oktobra

08. 10.
19:00

Narodna biblioteka Predstavljanje knjige priča "Po sećanju se hoda kao po mesečini" Vesne Kapor

08. 10.
18:00

KST, Mala scena Ljuba Tadić Deseti Joakiminterfest: Promocija monografije "Đuzine poslanice" Spasoja Ž. Milovanovića

07. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

Deseti Joakiminterfest: Kainov ožiljak - Šabačko pozorište

07. 10.
20:00

Sala Prve gimnazije 41. OKTOH - Duvački kvintet Beogradske filharmonije

07. 10.
19:30

Galerija Joakim

Deseti Joakiminterfest: Izložba pozorišnih plakata sa prethodnih festivala - izbor slikara Milivoja Štulovića

07. 10.
18:00

Pozorište za decu Lepotica i zver (3+) - poklon-ulaznice PPNS

06. 10.
20:00

Galerija SKC

Izložba "Mo(nu)menti - promenljivo lice sećanja" Marka Krojača - do 18. oktobra

06. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Princip Superstar (Mesečari)

06. 10.
19:00

Galerija Rima Izložba Biljane Đurđević - do 19. oktobra

06. 10.
19:00

Narodna biblioteka Predstavalje zbornika "Slava čitanju" Milana R. Simića

05. 10.
21:30

Kontakt galerija SKC Koncert - Džez ponedeljak

05. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Zeleni zraci

05. 10.
19:00

Narodna biblioteka Izložba "Simboli i Obrenovići"

04. 10.
20:00

Hala Jezero Košarka (m): Radnički 1950-Zekas 75, 1. kolo Regionalne košarkaske lige-Zapad (prenos: IPSM)

04. 10.
11:00

Centar grada Treći kragujevački maraton

03. 10.
20:00

Hala Jezero Rukomet (m): Radnički-Metaloplastika, 3. kolo Super lige (prenos: IPSM)
03. 10.
12:30
Kod Krsta Muzički doček biciklističkog karavana "Daj pedalu raku"
03. 10.
12:00
Pozorište za decu Petar Pan (7+), prva repriza

02. 10.
20:00

Mostovi Balkana

Grafike i slike Marije Sibinović - do 14. oktobra

02. 10.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Dnevnik jednog ludaka

02. 10.
19:00

Hala Jezero Mali fudbal: Ekonomac-Nis 92, 5. kolo Prve futsal lige (prenos: IPSM)

01. 10.
19:00

Mali likovni salon Grafike u tehnici mecotinte - do 18. novembra

01. 10.
18:00

Narodna biblioteka Predstavljanje zbornika radova "Nova realnost iz sopstvene sobe"

01. 10.
18:00

Pozorište za decu Petar Pan (7+), premijera

SEPTEMBAR

30. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Jelisavetini ljubavni jadi zbog molera

30. 09.
18:00

Pozorište za decu Petar Pan (7+), pretpremijera - poklon-ulaznice PPNS

29. 09.
20:00

Kontakt galerija SKC Izložba "Silver force" Marije Grahovac - do 16. oktobra

29. 09.
19:00

Narodna biblioteka Predavanje "Svet bez raka" - dr prirodne medicine Boško Mastilović

28. 09.
20:00

Prva gimnazija

Humanitarni koncert za Mladena Stevanetića

26. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Do gole kože
26. 09.
18:00
Hala Jezero

Rukomet (ž): Radnički-Kučevo, 3. kolo Super lige

26. 09.
12:00

Pozorište za decu Pepeljuga (3+) - poklon-ulaznice PPNS 

25. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Moje bivše, moji bivši

25. 09.
22:00

Studentski kulturni centar Koncert trija Killah Tofu

25. 09.
16:00

Đački trg, Studentski dom Sloboda, TC Plaza

Noć istraživača II - Kragujevac 2015.

24. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Pidžama za šestoro

24. 09.
19:00

Narodna biblioteka Promocija romana "Burnout" Andrije Matića

23. 09.
18:00

Hala Jezero Rukomet (ž): Radnički-Medicinar, Super liga, 1. kolo

23. 09.
18:00

Pozorište za decu Crvenkapa i zbunjeni vuk (4+) - poklon-ulaznice PPNS

22. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Hladnjača za sladoled

20. 09.
20:00

Vladičanski dvor

Priredba učenika osnovnih i srednjih škola Šumadije

19. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Jelisavetini ljubavni jadi zbog molera - prva repriza
19. 09.
20:00
Prva gimnazija Veče odseka za solo pevanje SMŠ "dr Miloje Milojević" - Šeste Gospojinske svečanosti
19. 09.
19:00
Eparhijski centar Izložba najboljih radova učenika osnovnih i srednjih škola Šumadijskog okruga - Šeste Gospojinske svečanosti
19. 09.
16-21:00
PMF XV izložba gljiva

19. 09.
12:00

Pozorište za decu Uspavana lepotica (3+) - poklon-ulaznice PPNS

19. 09.
12:00

"Kod Sata"

GTO: Obilazak Stare i Nove crkve

18. 09.
21:00

Dom mladine Koncert grupe Epilog

18. 09.
20:00

Mostovi Balkana Izložba slika Georga Redžeka - do 30. septembra

18. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar Jelisavetini ljubavni jadi zbog molera - premijera

18. 09.
19:00

Narodna biblioteka Teške godine uz dobre novine - 25. godišnjica nedeljnika "Vreme"

17. 09.
19:00

Kutija šibica SKC Predstavljanje knjige ’Poetika horora’ Dejana Ognjanovića

16. 09.
20:00

Knjaževsko-srpski teatar

Nadežda Petrović - monodrama Biljane Đurović

16. 09.
18:00

Pozorište za decu Mali princ (5+), Dramski studio "Petar Pan" - poklon-ulaznice PPNS

15. 09.
20:00

Scena "Slavica Slaja Urošević", Dom omladine Svinjograd

15. 09.
19:00

Kutija šibica SKC Predstavljanje knjige ’Vizantijski šeboj’ Nikole Aleksandra Marića

15. 09.
19:00

Narodna biblioteka Predstavljanje zbirke priča "Nevreme na raspuću"
14. 09.
20:00
Scena "Slavica Slaja Urošević", Dom omladine Posveta
14. 09.
19:00
Eparhijski centar Izložba radova na papiru "Četvorojevanđelje" Bojana Miljkovića - Šeste Gospojinske svečanosti

13. 09.
20:00

Scena "Slavica Slaja Urošević", Dom omladine

Epitaf

12. 09.
18:00

Narodna biblioteka, Ogranak u Staroj koloniji

Predstavljanje zbirki poezije Snežane Petrović "Za san daleko" i "Znam da me čuješ gde god bio"

12. 09.
12:00

Pozorište za decu Da li će damojed da zavoli sladoled? (5+), Dramski studio Doma omladine - 

12. 09.
12-14:00

Kod Krsta

Sunđer Bob u centru Kragujevca

11. 09.
20:00

Dom omladine

Humanitarni koncert "Music vs Cystic Fibrosis!" - pomoć Dušici Ristanović 

11. 09.
19:00

Kutija šibica SKC

Književno veče "Vežbe disanja" - Rolf Jakobsen

10. 09.
21:00

Studentski kulturni centar Koncert dueta Howling owl

10. 09.
20:00

Scena "Slavica Slaja Urošević", Dom omladine Čvorovi

10. 09.
19:00

Narodni muzej Izložba "Portreti i sećanja - Jevrejska zajednica Srbije pre Holokausta" - do 27. septembra

10. 09.
19:00

Narodna biblioteka Izložba "Za sva vremena - 110 godina od osnivanja Abraševića"

10. 09.
12:00

Narodna biblioteka Predstavljanje 39. broja "Kragujevačkog čitališta"

09. 09.
20:00

Kutija šibica SKC Predstavljanje zbirke poezije "Elipse" – Vladimira B. Perića

09. 09.
20:00

Scena "Slavica Slaja Urošević", Dom omladine Čvorovi

09. 09.
18:00

Pozorište za decu Labudovo jezero (7+) - poklon-ulaznice PPNS

08. 09.
20:00

Galerija SKC Izložba "Odnosi" Suzana Dželatović - do 2. oktobra

08. 09.
20:00

Scena "Slavica Slaja Urošević", Dom omladine Svinjograd

05. 09.
13:00 

Hala "Gordana Goca Bogojević" (Park) Trojka iz bloka - u Kragujevcu

05. 09.
12:00

Pozorište za decu Cvrčak i mravi (5+) - poklon-ulaznice PPNS

04. 09.
20:00

Mostovi Balkana Izložba slika i crteža Mitje Ficka - do 15. septembra

04. 09.
20:00

Kutija šibica SKC "Kineski sindrom" (SAD, 1979) - ciklus Politički film
03. 09.
19:00
Mali likovni salon Izložba mozaika Dragane Knežević - do 30. septembra
03. 09.
11:00
Knjaževsko-srpski teatar Komemoracija povodom smrti Borisa Aranđelovića

02. 09.
21:00

Knjaževsko-srpski teatar Iz glave

02. 09.
18:00

Pozorište za decu Radoznalo sločne (4+) - poklon-ulaznice PPNS

KNJIGE ZA BIBLIOTEKU U RODNOJ KUĆI DOMANOVIĆA


AVGUST

31. 08.
19:00
Narodna biblioteka Izložba "Evo mene, eto vas" - do 9. septembra
28. 08.
__:__
 

Šeste Gospojinske svečanosti: nastup Bore Dugića i Pavla Aksentijevića

23. 08.
20:00

Gradski bazeni Igre na vodi 2015. - finale

22. 08.
18:00

Gradski bazeni Igre na vodi 2015. - polufinale

21. 08.
20:30

Klub Vidosav 

Predstavljanje Kolje Mićevića, pesnika i prevodioca

21. 08.
18:00

Gradski bazeni

Igre na vodi 2015. - polufinale

20. 08.
19:00 
Mali likovni salon

Izložba crteža Miša Filipovca - do 2. septembra

19. 08.
20:00
Prva gimnazija

Svečana akademija udruženja "Biram Kragujevac"

19. 08.
20:00
Kutija šibica SKC

Književno veče Mirjane Andrić i Bogdana Cvetkovića

16. 08.
20:30
Knežev arsenal

Balkanski koncepti - XI Festival kamernih horova i vokalnih ansambala - svečano otvaranje

16. 08.
19-23:30
Veliki park (kod fontane)

Haos animatori

16. 08.
11:00
ŠK Radnički-Vodovod

Šahovski ’Turnir mladih’

14. 08.
19:00
Kutija šibica SKC

Predstavljanje knjige Aleksandra Milankovića "Sećanja. Snovi. Priviđanja."

13. 08.
20:00

Zastavina bašta

Koncert "Arhangela" i veče glume

13. 08.
18:15

Kod Krsta

Kragujevačka pešačka staza

12. 08.
09-12:00
Crveni krst (Sv. Markovića 7)

Akcija dobrovoljnog davanja krvi

10. 08.
13:00
Kuća Prote M. Barjaktarevića

Izložba rukotvorina u Kragujevcu - do 16. avgusta

08. 08.
21:00
Đački trg Praćenje finala SP u vaterpolu Srbija-Hrvatska
08. 08.
16:30
Stadion Čika Dača Ekipno atletsko prvenstvo Srbije
07. 08.
22:00
SKC Dušan Jevtović trio
06. 08.
20:00
Scena 303, Pozorište za decu Premijere kratkih filmova ’Papir trpi sve’ i ’Malisvet.com’ 
05. 08.
11:00
Saborna crkva Parastos stradalim Srbima u građanskom ratu u Hrvatskoj ’91.-’95.
03. 08.
19:00
Biblioteka, ogranak (L. Marinkovića 56) Izložba "Koljevka sjećanja" povodom 20. godišnjice progona Srba iz Hrvatske - do 15. avgusta

JUL

31. 07.
21:00
Prva gimnazija

Filmska kockica - letnji bioskopThe human centipede

30. 07.
21:00
Prva gimnazija

Filmska kockica - letnji bioskopSinister

30. 07.
20:00
Mostovi Balkana

Grafičke vizije 2 (Meksiko) - do 21. avgusta

30. 07.
19:00
Zastavina bašta

Monodrama "Led" - master rad Bogdana Milojevića

29. 07.
21:00
Prva gimnazija

Filmska kockica - letnji bioskopDrag me to hell

29. 07.
19:00
Kutija šibica  SKC

Predavanje Ivane Maksić o knjizi Silvije Federiči "Kaliban i veštica"

28. 07.
21:00
Bašta SKC

Trio Sveti: Marko Đorđević, Vasil Hadžimanov i Branko Trijić

28. 07.
20:00
Narodni muzej (Amidžin konak)

Izložba ’Prvi dan Prvog svetskog rata’ - do 28. septembra

26. 07.
18:00

Veliki park (kod fontane) Kragujevačko dečje leto: Sportsko zabavište

26. 07.
17:00

Veliki park II Evropsko univerzitetsko prvenstvo u basketu 3 na 3

26. 07.
09:00

Veliki park Zdravo leto u Kragujevcu: Besplatan čas joge velnes studija "Escape"

25. 07.
21:00

Hide park (Veliki park) Koncert benda Špajz!

25. 07.
17:00

Veliki park II Evropsko univerzitetsko prvenstvo u basketu 3 na 3

24. 07.
17:00

Veliki park II Evropsko univerzitetsko prvenstvo u basketu 3 na 3
23. 07.
22:00
Čaurnica, Knežev arsenal Koncerti: Čaras, Sofa Kru
23. 07.
21:00
Woodland Resort Otvaranje II Evropskog univerzitetskog prvenstva u basketu 3 na 3
23. 07.
20:00
Sala Skupštine grada Projekcija dokumentarnog filma o Sirenu i Kragujevcu
22. 07.
20:00
Kutija šibica SKC

Veče kratkih priča

18. 07.
17:00
Bazeni SC Park

Međunarodno takmičenje u visinskim skokovima u vodu

18. 07.
11-18:00
Delta park

Letnja kampanja dobrovoljnog davanja krvi

17. 07.
19:00
Kutija šibica SKC

Projekcija filma "Syriana" (2005)

16. 07.
21:00
Prva gimnazija Filmska kockica - letnji bioskopThe theory of everything (2014)

15. 07.
21:00

Prva gimnazija Filmska kockica - letnji bioskopAwakenings (1990)

14. 07.
20:00

Galerija SKC Izložba ’Slike industrijskog dizajna’ - do 14. avgusta
13. 07.
21:00
Prva gimnazija Filmska kockica - letnji bioskop: The imitation game (2014)

13. 07.
20:00

Galerija Art Kragujevačko dečje leto: Škola crtanja i slikanja

12. 07.
20:30

Prva gimnazija Internacionalni festival umetnika harmonike, dan šesti
12. 07.
18:00
Veliki park, kod fontane

Kragujevačko dečje leto: Sportsko zabavište, zanimacije

12. 07.
16-20:00
Veliki park

’Globalno selo’ u Velikom parku

12. 07.
09:00
Okupljanje kod kafane "Medna" u Ždraljici

Planinarska akcija za decu - obilazak vodopada Buk i Žeželja

12. 07.
09:00
Veliki park

Zdravo leto u Kragujevcu: Besplatan čas joge velnes studija "Escape"

11. 07.
20:30

Prva gimnazija

Internacionalni festival umetnika harmonike, dan peti

11. 07.
18-20:00

Veliki park, kod fontane

Sakupljanje donacija i hrane za životinje

11. 07.
17:30

MZ Aerodrom, kod česme

Akcija ’Očistimo Aerodrom’

10. 07.
20:30

Prva gimnazija

Internacionalni festival umetnika harmonike, dan četvrti
10. 07.
19:00
Kutija šibica

Projekcija filma "Skrivena agenda"

10. 07.
17:00
Rektorat Univerziteta

Pokreni svoju budućnost

10. 07.
16-20:00
Kod Krsta

Karavan ’Moja Srbija’ u Kragujevcu

09. 07.
21:00
Prva gimnazija

Filmska kockica - letnji bioskopAmerican sniper (2014)

09. 07.
20:30

Prva gimnazija

Internacionalni festival umetnika harmonike, dan treći
09. 07.
20:00
Mostovi Balkana

Izložba grafika Jelene Jovančov - do 21. jula

09. 07.
16:45
Kod Krsta

Kragujevačka pešačka staza

09. 07.
10:00
Pešačka zona Letnja kampanja dobrovoljnog davanja krvi
08. 07.
21:00
Prva gimnazija

Filmska kockica - letnji bioskopJohn Wick (2014)

08. 07.
20:30

Prva gimnazija

Internacionalni festival umetnika harmonike, dan drugi
08. 07.
19:00
Kutija šibica

Predstavljanje časopisa "Književne vertikale"

07. 07.
20:30

Prva gimnazija

Internacionalni festival umetnika harmonike, dan prvi

07. 07.
20:00
Kontakt galerija SKC

Izložba ’Moguća realnost’ - do 4. avgusta

06. 07.
21:00
Prva gimnazija Filmska kockica - letnji bioskopInception (2010)
05. 07.
09:00-14:00
Dom omladine Kragujevac, godine pete - Međunarodna strip konferencija, dan treći
04. 07.
10:00-21:00
Dom omladine

Kragujevac, godine pete - Međunarodna strip konferencija, dan drugi

03. 07.
18:00
Veliki park, kod fontane

Kultura u prirodi

03. 07.
17:00
Dom omladine

Kragujevac, godine pete - Međunarodna strip konferencija, dan prvi

02. 07.
21:00
Prva gimnazija

Filmska kockica - letnji bioskop: We’re the Millers (2013)

02. 07.
16:45
Kod Krsta

Kragujevačka pešačka staza

01. 07.
22:00
Kafe Nemam Ve De Proslava devetog rođendana
01. 07.
21:00
Prva gimnazija Filmska kockica - letnji bioskop21 Jump Street (2012)
01. 07.
19:00
Kutija šibica SKC

Veče članova Književne radionice


JUN

30. 06.
19:00
Narodna biblioteka

Međunarodna izložba fotografija "Dobro ti svetlo!"

29. 06.
20:30 
Kutija šibica SKC Francuski filmski karavan ‒ Ciklus: Zločini i misterije: Crna serija
29. 06.
21:00 
Prva gimnazija Filmska kockica - letnji bioskopLet’s be Cops (2014)
29. 06.
__:__
Univerzitet  Dan inovacija
28. 06.
21:00
Knežev arsenal Arsenal fest 05, dan četvrti
28. 06.
16:00
Narodni muzej Prezentacija radova dece "Boračke Župe" i animacije "Slavni grad Borač" - do 15. jula
27. 06.
20:00
Knežev arsenal Arsenal fest 05, dan treći
26. 06.
20:00
Bašta rektorata Koncert akustičnog sastava Instant Genius
26. 06.
20:00
Galerija SKC Izložba grafika sa XVII Bijenala studentske grafike - do 14. jula
26. 06.
20:00
Knežev arsenal Arsenal fest 05, dan drugi
25. 06.
20:00
Mostovi Balkana Izložba radova iz zbirke galerije - do 7. jula
25. 06.
20:00
Knežev arsenal Arsenal fest 05, dan prvi
25. 06.
19:00
Mali likovni salon Izložba studentskih radova "Forme u arhitekturi" - do 17. avgusta
25. 06.
17:00
Kod Krsta

Kragujevačka pešačka staza, drugi put

24. 06.
20:00 
Knjaževsko-srpski teatar Monodrama "Na taljigama u večnost"
24. 06.
19:00
Dom omladine Izložba strip-crteža i ilustracija i javni čas strip-crtanja
23. 06.
20:00
Narodna biblioteka Predstavljanje biografije "Bijelog dugmeta" Dušana Vesića
22. 06.
20:30 
Kutija šibica SKC Francuski filmski karavan ‒ Ciklus: Zločini i misterije: Poslednja projekcija
22. 06.
20:00
Dom sindikata Predstava "Čikaške perverzije"
22. 06.
19:00
Ogranak Biblioteke - St. kolonija Izložba Mirka Rusića
22. 06.
19:00
Druga gimnazija Predstavljanje knjige pesama "Otpad" Želimira Vukašinovića
22. 06.
19:00
Univerzitetska galerija Izložba studenata IV godine Filuma-katedre Zidno slikarstvo
21. 06.
18:00 
Hala Park Međunarodni dan joge u Kragujevcu
21. 06.
12-21:00
Kontakt galerija SKC, Čaurnica-Knežev arsenal Svetski dan muzike
20. 06.
22:00
Knjaževsko-srpski teatar KST bend - Teatar na otvorenom
20. 06.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar Moje bivše, moji bivši

20. 06.
15:00

Veliki park, otvoreni teren Revijalni turnir u odbojci na pesku
20. 06.
12:00 
Pozorište za decu Hrabri olovni vojnik - poklon-ulaznice PPNS

20. 06.
9-17:00

Veliki park Fića fest 2015

20. 06.
03:45

Kod Krsta Grebenom Gledićkih planina od Trstenika do Kragujevca
19. 06.
20:00 
Dvorište Fakulteta medicinskih nauka Žurka - studenti medicine za Nedu Kujundžić

19. 06.
19:00 

Spomen park Izložba naslovnih strana lista "Studentski front"

19. 06.
19:00

Veliki park Fića fest 2015
19. 06.
19:00 
Kutija šibica SKC Predstavljanje knjige "Venerini i ostali bregovi" Ane Marije Grbić
18. 06.
20:00 
Mostovi Balkana Izložba "Crvena šapica" - radovi studenata IV godine grafičkog dizajna Filuma
18. 06.
20:00 
Scena 303, Pozorište za decu Indigo, gostujuća predstava
17. 06.
18:00 
Pozorište za decu Hoću da budem veliki - poklon-ulaznice PPNS

16. 06.
20:00

Kontakt galerija SKC

Izložba ’Arhitektura sećanja’ Nine Todorović - do 6. jula

16. 06.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar Čovek, zver i vrlina
15. 06.
20:30
Kutija šibica SKC

Francuski filmski karavan ‒ Ciklus: Zločini i misterije: Pupupidu 

15. 06.
19:00
Narodna biblioteka

Izložba radova studenata ’San mladih’ - do 30. juna

15. 06.
17:45

Kod Krsta

Praktična promocija kragujevačke pešačke staze

14. 06.
19:00
Knjaževsko-srpski teatar

Decenija rada Srpskog ansambla ’Smilje’ - nastup starijih članova

14. 06.
17:00
Knjaževsko-srpski teatar

Decenija rada Srpskog ansambla ’Smilje’ - Školica narodnih igara

14. 06.
12:00
Šumaričko jezero Prezentacija Jedriličarskog kluba Kragujevac
14. 06.
04:30
Kod Krsta Pohod na golijsku transverzalu
13. 06.
20:00
Prva gimnazija Koncert odseka Muzičke škole za tradicionalno narodno pevanje i sviranje
13. 06.
20:00
Scena 303, Pozorište za decu Kokoška - otkazana predstava zbog bolesti glumice

13. 06.
18:30-01:30

Zastavina bašta Dan Mladih 2015 - Dan drugi: Koncert: Happy Day, Plišani Mališan, Jarboli, Špajz, Stuttgart OnlineStraight Mickey And The Boyz
13. 06.
12:00 
Pozorište za decu Pepeljuga - poklon-ulaznice PPNS
13. 06.
12:00-18:00
Zastavina bašta Dan Mladih 2015 - Dan drugi: Izložba Dana mladih "San mladih" i Međunarodna izložba "Pick’s Fotorama 05", Likovna radionica Centra za mlade "Kneginja Ljubica", Muzička radionica za decu NVO Ummus, Nastup baletske škole "Aplauz", Škola stranih jezika i vrtić Vrabac: Predstava "Šumski vrtić"
13. 06.
11:00
Veliki park Državni turnir 3x3 u Kragujevcu
12. 06.
22:30
Bašta SKC Dan Mladih 2015 - Dan prvi: Projekcija dokumentarnog filma "Prvi Pravi Ženski Zvuk" autorke Brankice Drašković
12. 06.
20:30
Bašta SKC Dan Mladih 2015 - Dan prvi: Projekcija filma "Neposlušni" autorke Mine Đukić
12. 06.
19:00 
Bašta SKC Dan Mladih 2015 - Dan prvi: Predstavljanja knjige "Bantustan"
11. 06.
20:00
Narodna biblioteka Koncert studenta Marka Brankovića (klasa prof. Vojislava Spasića)
11. 06.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar Ubiti pticu rugalicu
11. 06.
20:00
Dramski studio ’Petar Pan’, Jesenjinova 17 Mali Princ - druga repriza 
11. 06.
19:00 
Muzička škola Koncert ’Harmonija stihova’
11. 06.
19:00 
Narodna biblioteka Predstavljanje romana "Zlatni ćemer" Đoka Ostojića
11. 06.
18:00 
Pozorište za decu Kako su nastale ružne reči - poklon-ulaznice PPNS
10. 06.
19:00
Narodna biblioteka Predstavljanje knjige razgovora sa Desimirom Blagojevićem "Samoća pesničkog čina" Miloša Jevtića
10. 06.
18:00 
Pozorište za decu Alisa u zemlji čuda - poklon-ulaznice PPNS
09. 06.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar Pidžama za šestoro
09. 06.
19:00
Narodna biblioteka

Predstavljanje planinarskog glasnika "Planinar" (PD "Žeželj")

09. 06.
19:00
Sala PMF

Godišnji koncert folklornog ansambla "Svetozar Marković"

09. 06.
19:00
Univerzitetska galerija Resital Milana Miladinovića
08. 06.
20:00
Kutija šibica SKC

Francuski filmski karavan ‒ Ciklus: Zločini i misterije: Kriva

08. 06.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar Operetsko kabaretski oratorijum: Iz glave
08. 06.
19:30
Dramski studio ’Petar Pan’, Jesenjinova 17 Do poslednjeg šaha - druga repriza 
07. 06.
21:15
Svečana sala PMF Predstava ’Scenes of a Sexual Nature’
07. 06.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar Beleg 5027 (Slovo o Apisu)

07. 06.
14:00

Stadion Čika Dača Finale Kupa Srbije u Kragujevcu
07. 06.
12:00
Botanička bašta Radionica ’Indijanska kultura, igre i običaji u Kragujevcu
07. 06.
10:30
Kod Krsta

Stazom Žeželj - Bešnjaja sa gostima iz Rume

06. 06.
20:00
Bašta Doma omladine Dragi tata, gostujuća predstava
06. 06.
19:00
Galerija Rima Izložba Mrđana Bajića - do 24. juna
06. 06.
17:00
Dramski studio Doma omladine Baš čelik

06. 06.
16:50

Stadion Čika Dača

Finale Kupa Srbije u Kragujevcu

06. 06.
12:00
Pozorište za decu Uspavana lepotica - poklon-ulaznice PPNS
06. 06.
08:30
Parking hotela Šumarice

Akcija čišćenja spomen-parka Šumarice i obala jezera Šumarice

05. 06.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar

Lepotica Linejna

05. 06.
20:00
Kutija šibica

Razgovor o knjizi Milenka Srećkovića "Svako zaslužuje spas"

05. 06.
19:30
Dramski studio ’Petar Pan’, Jesenjinova 17

Javni čas (balet, pevanje)

05. 06.
18:00
Pozorište za decu

Gusarsko ostrvo, premijera gostujuće predstave - poklon-ulaznice PPNS

05. 06.
12:00
Škola "Vrabac" (TC Centrotekstil)

XIII izložba fotografija prirode

04. 06.
20:00
Knjaževsko-srpski teatar Dnevnik jednog ludaka
04. 06.
20:00
Kontakt galerija SKC Koncert Dharma i Zvuk ptica
04. 06.
19:00
Mostovi Balkana

Izložba slika Mile Pralice - do 16. juna

03. 06.
19:00 
Galerija Narodne biblioteke Izložba "Radovi učenika Druge tehničke škole" - do 14. juna
03. 06.
18:00 
Pozorište za decu Kneginjica i zagonetke - poklon-ulaznice PPNS
03. 06.
12:00
Galerija Narodne biblioteke Promocija časopisa "Koraci" 1-3/2015
02. 06.
20:00
Galerija Narodne biblioteke ’Stranica koja se čuje - PRVI PRVI NA SKALI’ - predstavljanje popularnog kragujevačkog portala, povodom prve godišnjice postojanja
02. 06.
19:00
Galerija SKC Izložba "Materijal" Angelinе Perić - do 25. juna

Foto: Predrag Cile Mihailović

ppns - modli

APELI


PPNS/KG VODIČ

PPNS/RADION

PPNS/RADION - UKINUTE EMISIJE
 
KALENDAR DOGAĐAJA U KRAGUJEVCU

Print Friendly and PDF

Komentara (0)



Dodaj komentar